Алтернативни енергоизточници > Вашите експерименти

Да вярвам ли на очите си!

(1/8) > >>

Maistora52:
Тази постановка е направо невероятна... Имам ги всичките джаджи и веднага ще ги сглобя да видим какво ще излезе от показаното на този линк: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=XDnMODCdhB0
Ако съдя по диалекта - симпатягата зад кадър има арабски, персийски или индийски произход...
Може и да е "роднина" на Кеше... а може и да е пълен мошеник...
Личният ми опит ще покаже.

valex:
Майсторе,
Еднин съвет от мен: там където показват фрии енергия с мрежово напрежение въобще не им вярвай :)

Maistora52:
Вади напрежение наистина 228v.  Крушката е като от шевна машина. Съмнявайки се, все пак се питам, как в две моторчета едновременно може да индуктира външно безпроводниково захранване, и то при еднопосочно въртене на роторите?! А не е механично - няма да седне да си играе на скрити дупчици отдолу, на скрити задвижващи електромоторчета.. не се виждат и никакви скрити други кабели. Ако беше такъв гений да скрие външното захранване, то без усилие щеше и СЕ да докара... има нещо тука...
Понеже вече сбирам всичко за сглобяването, ама не намирам кондензаторче 0,68мф - и питам - може ли с 0,5 мф и още едно от 0,2 мф паралелно?
И още - моторчетата са ми от грамофони... имам чифт еднакви руски с четири бобини и четири извода и не е видно кое е вход, кое изход на намотките - как да пробвам, за да ги свържа правилно?
Имам и чифт еднакви чешки - те са с по два извода и там е по-ясно...

valex:
0.5uF+0.2uF= 0.7uF като се има в предвид, че обикновенно точността им е +-10..20% стават. Но провери напрежението да е >=275 V. И най-добре им сложи отгоре един леген - да не вземат да се пръснат от енергия :)

Maistora52:
Ха-Ха! Понякога ми е кеф да съм шаран! - защото знам, че не съм! - но правя люти експерименти! - блатни!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия