Начало > Новини от света на технологиите

Разни идеи на хора с "пламнала глава"

<< < (2/103) > >>

N9301S:
http://beinsa.info/index.php?option=com_content&view=article&id=88:2009-02-19-00-49-28&catid=16:2009-03-02-05-15-40&Itemid=54
 Една изключително интересна ( за мен) статия свързана с въпросния Майер.Тъй като не съм я срещал тук във форума си позволявам да подхвърля линка.Може да помогне на някой....  или пък да му размъти и без туй     пламналата глава ;D

svetlio760:
Оооо да!!!!С тази статия първо пламна моята глава! Но не било толкова просто колкото го казва човека- заменяме торсионна с индукционна бобина в схемите на Майер и готово, но човека е на прав път! Има ги коментирани нещата тук във форума- честотите на тока и на звуковите вълни, но се постига по- малко от необходимото! Аз бих добавил абсолютно всеки вид вълна който съществува в природата и бих търсил да я синхронизирам с това прословуто трептене на водната молекула, за да достигна резонанса и бих вкарал микровълни, ток, напрежение, електро и недоимов магнит, аудио честота, обикновен вибратор, и ако се сетя още нещо и него бих опитал да настроя! Доколкото виждам тук във форума са доста праволинейни в това отношение- опитват само с висок ток! Има и една друга подценявана тънкост- според това филмче в Замундата" изгрева на нулевата точка" едно изобретение, което разгражда водата по подобен на Майер принцип, взема ток за самозахранване от самия процес- влага 1 ват, а след като разгради водата изкарва 100 вата, а водорода и кислорода са отпадъчен продукт! Това ме навежда на мисълта,че в схемата на Майер може би трябва да има консуматор някъде, или просто самата схема през период от време се превръща в консуматор- тоест ту вкарва заряд във водата,ту го изкарва!
И батка приемам подаръците- ако ще започвам репликаций ще обадя- обещавам! Най- вероятно ще е догодина, защото смятам да се заемам сериозно с най- вероятните за успех неща дадени тук! Смятам да правя репликации и работя съвместно с всички, които са навити да сътрудничат и да си поемат поне цената на вложените материали плюс някой символичен лев за труда, та полека лека поне да си изплатя уредите и инструментите, ако не постигнем нищо! Така че дерзайте! Догодина ако е рекъл Господ започваме!

svetlio760:
N9301S едва сега погледнах клипчето с турбината! И аз съм го мислил за село, но там налягането е ниско. Иначе ми се струва, че налягането след турбината няма да успее да захрани самата турбина, ако можеше така щях да пробвам това на село - това поне мога, а тук в града, където налягането от чешмата е една излишна енергия, която не оползотворяваме, е съвсем друга работа!!! Големият проблем идва когато се замисля как да върна водата обратно в тръбопровода откъдето е дошла! Каквото и да правя то трябва да е преди водомера, а това вече ми усложнява живота с комшиите и ВиК. Може да използваме налягането от водата, което е като пускаме вода от чешмата, но колко вода ще изхабим така? Мислил съм да използвам отпадната вода, която идва от горните етажи - пада от високо и с определено налягане, но това ще е една доста гадна работа докато му хвана цаката, а и има шанс да подпуша някъде нещо и отново войната с комшиите! Иначе тези идеи не са перпетуум мобиле и за това не съм ги подхвърлил тук, но си е неизползвана енергия, която в тези гладни години, си отива абсолютно нахалост!

N9301S:

--- Цитат на: svetlio760 в Февруари 02, 2013, 07:25:21 pm ---N9301S едва сега погледнах клипчето с турбината! И аз съм го мислил за село, но там налягането е ниско. Иначе ми се струва, че налягането след турбината няма да успее да захрани самата турбина, ако можеше така щях да пробвам това на село- това поне мога, а тук в града, където налягането от чешмата е една и подхвърлил тук, но си е неизползвана енергия, която в тези гладни години, си отива абсолютно нахалост!

--- Край на цитат ---
Утре или най-късно вдругиден ще си сглобя една тесла турбинка и ще мога да отговоря на въпроса (ще отнеме малко време за настройка и доизкусуряване за вода).Много се надявам да не си прав.Мисля си, че налягането на водата ще си остане константа колкото и турбини да се свържат.От тук натам....ток на далавера ;)
http://www.youtube.com/watch?v=5kWQIOpx2vE

svetlio760:
Честно да ти кажа и аз искрено се надявам да греша и ще ми е драго да успееш и да пишеш след това!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия