Автор Тема: Импулсен Ток на Тесла и принципна схема.  (Прочетена 21850 пъти)

hristolocco

  • Гост
Импулсен Ток на Тесла и принципна схема.
« -: Февруари 05, 2013, 05:15:47 am »
 Здравейте, наскоро гледах филма "Брауновият газ - мит или реалност" и http://www.youtube.com/watch?v=ZQO89G2ne9o . Направи ми впечатление, че дъщерята на Yull Braun или Илия Вълков, споменаваше във филма, че когато баща й започнал да използва импулсен "Ток на  Тесла" имал значително подобрение в производителността на генераторите си.
 В книгата на Джери Василатос "Изгубените Открития" пише, че голямото откритие на учения Никола Тесла, било в използването на краткотрайни положителни импулси с голяма амплитуда. Това е така наречения импулсен ток на Тесла.
 През изминалия месец влязох в контакт лично със самата Деспа Brown. Научих подробности и оформихме следното техническо задание за проектиране на принципна схема и печатна платка на устройството "Импулсен модулатор за ННО електролизер".
Техническо задание
Тема: Проектиране на електронна Схема „Импулсен Модулатор” за производство на ННО газ.
1.   Задание: Да се проектира електронна схема на „ННО Импулсен Модулатор” предназначен за ефективно производство на ННО газ.
2.   Изходни данни за проекта: Периодично подаване на импулси с продължителност на импулса от 1 микросекунда, Работна честота f над 300kHz до 500kHz, за трудно достижим минимум от 2A÷3А, средно до 5А÷10A, максимум до 15А, напрежение 1,75V÷2,2V на клетка. Регулиране на честотата f с измерване на количеството произведен газ за 1мин., като се търси максимално производство на Газ. Производителност на ННО генератора 1000л./ч., с 100÷110 плочи, цена над $3000, Захранване от ел.мрежа 220V.
3.   За проектиране: Принципна схема, Печатна платка(PCB) съобразена с размерите на стандартна кутия за монтаж, Изработка на тестов прототип на устройството.

Имах идея да се справям сам, но се нуждая от помощ, ако има опитни инженери. Търси се доброволец, който да го проектира и публикува безплатно за всички ако има желание. Благодаря на отзовалите се.
« Последна редакция: Февруари 05, 2013, 09:00:11 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Импулсен Ток на Тесла и принципна схема.
« Отговор #1 -: Февруари 05, 2013, 07:11:27 am »
HristoDimovHristov
Схема няма проблем да се направи. Но нещо не виждам къде е високото напрежение. Заданието ми прилича на класическа последователна клетка само дето има импулсен ток. А това е правено доста пъти май :)
Може да се постигне нещо според мен само с високоволтови импулси и малък ток. Всичко друго е безсмислено да се пробва.
« Последна редакция: Февруари 05, 2013, 09:00:58 am от Maistora52 »

Seeker

  • Гост
Re: Импулсен Ток на Тесла и принципна схема.
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2013, 10:13:50 am »
Високоволтови импулси има в устройството на Ст. Майер. В схемите и описанията на Вълков няма високоволтови импулси.  Всъщност кое се нарича високоволтово напрежение? По стандартизацията напреженията се разделят на : ниско до 1000В, средно 1кВ - 20кВ и високо - над 20кВ.
Отделно, според силата на тока, който може да е безопасен за човешкото тяло, има делене на слаботоково напрежение до 60В и силнотоково напрежение над 60В.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Импулсен Ток на Тесла и принципна схема.
« Отговор #3 -: Февруари 05, 2013, 01:47:36 pm »
Според мен дали имаш една клетка с 1,75V÷2,2V върху нея или имаш 40 броя *(1,75V÷2,2V )=70÷88V е все тая за производителността на една клетка. Просто високото напрежение се разпределя по равно(в добрия случай) върху всяка една клетка. Така, че ако се постигне по-добра ефективност на една клетка винаги може да се умножи по X клетки :).
Не се подвеждай 220V AС не са 100 клетки по 2.2V= 220V  , ако се изправи и изглади 220*1.44 = 316V. Стават май повече клетки. Виж производителността на китайците и разхода на енергия. Надали е нещо изключително.
Както казва Seeker само Майер има ефективна високоволтова електролиза. Има разни схеми по форумите за това.

тук има калкулатор за ефективност : http://mazeto.net/index.php/topic,439.0.html
А картинката е по темата. От тук е: http://www.youtube.com/watch?v=NczhXYkK0BI
 
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 09:04:33 am от Maistora52 »

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Импулсен Ток на Тесла и принципна схема.
« Отговор #4 -: Февруари 05, 2013, 02:15:39 pm »
Така е при стационарен режим, а дали при преходен процес, какъвто е импулса може да се каже същото.
Защото средата (електролита) на всяка от клетките се изменя по време на този преходен процес.
Според мен е важен и броя на последователно свързаните клетки.
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 09:19:01 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Импулсен Ток на Тесла и принципна схема.
« Отговор #5 -: Февруари 05, 2013, 02:30:49 pm »
При високо напрежение никой не говори за електролит. Ползва се чиста вода или дестилирана. Като казвам високо имам в предвид kV. Подобно на Майер.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Импулсен Ток на Тесла и принципна схема.
« Отговор #6 -: Февруари 05, 2013, 08:16:54 pm »
HristoDimovHristov
Ето ти една схема за твоя случай. Не съм я пробвал, но не трябва да има проблеми.
Токът и напрежението зависят от това какъв е крайния транзистор. С2 и R2 определят ширината на импулса. Може да се сложи тример вместо R2. R3, R4, C4, PR1  се определят от честотата и обхвата от честоти които ти трябват. Свалят се графично от графиките на чипа 555, който ползваш.
Може да се направи и по-проста схема :)
ПП Извинявам се на всички, но имам грешка в схемата. Разменил съм местата на  R и C. Веригата трябва да е диференцираща, а не интегрираща. Коригирал съм схемата.
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 09:20:27 am от Maistora52 »

Seeker

  • Гост
Re: Импулсен Ток на Тесла и принципна схема.
« Отговор #7 -: Февруари 05, 2013, 11:18:26 pm »
При високо напрежение никой не говори за електролит. Ползва се чиста вода или дестилирана. Като казвам високо имам в предвид kV. Подобно на Майер.

Аз бих казал да се ползва само дестилирана вода, даже  дейонизираната не е подходяща за клетка с  високо напрежение.  Ето данни за размисъл:  съпротивление 18 МОм/см;  прагово напрежение на електролиза 1,23В. Оказва се че химически чистата вода (99,999%) се разпада на йони без наличието на активатор(соли, киселини или основи). Спонтанно се появяват отрицателни ОН  и положителни Н3О йони. Протонната проводимост на водата е много разисквана тема, в някой публикации сравняват протонната проводимост на водата както  електронната на металите. Възможно е при използване на високи напрежения да се развиват нелинейни ефекти и така да се реализира  добив на СЕ.   

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Импулсен Ток на Тесла и принципна схема.
« Отговор #8 -: Февруари 06, 2013, 07:21:10 am »
Има един интересен момент: ако се разпада водната молекула от приложено напрежение, или "спонтанно" без да се използват големи токове излиза, че ще се отделят свободни електрони. Тоест ще се генерира ток ????
И още нещо: защо никой не се съобразява, че водородът и кислородът са в различно количество като газове. С други думи площта на "водородния" електрод трябва да е два пъти по-голям от този на кислорода!!!
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 09:23:42 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Импулсен Ток на Тесла и принципна схема.
« Отговор #9 -: Февруари 07, 2013, 08:07:32 am »
HristoDimovHris
Имаш достатъчно схеми. Остава да ги приведеш в действие. Успех!
Но не виждам нищо по темата 'Импулсен Ток на Тесла ..'. Май е по-добре да се премести информацията в някоя друга подходяща тема и да се закрие тази тема.

spirit1

  • Гост
Re: Импулсен Ток на Тесла и принципна схема.
« Отговор #10 -: Юли 26, 2013, 10:16:31 am »
От 2г монтирам клетки и ще ви  споделя - КЛЕТКАТА  НЕ Е КОНДЕНЗАТОР, А  Е  РАЗРЯДНИК – диод. През нея започва да тече ток - посочете моля един кондензатор през който тече ток? Eжекторен  ефект при тръбните има - това е.
« Последна редакция: Юли 27, 2013, 07:22:19 am от Maistora52 »

balabanoff

  • Гост
Re: Импулсен Ток на Тесла и принципна схема.
« Отговор #11 -: Март 31, 2016, 12:43:12 pm »
Хората работят по въпроса. Ето една интересна идея, макар, че е много повърхностна.