Автор Тема: Въпроси относно суха водородна клетка  (Прочетена 11148 пъти)

erolchy

  • Гост
Въпроси относно суха водородна клетка
« -: Февруари 19, 2013, 07:51:56 pm »
Здравейте, проектирах си една водородна клетка с работна площ 110кв.см като имам 4 клетки с по 7 ламели в паралел свързани при работа на 12-13V с консумация около 20А и разстояние м/у плочите 3мм и с дебелина на ламарината 1,5мм.
До тук горе долу добре, но ме интересува дали някъде продават готови уплътнения, или от къде мога да си закупя материал за изработката им, другото което ми прави впечатление е че на много хора разширителния съд е на по-високо от клетката, а на моята опитна клетка като го направя тя се пълни с течност до горе, което е логично, и се надявам някой да ме просвети как става, другото което е, знам че не е хубаво в клетката да има повече от един отвор за да не циркулира електролита в клетката, тогава как да го направя хем навсякъде да е еднакво количеството на електролит, хем да нямат връзка, другият ми въпрос е, как да избегна експлозии при използването на горелка......?????
Това са нещата които искам да попитам за сега, надявам се че някой ще ми обясни малко тези работи, че уж чета във форума пък не намирам отговор на въпросите ми..

Благодаря... :)
« Последна редакция: Февруари 20, 2013, 09:59:34 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Въпроси относно суха водородна клетка
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2013, 08:02:59 pm »
Ако си от София мога да ти кажа от къде се купуват о-пръстени на метър. Режеш си необходимата дължина и лепиш с едно специално лепило което се оказа, че е с по-лоши качества от нашенския "Циалит". Та лепиш с Циалит или каноконлит "D" и готово. 
« Последна редакция: Февруари 20, 2013, 10:00:46 am от Maistora52 »

erolchy

  • Гост
Re: Въпроси относно суха водородна клетка
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2013, 08:09:34 pm »
Ами да тук уча в момента, моята която съм си проектира до някъде е правоъгълна, но все пак кажи, ако реша нещо друго мога да си взема.. :)
« Последна редакция: Февруари 20, 2013, 10:01:07 am от Maistora52 »

erolchy

  • Гост
Re: Въпроси относно суха водородна клетка
« Отговор #3 -: Февруари 20, 2013, 08:06:20 pm »
Никой ли няма желание да помогне...  :-\

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Въпроси относно суха водородна клетка
« Отговор #4 -: Февруари 20, 2013, 08:25:44 pm »
erolchi   виж подраздел разлагане на водата, щракни на вашите експерименти,след това електролизер- експерименти,щракни на 11 страница и разгледай #154 и до края. По нататък ще дам съвети от моя 2 годишен изследователски опит.

erolchy

  • Гост
Re: Въпроси относно суха водородна клетка
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2013, 08:50:10 pm »
Добре, благодаря ви :)

erolchy

  • Гост
Re: Въпроси относно суха водородна клетка
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2013, 09:45:23 pm »
От това което виждам се справяте добре с производството на браунов газ и доста старателно сте си изработили електролизера, поздравления за което, а сега вие можете ли да ми помогнете по въпросите ми ?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Въпроси относно суха водородна клетка
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2013, 10:12:42 pm »
erolchi ако можеш изпрати едно видео. Ако можеш нещо като чертеж! Така ми е трудно да преценя. А и доста объркващо си описал клетка или електролизер?  Оправял съм Ogo сухи клетки и стават мн. добре! Но това се случи на живо!

N9301S

  • Гост
Re: Въпроси относно суха водородна клетка
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2013, 11:06:39 pm »
Ето идея за "гарнитури" : Голяма част от фирмите, които се занимават с реклама имат лазер. Както еизвестно PVC-то е абсолютно неутрално към основите и след като си избереш разстоянието и профила на самата г-ра могат да ти ги изрежат с перфектна точност от пено пвц със съответната дебелина.
 След като си сглобиш клетката и е попристегнеш я потапяш в гореща вода .ПВЦ-то омеква и я допристягаш.Губиш 1 до 2 десети и е перфектно уплътнена. Не на последно място-ако правилно си изиграеш картите ще ти излезе в пъти по-евтино от гума.
 Моите клетки са с по два отвора на пластина , но ако си решил да я правиш само с горен(както и аз в перспектива) Пробиваш си страничните плочи - най добре е да са от плексиглас- в горния край и през едната пускаш газа към бъблера а през другата връщаш електролита чрез циркулационна помпа.
 Тук е момента да споделя с ВСИЧКИ, че от моя опит установих , че единствено с аквариумна помпа не съм имал проблем. Преди година съм си купил такава за 16 или 18 лв. Пише 1950 л. час. Не съм я мерил, но като гледам как бачка не бих се учудил ако е истина, Единствения проблем е , че не трябва да се нагрява над 40гр. щото се деформира и протича.
 А за другия въпрос ще трябва да почакаш.. :P

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Въпроси относно суха водородна клетка
« Отговор #9 -: Февруари 20, 2013, 11:50:39 pm »
Аз съм купувал оттук:
http://www.dimto.com/index.php
Витон се казваше и е устойчиво на почти всичко има и 3 мм. и 5 мм.
Както писах по горе лепилото нещо не ми хареса "въпреки че беше на локтаит и струваше една бала пари" Българският "Циалит" ми свърши много по добра работа. Забравил съм цената но определено беше под 3 лв. на метър. Дали не беше и лев и нещо метъра. Това се проверява лесно. Има телефони в секция контакти на сайта.   

erolchy

  • Гост
Re: Въпроси относно суха водородна клетка
« Отговор #10 -: Февруари 21, 2013, 09:59:09 pm »
Благодаря, за отговорите, но искам да потърся начин без да използвам помпа иначе за сега проектът ми така изглежда, ако някой има solidworks може по добре да види...
Като ще допълня, че ще имам такива 4-ри вързани паралелно, за по високо кпд, от колкото свързани в една обща. Поне по мое мнение е така вече като го направя ще експериментирам, но нека първо събера още малко информация..
« Последна редакция: Февруари 21, 2013, 10:04:37 pm от erolchy »