Автор Тема: Разни идеи на хора с "пламнала глава"  (Прочетена 342883 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 254
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #180 -: Февруари 15, 2017, 02:50:26 pm »
Джун, за експеримента и за сриване на световната конспирация при производителите на автомобилни накладки те съветвам да си сложиш на колата накладки от инструментална стомана. Или от чугун - такъв, от който правят спирачните дискове. Ако нямаш такива под ръка просто сложи накладките наобратно - с метала към дисковете.
По болезнен (и финансово, и чисто физиологически) начин ще разбереш че когато при триенето едното нещо се износва, процеса е много по-ефективен.

Да, можеш да сложиш шипове на гумите. Хубави, дебели стоманени шипове, подобни на бутоните на обувките на футболистите. Тогава отново ще разбереш че сцеплението никакво го няма, а освен това пътищата ще се стават на пътеки за месеци, а не за години.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #181 -: Февруари 15, 2017, 02:58:15 pm »
Светльо, и аз се просълзих като гледах репортажа, да си жив и здрав.

Юлиане и Радико, а познайте сега, защо е разрешена смяната на акумулатори - даже цялата кола във формулата за ел-автомобили, и се опитайте да направите връзка с гумите или доливането на бензин, ама за себе си само, да не цапаме Светльовата тема повече с неадекватни коментари.

june1900

  • Гост
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #182 -: Февруари 15, 2017, 03:05:57 pm »
...Не мисля, че сте подготвени за диалог на такава тематика  :) дайте да не спамим повече.

Просто исках да кажа, че да се горят гуми с цел отопление, заслужава да бъде порицано. Аз поне не сметнах, че трябва да се въздържам от коментар, когато ставам свидетел на техническото планиране за екологично покушение в собствената ми държава при това.

Иначе, не съм целял да ви просвещавам в интимните отношения между науката, икономиката и маркетинга.
« Последна редакция: Февруари 15, 2017, 03:52:00 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 254
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #183 -: Февруари 15, 2017, 03:19:34 pm »
Юлиане и Радико, а познайте сега, защо е разрешена смяната на акумулатори - даже цялата кола във формулата за ел-автомобили, и се опитайте да направите връзка с гумите или доливането на бензин, ама за себе си само, да не цапаме Светльовата тема повече с неадекватни коментари.
Не разбирам точно какво се опитваш да кажеш, но ако съм познал...
Смяната на целия автомобил е продиктувана от чисто рекламни цели - състезанието да продължи поне 2 часа, за да има аудитория (и време за реклами). За съжаление все още нямаме акумулатори които да изкарат 2 часа. Да, може да се сложат по-големи акумулатори, но от това ще пострада динамиката на колата и вече няма да е Формула Е, а някакво надбягване със заводски електрокари...
Доливането на бензин във Формула 1 беше забранено едва преди няколко години заради зачестилите инциденти със запалване на автомобила или техниците. А и съвременните формули консумират доста по-малко гориво от предшествениците си и вече е възможно със 100-120 литра да се изкара цяло състезание. Това ограничение натиска още повече конструкторите да намалят разхода на двигателите - ако успееш да возиш дори 5 кила гориво по-малко цяло състезание ще имаш преимущество. Преди тия 5 кила се возеха половин, или 1/3 от състезанието...
А за гумите ... времената постигани с "твърди" и "меки" гуми са категорични и съвсем ясни за разбиране. С "мека" гума резултатите са до 1/2 секунда по-бърза обиколка. Тоест по-меката гума осигурява по-добро сцепление. За съжаление износването й е също толкова бързо... Трябва да се има предвид че за всяко състезание има различни "твърди" и "меки" гуми - "твърда" гума за Монте Карло може да е "мека" за Имола... просто условията на двете писти са коренно различни. Всички тимове имат набор от едни и същи гуми, като условието е да има поне 1 обиколка с всеки от двата вида гуми. Всеки тим си прави сметката дали по-бързата мека гума ще може да си "избие" повечето спирания заради по-честата им смяна. Зависи от много неща - от начина на шофиране, от настройките на болида, от температурата на асфалта...


...Не мисля, че сте подготвени за диалог на такава тематика  :) дайте да не спамим повече.
Просто исках да кажа, че да се горят гуми с цел утопление, заслужава да бъде порицано. Аз поне не сметнах, че трябва да се въздържам от коментар, когато ставам свидетел на техническото планиране за екологично покушение в собствената ми държава при това.
Иначе, не съм целял да ви просвещавам в интимните отношения между науката, икономиката и маркетинга.
Подготвени сме, подготвени :)
По твоята логика трябва да се спрат и ТЕЦ-овете, горящи въглища. Еле па нашите въглища, които са общо-взето кал.
Еколкогическо покушение е и АЕЦ-а, защото отпадъците от неговото "горене" ще си останат радиоактивни в продължение на хилядолетия, а заравянето им е временно решение, което все някога все някой ще трябва да плаща.

Ако трябва да сме съвсем точни, замърсяването при производството на фотоволтаични клетки е толкова ужасяващо, че те трудно могат да се нарекат "еколкогични", но това се премълчава тактично.
Изобщо ... най-добре е човечеството да изчезне, и тогава ще си имаме една чиста и екологично съобразна планета ... :)

june1900

  • Гост
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #184 -: Февруари 15, 2017, 03:27:02 pm »
Не човечеството - пъдарите му трябва да изчезнат. И на мястото на пъдарите, човечеството трябва отново да се сдобие с водачи.

Тогава ще си имаме и човечество, и здрава планета.

Сега нямаме нито едното от двете. Нито планетата е здрава, нито човечеството може да носи достойнството, вложено в думата.




Определено всичко това, което казваш, трябва да се затвори и да се нареже за скрап. Като изпусна още много неща в списъка...

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #185 -: Февруари 15, 2017, 03:45:40 pm »
....За съжаление все още нямаме акумулатори които да изкарат 2 часа.
Дълбока грешка още оттук, фабриката в Испания е готова още от 2012. След нея има още много други.
Ако отвориш друга тема ще ти напиша повече и с линкове за да разбереш, че човешката цивилизация не е достигнала върхът с откриването на вулканизацията. Край по тези въпроси тук в тази тема от мен.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 370
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #186 -: Февруари 19, 2017, 02:54:03 pm »
Ето ме и мен да си отворя темата накрая и да видя вълненията. Мен спама не ми пречи, стига да извлека нещо ценно от него, а тук има ценни неща. Както и да е. Да си продължа темата с горенето на гума. Смятам, че ако я прекарам през два филтъра- единия спирален, при който се образува въртоп, където тежкият пушек остава по стените на печката- примерно две печки чудо една върху друга и вътре спускам една желязна спирала тип свредел, която е точно с диаметъра на чудата, като долу горим гумата. Като се позадръсти, вадя спиралата и я почиствам на сметището. След тези печки иде ред на комина да влезне във водата и каквито боклуци остават да останат във водата. От водата ще бъде изтеглен вече прочистения пушек на принципа на наргилето. Смятам освен това да прибавя тънка медна или каквато ще да е тръбичка да минава през спиралата и да пръска вода долу на пламъка, която ще е свръхнагрята, защото ще минава през нагряемата спирала. Предполагам това и ще подсили пламъка и ще накара отпадъка да реагира по- лесно с водата, и ако се окаже, че водата гори ще отива по- малко гума за сметка на водата, а от там и по- малко боклуци и сажди. Мисля си и някакво повторно прекарване на част от изгорелите боклуци през цялото нещо, подобно на реактора на Пантон. Привлича ме точно това, защото ми трябва само един електрожен и една ракета за да го направя. Иначе гледам, че дори и хората горили гума не са пробвали така.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #187 -: Февруари 19, 2017, 03:47:21 pm »
предполагам, че под "ракета" имаш предвид Ъглошлайф или още флекс му викат.
Аз предлагам да ти направи някой от форума който има опит по въпроса един "тесла траф"
и да подадеш високото напрежение към една решетка поставена на пътя на газовете. монтирана на подходящи изолатори разбира се. След нея трябва да има по голям метален участък от димовода по който да се полепват наелектризираните от решетката частици.
на това му викат "Електрофилтър"
широко се използва в металургията. 

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 370
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #188 -: Февруари 19, 2017, 03:56:19 pm »
Именно- ъглошлайф, флекс, ракета.
А за електрическия филтър той не работи ли само ако има железни частици, или става въпрос за оня принцип- наелектризирането от търкането на линийка по косата да речем?

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 370
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #189 -: Февруари 19, 2017, 04:16:21 pm »
Искам да благодаря на Майстора за високата оценка, която ми дава- Благодаря, братко!
Аз написах всичко, което ми беше на душата, но не дооцених невероятния подарък, който Майстора обеща да ми направи!!! Като знам колко много си вложил в направата на тази магнитна магия направо настръхвам! С чест ще го ползвам и ще ти благодаря за това винаги когато мога! Само дано си прав, че го заслужавам!
Тази година на морето ще агитирам и други хора летата да правят като мен, да видим дали някой няма да се навие, защото има много опасни неохраняеми места, където се давят хора, а може и вече някой да се е вдъхновил от клиповете, знам ли? Току виж ме изместили! ;) И така ще докажа или твърдението на всички вас, че съм човек с главно "Ч", или, че има още много човеци в България подобни на мен, а това дето правя е по- скоро човещина, отколкото геройство и ще ви държа в течение! 8)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #190 -: Февруари 19, 2017, 05:52:48 pm »
Цитат
става въпрос за оня принцип- наелектризирането от търкането на линийка по косата да речем
Точно така за този принцип иде реч електрстатика му викат.

june1900

  • Гост
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #191 -: Февруари 19, 2017, 06:08:54 pm »
Така по-става. Така съм съгласен (в качествето си на самопровъзгласен морален съдия).

Електростатичен филтър + воден филтър ще свърши приемлива работа.



Светльо, а няма ли да е най-лесно направо да се ползва готова вортексна тръба?



Филтрираният дим от отвратителната гума влиза в тръбата отгоре и поема надясно. Завихрящия отразител на вортексната тръба концентрира по-студената част от въздушния поток в средата и го праща наобратно - по-студената част я пращаш в природата.
По-топлата част от потока я пращаш обратно в печката. А самата вортексна тръба излъчва топлината като нагревателен кюнец в помещението.

За това ли става дума?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #192 -: Февруари 19, 2017, 07:26:59 pm »
Цитат
Електростатичен филтър + воден филтър ще свърши приемлива работа.
Ще свърши рбота само ако печката е достатъчно мощна примерно котле за прно за да се вържат разходите за консумацията на филтрите. и както споменах по горе, воден филтър ако не е със варна вода ще е бессмислен даже ще служи да се гарантира максималната вредност на газовете. Защото ако изпусне в атмосферата серния двуокис има шанс той да се разсее достатъчно преди да се превърне във серниста киселина. Воден филтър със чешмяна вода е най сигурният начин да се гарантира, че всичкия серен двуокис ще се превърне в киселина която после да капе по главите на хората, и по всичко останало живо наоколо.
Като гледам по добре ще е да се откаже от този вариант въобще не е екологичен.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 370
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #193 -: Февруари 19, 2017, 08:44:40 pm »
Бе не ставаше дума за това, но това дето предлагаш е едно идеално допълнение! Приемам и това с чешмяната вода. Основната идея е да се получи екологично горене! Ако ще излиза киселина задължително ще е варна водата, или нещо друго алкално.

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 416
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #194 -: Февруари 19, 2017, 10:27:13 pm »
А колко гуми мислиш да гориш дневно, че смяташ да се набуташ с толко съоръжения. И щото ще е екологично къде мислиш да изливаш водата от филтъра с всичките гадости в нея.