Автор Тема: Разни идеи на хора с "пламнала глава"  (Прочетена 331867 пъти)

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #60 -: Септември 08, 2014, 11:44:19 am »
    Сигурно става въпрос за доктора?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #61 -: Септември 08, 2014, 06:45:48 pm »
Теню
На мен като ми се налага да пиша по дълги публикации първо ги пиша като отделен текстов документ, може и два три дни да обмислям какво да напиша. После го публикувам с "копи" и "пейст" 
Иначе предполагам, че става дума за тази тема:
http://mazeto.net/index.php?topic=8149.0

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #62 -: Септември 08, 2014, 10:25:06 pm »
Поствам тук сега малко кат на всяка манджа мерудия, ма си позволявам, защото темата е моя. Определено си има нужда от баланс и осъзнаване на реалността в която живеем. Чудеса се случват много във вселената, но те не са физически принцип. В повечето случаи земята си е земя и когато се налага трябва да стъпваме по нея. В тази тема съм се опитал да вървя по границата и обикновено хвърча в облаците само когато не разбирам нещо. Иначе винаги съм смятал че при това непрекъснато движение в което се намира целият ни познат свят, не може да не може това движение да се превърне в ток! Това като концепция дори не е нарушение на законите за запазване на масата и енергията! Всяка енергия дето би се превърнала в ток идва от брауновото движение на частиците, което никога няма да престане, а то пък е толкова интензивно тук в тази част на слънчевата система заради слънцето. При това положение е нужно само да посегнем и да си я вземем. Соларните системи и ветрогенераторите са твърде недодялан и нескопосан начин за усвояване на тази енергия.
Те го на- извод при който си ходя по земята и едновременно летя! ;D
« Последна редакция: Септември 09, 2014, 07:25:40 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #63 -: Септември 09, 2014, 10:58:02 am »
Светльо,за ветрогенераторите мога да се съглася, но соларните системи са друга работа!
Представи си за миг, че си извънземен (от високо развита технически и духовно раса) и идваш да огледаш земята и сегашната цивилизация?
Няма ли да те учуди фактът, че разполагаме с технологията да захраним цялата си планета с безплатна слънчева енергия, а вместо това още сме едва ли не на етап парен двигател с въглища?
Повечето ни електроцентрали са с твърдо гориво,двигателите ни са предимно с вътрешно изгаряне на горива от петролен произход,бълвайки ежесекундно тонове вредни емисии и т.н.
Няма ли за миг да занемееш пред подобна глупост?
Че ако се използва само една хилядна от територията на някоя пустиня (Сахара, например) за изграждането на световни соларни системи,можем да захраним няколко планети като нашата с нужната им енергия?
Как някой би могъл да ти обясни, че за това основно са виновни факторите човешка глупост, алчност, властолюбие и т.н. ?
Според мен докато не израснем духовно като цивилизация, докато не "помъдреем",  каквито и открития да се направят за усвояването на свободните енергии, те ще се саботират и ще си караме със "скъсаните гащи"...

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #64 -: Септември 09, 2014, 01:45:49 pm »
Днес отново малко време докато не ме прекъсне някой. Доктора го споменавам дотолкова доколкото искам да кажа, че най достъпната и най най най енергия е земното притегляне. Само където той не можа да предложи един работещ механизъм или поне работеща схема. Вятърната енергия О.К. работи дори и нощем за разлика от соларната но цената - милион пари за една перка-ами солено е дори и без сол. Соларната енергия - същата работа. Дори и във Сахара да има много слънце за да захранва няколко планети само един малък катаклизъм и ще останат без ТОК. Атомната и тя, мръсна и опасна а иначе е нищо повече от един казан само където горивото не е въглища или петрол ами още по лошо. Тук във форума обаче има един работещ гравитационен двигател-този на Алдо Коста който макар да прилича на Виенско колело си е живо доказателство, че мисията не е невъзможна. Просто трябва нов поглед върху идеята за да не си остане само атракция. Лично за мен нещата са така без да се впускам във подробности. И аз работя вече върху два варианта единият е малко по-бърз, но пък другият има няколко пъти по голям въртящ момент така че до Коледа ще се разбере кой е по подходящ за показ. А мечтите----ами те раждат идеите....

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #65 -: Септември 09, 2014, 02:55:41 pm »
Нямам нищо против гравитационните двигатели:)
Само че те са в процес на разработки, нали така?Говорех за технологиите, които практически ВЕЧЕ имаме.Колкото до малък катаклизъм - такъв на място с гравитационен двигател също би го унищожил.А голям катаклизъм би унищожил живота, така, че подобни причини не са аргумент.
Иначе бих се радвал за теб, ако успееш да ни покажеш успешни разработки:)
Жалкото е обаче, че светът НЕ ИСКА безплатната енергия!
"Държащите юздите"  ИСКАТ ДА СИ ПЛАЩАМЕ за енергията и докато това е така, каквито и разработки да станат факт, все ще сме затънали в блатото на човешката глупост И АЛЧНОСТ, това исках да кажа най-вече!
« Последна редакция: Септември 10, 2014, 09:58:37 am от Maistora52 »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #66 -: Септември 12, 2014, 06:41:37 pm »
Всички сте прави момчета, но не е зле да ви напомня и най- лесния начин за изсмукване на енергия от околната среда и това е измисления 19 век двигател на Стърлинг- представете си в тайгата на минус 40 градуса една течаща река с тънък слой лед отгоре- единият цилиндър на въпросният двигател под водата да го сгрява на 0 градуса, а другият подложен на бяломечешкият студ над водата. 40 градуса разлика биха дали завиден ток. Обратният вариант при някоя река с 20 градуса температура на водата нейде в сух район близо до екватора и подложен на лъчите на слънцето и спареният въздух цилиндър извън водата би постигнал същият ток поради същата разлика в температурите на двата цилиндъра, а това всеки може да си го спретне ако не е забит в таа кутия тука на втория етаж с едно малко мазенце долу дето съм забит аз.
 Иначе осъзнавам че предимно говоря, но ще дойде и моя ден! Иначе тук в този сайт според мен има работещи модели, но хората си траят. И само за протокола да спомена- в Америка има стърлинзи работещи със слънчева енергия. КПД- то им е както при обикновените слънчеви батерий, цената също, но с някой преправяния може да се направи да работи и с огън. Да не говорим че саморъчно направен стърлинг също може да работи и на слънце и на огън!
Едни интересни изчисления стават когато се позамисли човек над факта, че ТЕЦ- овете произвеждат ток с парни двигатели чийто КПД е 70-80%, горейки въглища, а енергийните компаний ни го продават с 10-15 ПЪТИ(!!!) по- скъпо отколкото им ляга на тях. Домашен двигател с външно горене- било Стърлинг, било парен, при майсторска изработка ще постигне около 40-50% КПД, айде нека да са 30%!!! Сега може да сметнете колко ще ви излезе тока ако си го направите у вас! По мое мнение, поне около 5 пъти по- евтино!
п-п: И това с известна технология измислена миналия век. Защо е нужно да летим в облаците тогава.....!?

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #67 -: Септември 12, 2014, 11:22:48 pm »
Да и нощно време като станеш до кенеф първо палиш матора и после святкаш лампата или кво ще бичиш нон стоп гориво щото незнаеш кога ще ти потрябва ток.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #68 -: Септември 13, 2014, 10:35:44 pm »
Не- ще идеш на магазина и шси купиш блондинска лампа на слънчеви батерий, та да не си палиш маторя!!!

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #69 -: Септември 14, 2014, 08:30:33 am »
Ще си направиш стърлинг на свещи, хем светлина, хем топлина а и ток.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #70 -: Септември 17, 2014, 12:35:59 pm »
Може и един вибратор да си турниш на двигателчето и да го сложиш под леглото, така че цялото легло да вибрира, та гаджето кат дойде да остане доволна и да поошета с китка зад ухото и песничка на устата! На края мое и моторчето да й дадеш да повърти, та и тя да произведе някой ват! ;D

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #71 -: Септември 17, 2014, 01:23:34 pm »


Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #72 -: Септември 21, 2014, 05:06:57 pm »
Абре, Атос, а и всички останали, какво стана, успял ли съм да обясня за магнитния двигател, разбрахте ли го тоя път, или пак нещо се дъня? Вземам вече сериозно да мисля за компютърна анимация!!!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #73 -: Септември 21, 2014, 07:23:49 pm »
Светльо, някак си съм "забил" в момента в друга посока...може би съм спокоен, че винаги мога да допрегледам материала от теб.
Я ми кажи мислил ли си за стърлингов двигател за домашно ползване, наистина?
Дали може да се ползва стар амортисьор от автомобил, как мислиш?

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #74 -: Септември 21, 2014, 09:52:48 pm »
svetlio760, аз не успях да разбера, защото няма схема. По коя схема са тея цифрички и обяснения?