Автор Тема: Разни идеи на хора с "пламнала глава"  (Прочетена 331884 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #45 -: Юни 08, 2014, 03:16:31 pm »
Няма водороди нито разлагане на вода и прочее измишльотини! Хората в САЩ са правили лабораторни анализи на бившата вода, обработена със зеленото на Андрус и са установили че вече не е вода, а смес от висши въглеводороди Който има книгата на Стефан Найденов налична, да намери пасажа и да го снима тук за да ви се изясни тоя въпрос веднъж завинаги /моята я задигнаха/. Процесът протичаш при смесване на зеленото /което е катализатор/ и водата е нискотемпературна трансмутация, която акад. Борис Болотов прави цял живот в най-различни варианти и дори си топли вилата с апарат за нея. Апаратът му е с размер на пералня, захранва се с ток, ползва вода и изкарва метан за горене в стандартна инсталация. ТОЧКА! /както казва един смешен политик/  ;D
Ей, пак не се сдържах... Да ме извините ако нещо ви дразня, ама аман вече от глупости и празни разсъждения - четете бре хора! И работете също

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #46 -: Юни 08, 2014, 04:07:25 pm »
    Така е caduceus. Може и да си прав. Но нещо куца и в тази теория. Ако има трансмутация на елементи при тези условия...ехх, мечти. Няма да обяснявам защо не може. Дълго е. Четете. Точка. :)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #47 -: Юни 08, 2014, 04:49:05 pm »
В книгата е написано черно на бяло. Това е почти единственото ценно нещо вътре. Не е гола теория и нищо не куца, просто липсват правилните знания у повечето коментатори. Което е съвсем нормално.   

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #48 -: Юни 08, 2014, 05:38:51 pm »
     Същото го пише и в една друга книга. В завода на "Порше" събрали желязо. Взривили го с една бомба и се получил чисто нов автомобил. Ще кажете, че липсва нещо. Няма пластмаса, стъкло, гуми...Има. Получили са се при трансмутацията.
« Последна редакция: Юни 09, 2014, 09:24:14 am от Maistora52 »

ЦВЯТКО

  • Гост
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #49 -: Юни 09, 2014, 12:01:15 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=vHwa7DLFOLw
Говорейки за Болотов ... Това видео как ще коментирате Колеги....
100 към 1 ........... водород...... деутерий.  ХелиЙ 2..........
показва 3 технологии........ГЕНИЙ..............  :)
http://www.youtube.com/watch?v=32jQGksvjhY
ЗА ЛАМПАТА ..........1 ВАТА ТЕХНОЛОГИЯ
http://www.youtube.com/watch?v=sEDxgeMnl7w.......
ЗА ЗАВАРКА............2 ВАТА ТЕХНОЛОГИЯ..
 http://www.youtube.com/watch?v=xw57Nt5ck4U
http://www.youtube.com/watch?v=KaSU8uRiU2Y..АЛХИМИК...ИСТОРИЯ.. :)
Това показва що за човек е. 

http://www.youtube.com/watch?v=baZpeuOpzi8
Това за конденза е съвсем нормално не е учудващо............
   "ТЕМПЕРАТУРА НА РОСАТА"  :)
ИМА ДОСТА НЕЩА ЗА БОЛОТОВ........
КАК МИСЛИТЕ КОЛЕГИ ВЪЗМОЖНО ЛИ Е......... ???
« Последна редакция: Юни 09, 2014, 04:42:48 pm от Maistora52 »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #50 -: Юни 11, 2014, 06:49:31 pm »
Поздравления на всички! Напълнихте ми темата с много размисли и теми за размисъл и най- вече- убедихте ме че тва дето го мисля май не става! Ще стопи двигателя :-[  :'( явно трябва да разделим водата преди да попадне в него и водорода и кислорода да не са с такива екстремни температури. Опитах да дам идея с легалния начин на разделянето, който е научно доказан, но явно не става- науката си знае работата!!! :-X

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #51 -: Юни 13, 2014, 06:49:59 pm »
http://mazeto.net/index.php?topic=6745.0 Точката на Кюри- ето още една идея- съчетание на Стърлинг двигател с точката на Кюри! Знаем, че Стърлингът е вид двигател с външно горене, който използва топъл въздух и разликата в температурите в две среди за да работи. Даден магнит, който губи своите магнитни свойства при нагряване, а при охлаждане ги възвръща, не е ли нещо работещо обратно на двигател Стърлинг, или кой да е двигател с външно горене? Какво би се получило, ако някъде по средата, където при Стърлинг преминава в двете посоки ту горещ ту студен въздух се постави магнит, който температуроотдава и заради това, че през него минава ту студен ту горещ въздух, съответно ту възвръща, ту губи  магнитните си свойства? А в предвид на това, че при охлаждането си възвръща, а при нагряването си губи магнитните си свойства- нещо обратно на енергодобива въобще- тоест печелим магнит като го охладим и губим магнит като го нагреем!
 Досещам се за такава форма на Стърлинг двигатели, при които може това да се използва и магнитите да завъртят още една ос- ако два стърлинг цилиндъра или бутала са направени от магнити, те ту ще губят ту ще връщат магнитните си свойства, без да пречат на работата на самия двигател. И този път това много ми намирисва на КПД над 100% - нещо, което рядко си позволявам да кажа!

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #52 -: Юни 13, 2014, 07:38:00 pm »
http://mazeto.net/index.php?topic=8447.0 Ето още една идея съчетаваща се с точката на Кюри. Магнитите съвсем бавно се привличат и завъртат колелото- има време да се загреят и охладят достатъчно, за да загубят и възвърнат магнитните си свойства. Така екрана става излишен. Загряването им може да се получи ако този диск който се завърта е ел. двигател, а магнитите са с високо съпротивление и са свързани като консуматор към двигателя. От едната страна може да са просто феромагнитни материали с високо съпротивление и ниска точка на Кюри.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #53 -: Юни 13, 2014, 09:52:28 pm »
svetlio760
Струва ми се в правилна посока си се насочил, но само да направя едно малко уточнение за да не си блъскаш главата напразно
Цитат
Даден магнит, който губи своите магнитни свойства при нагряване, а при охлаждане ги възвръща, не е ли нещо работещо обратно на двигател Стърлинг, или кой да е двигател с външно горене
Тук допускаш "малка" грешка. Всеки магнит достигнал температурата си на Кюри се размагнитва необратимо. Необходим ти е високотемпературен магнит "примерно самариев" и някакъв магнитно мек материал с достатъчно ниска точка на Кюри който да извършва полезната работа. Иначе ако искаш пиши в темата да не става хаос във форума.
« Последна редакция: Юни 14, 2014, 10:11:50 am от Maistora52 »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #54 -: Юни 15, 2014, 12:11:36 am »
Това не го знаех, благодаря за забележката, но не е проблем- и при двете идеи може магнитът да се замени с феромагнитен материал. Тук в тази тема ми е най- удобно да пиша, защото си е моя и не дразня никой. Освен това много се кефя, когато се пълни с всякакви коментари, защото това е признак, че съм предизвикал интерес. Това тук ми е като тефтерче с идеи - един ден ще го разгърна и ще започна репликациите - от най- простите описани тук до най-сложните, така че пишете!
« Последна редакция: Юни 15, 2014, 09:55:38 am от Maistora52 »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #55 -: Юни 15, 2014, 01:40:22 pm »
http://mazeto.net/index.php?topic=9056.0 Тук в отговор 10 се споменава за графен. Интересно ми е колко струва човек да си го закупи и да експериментира в домашни условия с него- явно едно от трудните неща за създаването на домашен акумулатор са електродите- графенът е добър за електрод. Четох някъде, че литиево- йонните батерии ги подобрявали откъм заряд и цикли с нанотехнологии, но не намирам линка. Ако се закупят малки батерийки и се разфасоват за да се експериментира с тях и с този графен, дали няма да се стигне до нещо градивно?
« Последна редакция: Юни 15, 2014, 04:18:29 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #56 -: Август 12, 2014, 08:38:33 pm »
Светльо,ти си луд,луд.луд...тотално луд и затова ме кефиш:))
Не може да ти насмогне човек,бре,хахаха:)
Заинтригува ме идеята ти за магнитния двигател-оня,който е с пръстени по 170 градуса?
Честно казано-не разбрах принципа,а и доста от останалите (сигурен съм)...
Има ли начин да го обясниш като на идиот?Ако не ти е писнало,де?
А това,че ще ти излезе скъпо-съмнявам се,всеки работещ двигател може да се направи като малък прототип отначало.
Доколкото става дума за свободните енергии и двигатели (от 5-6 месеца съм се запалил по темата),стигнах до извода,че колкото по-малко трансформации на енергията - толкова по-високо КПД.То не го откривам аз,де...известно е отдавна.Това да се нагрява от слънцето вода,пък тя да върти турбина,която пък да върти генератор,който пък да зарежда акумулатор...или подобна верига ми се струва доста трудоемко изпълнение в домашни условия.Мисля си,че трябва да се потърси истината в директните достъпи към слънчева или космическа енергия.Тесла го е постигнал навремето и то с тогавашните ел.компоненти,а за сегашните какво да говорим?
Ясно е,че и този сайт ще бъде затворен,ако бъде "заподозрян" в сериозност от властимащите.
Ако щете ми вярвайте,но за последните ми два месеца повече от половината сайтове,където е имало подобна публикувана информация за самозахранващите двигатели на Тесла,Капанадзе,за получаването на безплатна ел.енергия и т.н. просто ги НЯМА-заличени са!
Единственото,което се надявам е да не могат да насмогнат просто...

Velektra

  • Гост
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #57 -: Август 12, 2014, 10:37:10 pm »
.........
Ясно е,че и този сайт ще бъде затворен,ако бъде "заподозрян" в сериозност от властимащите.
Ако щете ми вярвайте,но за последните ми два месеца повече от половината сайтове,където е имало подобна публикувана информация за самозахранващите двигатели на Тесла,Капанадзе,за получаването на безплатна ел.енергия и т.н. просто ги НЯМА-заличени са!
Единственото,което се надявам е да не могат да насмогнат просто...


Този няма да го затворят, защото тука се развиват "глупави и недоказани теории", както се изрази един колега.
Тук сме умни хора  ;) и основно дискутираме за: "Как да пишем специални знаци?"  :D

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #58 -: Септември 06, 2014, 11:10:36 pm »
Хехе отговарям на Атос ;D това че ми хлопа дъската не е откритие, приятелю, нямаш идея колко хора го мислят!
Та обяснявам за оня магнитен двигател- значи: Погледни внимателно рисунката(нямам я под ръка в момента та трябва да отвориш схемата от предния пост) гледай единия от двата магнита полукръга- в края си, където се опира принудително с другия магнит-полукръг(7-8), първият магнит-полукръг е еднополюсен с този дето се опира. Когато принудително се опре в единият от двата си края(в случая 7-8), на практика прави мост и то така, че да няма вихрови изпълнения, защото в другия край(1-2) се раздалечава и така става завършен магнит с два нормални края, който е незавършен кръг от 340 градуса. Това е възможно заради малките магнити(3-4 и 5-6), които са към центъра на кръга, които се привличат и се залепят един за друг, така че да залепят принудително и големите полукръгове в единият им край, отлепяйки ги в другия. Оня, външния магнит(9), който има за цел да задвижи въпросният полукръг, е така разположен, че от едната си страна да е едноименен, а от другата разноименен с полукръга. При това положение от едната страна го привлича, а от другата го отблъсква. Това завърта полукръга и минава през залепените (7-8)края на двата полукръга и стига до(точка 1), където двата полукръга са отлепени. Когато стигне до това място, полукръга с който си взаимодейства спира и оня край, който е залепен(7-8), се разлепя заради създадената инерция и се залепя другият край(1-2), който е ударил спирачката. Когато това стане, полето хваща другият магнит и продължава завъртането вече взаимодействайки с вторият полукръг. После стига отново до мястото където двата полукръга са разлепени и отново се повтаря същото.
Сега като го чета ми се чини сложно написано, та ще се опитам да го обясня още по- просто!
Значи: вътре в кръга имаме четири магнита(по един във всеки край на двата полукръга, където два по два са разнополюсни(3-4 и 5-6), които имат за цел да залепят и отлепят принудително двата края на двата магнита-полукръга(1-2 и 7-8), които са еднополюсни, като това става заради факта, че самите те(3-4 и 5-6) се залепят и разлепят(вътрешните разнополюсни магнити). Те трябва да са съвсем малко по- силни от еднополюсните краища на магнитите-полукръгове(1-2 и 7-8), за да стане това възможно. Магнитите полукръгове са отделни два магнита от по 170 градуса всеки. Сборът от градусите им е 340. Един спрямо друг те са еднополюсни в краищата си. Когато тези два магнита са залепени принудително от единият си край с помощта на въпросните вътрешни магнити(3-4 и 5-6), са разлепени от другия. Когато това е така, двата полукръга представляват един кръг без 20 градуса, тоест полукръг от 340 градуса, поради това, че от единият си край са принудително залепени. В залепеният си край(7-8) те нямат вихрови изпълнения, поради това, че са залепени и вихровите тоци отиват към отлепените краища в другия край(1-2). Това е начина по който се надявам да се справя с вихровите тоци. Те винаги да се намират в другия край на магнитите. Тоест не да се опитвам да ги преодолявам, а да ги държа в неработния край на системата с минимално влагане на енергия. Външният магнит, който е извън кръга(9), е еднополюсен в едната си страна(синята му половина дето гледа нагоре) и разнополюсен с другата(червената половина дето гледа надолу) спрямо кръга. Това има за цел да засили кръга(горната половина ще отблъсква кръга а долната ще го привлича) и да подмине залепените(7-8), докато стигне до дупката(1-2) от 20 градуса и когато го стори да спре за момент, поради това, че е стигнал до мястото, където долният му край няма какво да привлича, защото пред него е дупката, а горният ще опита да го задържи в полето. В този момент инерцията ще отлепи задните краища на двата магнита-полукръга(7-8) и ще залепи предните(1-2) запушвайки дупката.
Те тва е то! По- просто не мога да обясня. Четох го няколко пъти и аз си го разбирам чудесно ;D И Атос, много ти благодаря за комплимента- добре е да има повечко такива с разхлопано дюшеме кат мойто, та и кат нашите, та да си оправим държавицата! ;))

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #59 -: Септември 08, 2014, 10:59:19 am »
Здравейте съ-форумници, от известно време ме сърбят ръцете да се включа и днес не се стърпях. Със следното не желая да засегна или обидя някого, но ще си позволя някои разсъждения на глас. Уважавам хората със фантазия и мисля, че съм един от тях. Но...едно голямо НО. СЕ има много и всякаква, няма да изреждам, но хайде да сложим всичко това на кантара и да видим коя е по- по- най. И защо нещо трябва да е сложно като може да е по-сложно, най вероятно за да не могат другите да го направят или има друга причина. От 5  години съм във форума и се начетох на какви ли не теории идеи и фантазии и стигнах до извода, че мераците на повечето са устройство за СЕ с размерите на смартфон което да черпи енергия от радиовълните,  ефира, космоса,  топлината, студа и т.н. и да захранва поне един жилищен блок. И защо всички гледат нагоре, наляво или надясно, но само малцина си гледат в краката където е простата истина, където е силата на земята, силата която те държи здраво и дори ти пречи  когато ти се налага да си вдигнеш задника. Тук във форума имаше един човек който дори беше я докарал като религия, но беше сразен. За съжаление трябва да се прекъсна-работа... Макар и недовършен публикувам поста -не ми се пише наново.