Автор Тема: Разни идеи на хора с "пламнала глава"  (Прочетена 337682 пъти)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #510 -: Ноември 16, 2023, 05:03:16 am »
електричество от атмосферата: https://www.youtube.com/watch?v=ENeDkGce5-4&t=7s

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #511 -: Ноември 18, 2023, 09:44:51 pm »
Я! Оня ден гледах Цанов клипчето му за СЕ- то и това стана повод сега да се присетя да вляза тука... И какво да видя. Възродили сте ми темичката отпреди години. ;D Цанов е наивник що се отнася до СЕ- то. Личи му. Да беше влязъл първо тук преди да почне клипа. ;D А съм му голям фен. Иначе ви се извинявам, че ще говоря общи приказки, но темата си е моя.
Според мен фактите са си факти- имам в предвид тези факти дето ги няма. Няма никой от нас такъв дето да си сложи главата в торбата и да спретне работилничка, в която да създава идеи за СЕ и да ги пробва. В светлината на това, всичките тука сме все гении знаещи всички екзестенциални въпроси и отговори за вселената и всичко останало и в частност Земята, само че ни мързи да ги осъществим, докажем и да натрием носа на вселената. ;D Това вместо поздрав. Радвам се да ви видя ;)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #512 -: Ноември 18, 2023, 09:51:11 pm »
... Няма никой от нас такъв дето да си сложи главата в торбата и да спретне работилничка, в която да създава идеи за СЕ и да ги пробва. В светлината на това, всичките тука сме все гении знаещи всички екзестенциални въпроси и отговори за вселената и всичко останало и в частност Земята, само че ни мързи да ги осъществим, докажем и да натрием носа на вселената. ;D

Що ли се присещам за алхимиците, векове наред търсещи философския камък... :)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #513 -: Ноември 25, 2023, 09:14:46 am »
Интересна информация за колегите които имат интерес от физичните феномени които определят всички тези атмосферно базирани технолигии:
Цитат
Very High Energy Cosmic Rays: When high energy cosmic rays undergo collisions with atoms of the upper atmosphere, they produce a cascade of "secondary" particles that shower down through the atmosphere to the Earth's surface. Secondary cosmic rays include pions (which quickly decay to produce muons, neutrinos and gamma rays), as well as electrons and positrons produced by muon decay and gamma ray interactions with atmospheric atoms. The number of particles reaching the Earth's surface is related to the energy of the cosmic ray that struck the upper atmosphere. Cosmic rays with energies beyond 1014 eV are studied with large "air shower" arrays of detectors distributed over many square kilometers that sample the particles produced. The frequency of air showers ranges from about 100 per m2 per year for energies >10^15 eV to only about 1 per km2 per century for energies beyond 10^20 eV. Cosmic ray interaction products such as neutrinos are also studied by large detectors placed deep in underground mines or under water.
източник: https://sites.srl.caltech.edu/~rmewaldt/cos_encyc.html

Само за сравнение, отделяне на енергия при химическа реакция (топлина) обикновенно е в рамките на 10eV, при ядрен разпад тази енергия е в рамките на 2x10^8eV (затова ядреното "огриво" е с неимоверна енергиина концентрация).

Заблежете че горепосочената информация не дава представа за енергиините нива под 10^15 eV (което е 7 порядъка над ядрените реакции, като явно концентрацията им е сравнително по-ниска), но е инересно че тази инфомация може да се екстрапулира на база на статистическите данни за разликата в коноцентрацията на проявата на тези явления, както е между 10^15 eV и 10^20 eV (но в посока към 10^10 eV а и 10^5 eV).

Има и нагледни феномени аз подобни протичания на енергия наименувани SPRITES: https://www.youtube.com/watch?v=A-SZryVqFHo които понякога се наблюдават в горните слоеве на атмосферата (забележете какви са обемните размери на посочените феномени!).

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #514 -: Ноември 27, 2023, 10:33:46 pm »
Що ли се присещам за алхимиците, векове наред търсещи философския камък... :)

Юлияне, чудя се и не се присещам ти какво дириш тук в сайт за СЕ, че и в темата ми!?