Справочници, схемотехника, теория > Батерии, зарядни и десулфатизиращи устройства

Направи си сам Супер Кондензатор

<< < (2/13) > >>

mentgele:
Като бях младеж, помагах на едни добри хора да произвеждат рентгенови апарати. Високоволтовия трансформатор заедно с рентгеновата лампа бяха монтирани в един корпус, наречен -глава.

За да се постигне голямо високоволтово изолационно съпротивление, главите след монтажа отиваха в автоклав където се подлагаха на вакуум и повишена температура в продължение на три денонощия след, което докато са още под вакуум се пълнеха  с трансформаторно масло.

Исках с вас да споделя, че ако правя кондензатор ще използвам същата технология... фолио между тънка хартия ... вакуум + повишена температура + трансформаторно масло.

Хартията мисля, че се казваше хостафан... но не съм сигурен ...беше много отдавна.

Много съжалявам , че вече не "разполагам" с такива материали и специалисти... там се произвеждаха 250 киловолтови трансформатори.

rpavlov:
Темата ми е интересна, но не разбрах какво е суперкондензатор?

Maistora52:
Супер кондензатор е този, който има огромен капацитет... вече говорим за кондензатори от 2600 Фарада... виж в горните линкове...
Имам и хартия хостафан, но като я гледам не е достатъчно тънка... Пък и днес имаме полиетиленови, полиестерни и прочие съвременни супертънки фолия... в тях е истината...
Графитния спрей наистина се бърше... Графита е подходящ за нанасяне само върху хартиени фолиа
Не знам защо не ви харесва домакинското алуминиево фолио, или бъркам?

Много хубави съвети давате, но трябва да се изходи от избора на конструкция на кондензатора, а тя пък на свой ред зависи от търсените параметри на кондензатора - капацитет, максимално и номинално напрежение и максимален ампераж, който той може да понесе...
Търсим вариант да захраним достатъчно дълго време електродвигателите на, например автомобилът Тесла!!! - защо пък да не се прицелим възможно най-нависоко?
Момчетата специалисти по Електро и Автомобилите тук трябва да дадат информация, на колко волта и по колко киловата са електродвигателите на тези електромобили.
Трябва да имаме отговор на следните въпроси за конструкцията на кондензатора:
1. Зависи ли капацитетът на кондензатора от формата и пропорциите на размерите? - например еднакви ли ще са два кондензатора на които площта е еднаква, но единият е квадрат (две пластини една върху друга), а другият две дълги ленти навити на руло? - и двата казахме с еднаква работна площ.
2. За какви максимални времена един и същ електромотор ще изчерпи посочените в т.1 два варианта кондензатори? - има ли връзка капацитетът с времето на разреждане при един и същ волтаж, но различни пропорции на размерите на кондензаторите?
3. Кой вариант от еднакъв краен капацитет е по-удачен - много на брой малки по капацитет кондензатори свързани паралелно или малко на брой с по-голям капацитет кондензатори? - да речем, че и едните и другите имат краен капацитет 1000 фарада (не микрофаради, а фаради!)... И защо я има тази разлика?
4. Имаме Четири електродвигателя по 25 KW. Някъде май прочетох, че тези на Тесла са на 136 волта напрежение, ако бъркам поправете ме.
Оттук и въпросът: С какъв капацитет трябва да е кондензаторната група, за да захранва този електродвигател 12 часа (например), и то при средна скорост 80 км/час на автомобила?

Ще ме извините, че питам като пръв абориген, обаче тоците не са ми специалност...

@praktik:
Формулата  за  капацитет на  кондензатор 
Q-зарядът , V-потенциалът. Ето  цитат  от  уикипедията : Диелектричната проницаемост е свързана със множество други физични величини като електрически капацитет и скорост на светлината. Например в кондензатора използването на материал с по-голямата диелектрична проницаемост позволява даден електричен заряд да се натрупа при по-малко напрежение, респ. води до по-голям капацитет на кондензатора при еднакви други параметри. Значи  трябва  да  се  ползват  материали  за  диелектрика  на  кондензатора , със  голяма  диелектрична  проницаемост.

Maistora52:
Кажете тогава кои са тези материали с голямата диелектрична проницаемост.
@Praktik, какво означава в тази формула "заряд" - в какво се мери (в Кулони ли), и какво е "потенциал" - и той в какво се мери... Обяснете моля като на абориген....

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия