Автор Тема: Разни идеи на хора с "пламнала глава"  (Прочетена 330865 пъти)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #30 -: Април 28, 2013, 02:11:51 am »
На диска, който е на графиката, са два магнита - два полукръга, или по 170 градуса всеки един, или 180 градуса единият и 160 градуса другият - Схемата е с по 160 градуса единият и 180 градуса другият. В случая това не е толкова важно - просто от едната страна се залепят въпреки че са еднополюсни, а от другата се отлепят - натискът за това го осигуряват магнитите дето са вътре в кръга - изглежда като един огромен кръг, който е прекъснат, но това не е монолит - това са два отделни магнита!!! Слагам, този път, схемата с повече стрелки! Това е далеч по- проста идея от твоите - разликата е единствено в това, че твоите си ги изпробвал и знаеш че работят!
« Последна редакция: Септември 07, 2014, 09:24:59 am от Maistora52 »

Неактивен kkrasi1967

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #31 -: Юли 10, 2013, 09:18:09 am »
N9301S едва сега погледнах клипчето с турбината! И аз съм го мислил за село, но там налягането е ниско. Иначе ми се струва, че налягането след турбината няма да успее да захрани самата турбина, ако можеше така щях да пробвам това на село - това поне мога, а тук в града, където налягането от чешмата е една излишна енергия, която не оползотворяваме, е съвсем друга работа!!! Големият проблем идва когато се замисля как да върна водата обратно в тръбопровода откъдето е дошла! Каквото и да правя то трябва да е преди водомера, а това вече ми усложнява живота с комшиите и ВиК. Може да използваме налягането от водата, което е като пускаме вода от чешмата, но колко вода ще изхабим така? Мислил съм да използвам отпадната вода, която идва от горните етажи - пада от високо и с определено налягане, но това ще е една доста гадна работа докато му хвана цаката, а и има шанс да подпуша някъде нещо и отново войната с комшиите! Иначе тези идеи не са перпетуум мобиле и за това не съм ги подхвърлил тук, но си е неизползвана енергия, която в тези гладни години, си отива абсолютно нахалост!
..идеята е на руснаците имаше и чертеж навремето само че работеше с масло,подобно е на водна помпа центробежна но е с тръби завършващи с колена и струйници,разчита се на центробежната сила която създава налягане в тръбите а струйниците осигуряват реактивен тласък,центъра пък е потопен в течността като по този начин се получава и самозасмукване на вече завъртяната турбина..

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #33 -: Юни 05, 2014, 12:49:21 am »
Дойде ми нещо наум като четох тъдява за прекарването на водна пара през нажежен кокс как светела! Ако изпарим водата с температурата от ауспуха на колата и нажежим кокс с ток от едно подсилено динамо свързано към двигателя, дали няма да постигнем температура за разделяне на водата, след попадането й в цилиндъра и сгъстяването й от 2 рия от 4 те такта на ДВГ?! Предполагам няма да прескочи 100% КПД, но ако се смесва със съвсем малко катализатор, спирт да речем, дали няма да повиши КПД доста? То като загрее ще започне да гори почти само парата, която излиза от ауспуха ???
« Последна редакция: Юни 05, 2014, 09:26:30 am от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #34 -: Юни 05, 2014, 07:31:34 am »
Може би ще стане, но трябва да се експериментира. Експеримента е майка на знанието, не учебниците  ;)
« Последна редакция: Юни 05, 2014, 09:26:49 am от Maistora52 »

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #35 -: Юни 05, 2014, 11:34:34 am »
    Термичното разлагане на водата е възможно и се прави, но...ще стопим колата. При 2200 ° С, три процента от всички H2O молекули се разделят на различни комбинации от водородните и кислородни атоми, предимно Н, Н2, О, O2, и ОН. Други продукти като H2O2 или HO2 остават незначителни . При  температура от 3000 ° С, повече от половината от водните молекули се разлагат. Използването на катализатор снижава тази температура, но....Платинен катализатор излиза "златен", а за съжаление спирт не става. Самият той ще се разпадне много преди достигането на такива температури. Ако откриеш евтин катализатор, значи си успял. Майстора 52, го беше казал- търсете зелената течност. :)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #36 -: Юни 05, 2014, 03:58:47 pm »
търсете зелената течност. :)
... която даже не иска високи температури, напротив - достатъчна е стайна температура...
Големите ми съмнения за "хлорофил" - остават! - вижте му емпиричната формула в Гугъл! - много водород! -  и въглерод тук-там! - за пълнеж. Под въпрос е В КАКВО Е РАЗТВОРЕН хлорофила?
Така и на никой не му попадна ЦЯЛАТА книга на Стефан Найденов: "И все пак водата гори"...
Има няколко кратки откъса от нея из мрежата, но едва ли някой ще изпише към 150 страници книга, без да каже нищо - убеден съм, че тайната е скрита между редовете някъде.
« Последна редакция: Юни 05, 2014, 04:07:36 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #37 -: Юни 05, 2014, 06:14:15 pm »
... която даже не иска високи температури, напротив - достатъчна е стайна температура...
Големите ми съмнения за "хлорофил" - остават! - вижте му емпиричната формула в Гугъл! - много водород! -  и въглерод тук-там! - за пълнеж. Под въпрос е В КАКВО Е РАЗТВОРЕН хлорофила?
Така и на никой не му попадна ЦЯЛАТА книга на Стефан Найденов: "И все пак водата гори"...
Има няколко кратки откъса от нея из мрежата, но едва ли някой ще изпише към 150 страници книга, без да каже нищо - убеден съм, че тайната е скрита между редовете някъде.

Майсторе, едно време като малък, учителката по биология ни спретна опит по извличане на хлорофил от зелени листа или трева.
Опита се състоеше в следното, взима се прясна зелена маса, листа, трева, и се слага във 99% спирт, след което се изварява до оцветяване на спирта в тъмно зелено. Предполагам, че след изпарението на спирта, остава чист хлорофил. Но трябва да се експериментира за да се види дали наистина хлорофила ще действа като катализатор. Може да се налее в бензина тази хлорофилна тинктура, и да се види работата на двигателя. ( от опитни автомобилисти на Варбург, съм чувал че за двутактовите машини е хубаво да се налива 25 грама 99% спирт, на 5 литра гориво, премахва водата в бензина, по-точно разтваря я под формата на емулсия, и подобрява изгарянето на горивото. Но лично аз не съм пробвал ).
« Последна редакция: Юни 05, 2014, 07:36:07 pm от Maistora52 »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #38 -: Юни 05, 2014, 09:15:11 pm »
..
Така и на никой не му попадна ЦЯЛАТА книга на Стефан Найденов: "И все пак водата гори"...


Здравей Майсторе,

имам книгата в книжен вариант.
Ако има интерес  бих могъл да я сканирам в този вид.


поздрави

п.с. От този линк може да се закупи - цена 4 лева.

http://www.book.store.bg/p34109/i-vse-pak-vodata-gori-stefan-najdenov.html

п.с.1 Така и не разбрах тайната, може би някой ще прочете между редовете.
« Последна редакция: Юни 05, 2014, 09:23:13 pm от madsatbg »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #39 -: Юни 05, 2014, 10:08:40 pm »
Madsatbg, радвам се за наличието на книгата у теб. Казваш, че не си намерил нищо съществено в нея.
Според теб защо е издавана тогава, какво толкова пише? Дай инфо, или резюме някакво.
Заслужава ли си купуването й, щом според теб не се казва баш "тайната съставка"?

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #40 -: Юни 06, 2014, 12:05:11 am »
Резюме от книгата:

"През 1915-1917 г. португалецът Джон Андрюс от Макийспорт, Пенсилвания - САЩ, демонстрира няколко пъти на различни места запалване на мотор с вода.
След 14 години експерименти Гуидо Франч най-после успява да открие химическата формула на нов вид гориво на базата на водата.
През 1953 г. той създава гориво, което е даже по-добро от бензина.
Д-р инж. Стефан Найденов прави демонстрации пред около 300 учени от цял свят как водата може да се използва като гориво и в резултат получава пълно признание и предложения за работа в чужбина."

Изреждат се в хонологичен вид, известни откриватели запалили водата.
Странното е при всички, че изчезват доста загадъчно.
Стефан Найденов е в апогея си по времето на "Тато" - получава лаборатория, но след падането му, изпада в немилост и много негови изобретения се оспорват от "сериозната" наука.
Иска милиарди за своето изобретение, иска "световното правителство" да се събере и да им разкаже за изобретението. Иска....
Познавам човек, който твърди че четейки книгата е открил "зеленото" вещество. ;)
Когато го помолих да ми направи демонстрация се съгласи, но когато отидохме у тях изведнъж се размисли и каза , че не намира веществото, :( ама ще направи ново.

п.с. А да , според мен си струва покупката на книгата,
Дори само като енциклопедия.
« Последна редакция: Юни 06, 2014, 12:14:32 am от madsatbg »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #41 -: Юни 06, 2014, 11:09:28 am »
Преди няколко години когато бях при Капанадзе ..... питах го за какво е ставало дума във връзка с това, че е правил автомобил на вода. От позиция на това, че притежава и има много по-съвършена технология за електричество то не би трябвало да има смисъл да премълчава или мами но знае ли човек. Както и да е но тогава той ми разказа, че изсушавал , стривал и сепарирал тъмнозелени водорасли от реката каквито има във всяко блато и река (където водата е спокойна) .   След това ги поставял в кутия в която оставял да капе вода а водата веднага след контакта с този прах се разлагала на кислород и водород, от който последния отвеждал към двигателя.  Тези водорасли всъщност само така изглеждат защото всъщност са колонии от бактерии разлагащи водата.
   На по-късен етап се поинтересувах и се оказва, че циано бактериите разлагат водата .  Цитирам например:"Интересното е, че разделянето на H2O е естествен процес в океаните, тъй като микроскопичните синьо-зелени водорасли и цианобактериите използват слънчевата енергия за разделянето на водата в процес, наречен биофотолиза (уравнение 3). Скоростта на производство на H2 обаче е екстремно ниска. " от http://www.scienceinschool.org/2012/issue22/hydrogen/hungarian
  Вероятно когато са изсушени и превърнати в спори бактериите са много по-бързи и реактивни да разлагат водата а ако не успяват да се наситят и овлажнят прекалено много то реактивността им се запазва продължително. Все пак всичко това не е зле да го експериментираме за да не сме само в областта на теорията и предположенията....
« Последна редакция: Юни 07, 2014, 07:49:19 am от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 045
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #42 -: Юни 07, 2014, 09:21:53 am »
  А бе хора, защо се занимавате със стари технологии? Горенето е термодинамика, а тя става само за хладилници и климатични инсталации, но не и за двигатели (с изключение на Стирлинг). Зелената вода става само за отопление и процеси, за които е нужно загряване - примерно металургия. Книгата на Стефан Найденов и аз я имам. Преди време ви бях казал, че в нея пише - зелената течност е комплексно съединение. Предполагам се състои от три химични елемента. Пише също, че това комплексно съединение разпъва водната молекула на "шпагат", т. е. тя променя ъгъла си от 90 градуса на 180 градуса (приблизително). Така става по лесно разпадаща се при нагряване. Химикалите за "зеленото" можело да се закупят от всяка аптека. Зелената вода се пали трудно, но веднъж запалена гори добре. Ако искаме да разберем какво е "зеленото", трябва да мислим какво комплексно съединение би разтегнало на "шпагат" водната молекула. Аз даже мисля, че това комплексно съединение при горенето се разлага на две различни молекули, подобни на водната. Но пак казвам, горенето за двигатели с вътрешно горене не става - КПД-то е не повече от 40% и така останалите 60% само нагряват околната среда. Положението е такова и сега с петрола - 60% от него се изгаря напълно безсмислено и затова имаме глобално затопляне и дори климатът да се застуди по други причини, то пак не е добре да се отделя толкова много въглероден двуокис.
   За мен истината е в механиката и електромагнетизма - там направо чудеса се случват.
« Последна редакция: Юни 07, 2014, 09:26:56 am от Иван Димов »

lazy

  • Гост
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #43 -: Юни 07, 2014, 05:56:42 pm »
       Ако допуснем, че гори само водата няма да има въглероден двуокис по простата причина, че тя не съдържа въглерод. Или бъркам?

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #44 -: Юни 08, 2014, 12:00:35 pm »
    Така е  lazy. Но как гори водата? Ако гори водорода, ясно получава се вода. Иван Димов, може и така да е както казваш, но по същия начин може да кажем, че вместо да правим "шпагати, трябва да изтъним или удължим връзката с цел разхлабване. Не виждам смисъл в тези понятия. Ъгълът не е 90 градуса, а почти 105. Това само за информация.
« Последна редакция: Юни 08, 2014, 12:08:45 pm от Maistora52 »