Автор Тема: Разни идеи на хора с "пламнала глава"  (Прочетена 330872 пъти)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #15 -: Март 14, 2013, 11:00:16 pm »
Другата идея близка до първата е разлагането на водата, когато е на пара- лесно е да я затоплим и изпарим с температура извлечена от ДВГ- от там нататък ако се водим по ГЕЕТ идеята, разлагането се случва, но трябва да има примес на някакво гориво! Необходимо е енергията, която това гориво прибавя към температурата на водата, за да се случи разлагането, да бъде подадена по друг начин- най-удобен е чрез електролиза! Но как да стане като парата е смесена с въздух, а той е диелектрик? Е не знам как- просто си го мисля! Надявам се по-умни глави от мен да се сетят ;)
Мисля, че в течно състояние водата е най- неудобна за разлагане, а всички се борят в тази посока!

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #16 -: Март 21, 2013, 09:41:54 pm »
Енергията от слънцето е нещо постоянно и разхитително- мисля си за нещо, което превръща тази енергия в ток, което да не е толкова скъпо колкото соларните батерии- едната ми идея беше двигател на Стърлинг- оказа се дори по-скъпо изпълнение от слънчевите батерии, а на това отгоре вече го има измислено! Другата ми идея доста подобна на първата, е нещо като парна машина на слънце- мисля си за спирт нагряван от слънцето с огледала така че да заври и да създаде налягане, което се вкарва в компресор или верига компресори, които да заработят въртящ момент! Да кажем, че на въпросният спирт може да се помогне малко и с огън, когато имаме недостиг на слънце! Не знам колко ще е КПД-то на такава система, но на соларните батерии е 33%, а има компресори с по 70% КПД! А при парната машина КПД е от 8% до 60%! Притеснява ме единствено това, че цената в крайна сметка няма да си струва!

Strashimir

  • Гост
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #17 -: Март 22, 2013, 11:25:46 am »
Енергията от слънцето е нещо постоянно и разхитително- мисля си за нещо, което превръща тази енергия в ток, което да не е толкова скъпо колкото соларните батерии- едната ми идея беше двигател на Стърлинг- оказа се дори по-скъпо изпълнение от слънчевите батерии, а на това отгоре вече го има измислено! Другата ми идея доста подобна на първата, е нещо като парна машина на слънце- мисля си за спирт нагряван от слънцето с огледала така че да заври и да създаде налягане, което се вкарва в компресор или верига компресори, които да заработят въртящ момент! Да кажем, че на въпросният спирт може да се помогне малко и с огън, когато имаме недостиг на слънце! Не знам колко ще е КПД-то на такава система, но на соларните батерии е 33%, а има компресори с по 70% КПД! А при парната машина КПД е от 8% до 60%! Притеснява ме единствено това, че цената в крайна сметка няма да си струва!

И такава идея е разработена вече. Има проект в Невада (Solar Station 1) който нагрява с извити на тръба огледала дълги тръби в които се намира сол. Нагрява се до около 400 градуса, като солта става течна и после с нея се загрява вода за се получи пара и после с традиционна турбина.... Защо са избрали сол - защото са установили, че солта задържа много време топлината в себе си. Когато слънцето залезе (което се случва и в Невада) през тъмната част на денонощието солта отдава топлината която е "събрала" през деня. По този начин се постига 24 часова работа на соларната инсталация.

Подобна е идеята на испанска соларна централа, където много на брой огледала се фокусират в една точка и загряват бойлер с вода. Получена прегрята пара се ползва за завъртане на турбина... Когато няма слънце, централата, уви, не работи :-)
« Последна редакция: Март 22, 2013, 03:46:15 pm от Maistora52 »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #18 -: Март 22, 2013, 04:59:36 pm »
Еее кофти!!! Това поне звучи евтино, и ако не друго, то поне сочи че съм на прав път! Въпросът тук при нас е, как да нагреем солта толкова много и ако не знаем как, може ли да се замени с нещо дето също задържа топлината вечер, но да кажем до 5-6 часа след залез и да е едновременно не много скъпо и да не изисква 400 градуса а да речем 150-200 и също да отдава температурата си, но на флуид завиращ да кажем на 50 градуса! Лошото със солта е в това, че огънят от дървата гори с около 300 градуса, което означава, че не можем да помагаме на процеса на втечняване на солта, което усложнява нещата допълнително! Идеята ми все пак си струва!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #19 -: Март 22, 2013, 06:27:38 pm »
Тая работа със солта в домашни условия - не ще биде. От същите източници, които Страшо дава се разбира, че на солта не трябва да се позволява да истине под 400 градуса. В този случай се прилага алтернативно загряване с топлинни генератори за да се задържи температурата.
Другото най-евтино като солта е водата, тя да се използва за нагряване, като мисля, че трябва да се използва дестилирана вода и то в отделен затворен кръг, за да не се образува котлен камък по нагревните тръби. Зимно време обаче, вода не може да се използва. И така според мен, цялата идея се обезсмисля.
А лятото - моят почернен 200л варел с вода е готов към 10-11 часа за къпане с 30 и повече градуса вода. Ваната до него (всичко е на двора) също.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #20 -: Март 23, 2013, 11:39:52 am »
Майсторе, недей така, бре, обърни внимание на идеите ми за флуида! Така както го казваш наистина се обезсмисля, ама ние нали гоним не просто топлото, а врящото и като заври да се превърне на ток! Какво би станало ако към варела се прибавят две-три огледалца и "водата" вътре заври на 50 градуса да кажем? Тоя Денис Лий от "надпреварата за нулевата точка" е направил нещо такова, само че е вложил доста повече пари и разбира се машинарийката му е устройство за свободна енергия. http://vbox7.com/play:0f6229b77b  Аз се опитвам да измисля нещо на сходен принцип, което да излезе евтино и не е задължително да е вечен двигател, но все пак КПД да е достатъчно, за да си струва! А според неговите обяснения (или поне това, което аз разбрах, очаквам да ме поправите, който е гледал филма, защото клипчето е без субтитри) става следното нещо- от - 70 градуса нагоре флуидът завира, влиза в компресор, отдава енергията си и с друг компресор отново се връща до под -70 градуса и цикъла е затворен. Казано по този начин звучи доста просто- един голям хладилник и това е!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #21 -: Март 23, 2013, 01:42:38 pm »
За флуидите нищо не мога да ти кажа, Светльо. Бих добавил, че дърва могат горят и с температури до 700-800 градуса - без духало. Аз в пернишката печка нагрявам стомана и мед до червено (съответно за закаляване и откаляване). Но това с дървата не е решение за соларна система.
Проблемът с всички солари идва от два основни фактора: Не винаги е слънчево и топло (мрачни и зимни дни), и липсата на загряване през нощта, когато загрятата вода (или флуид, сол и др) просто задължително изстиват.
Бедният домашен майстор може да търси помощ от по-добра топлоизолация на съдовете и тръбите в които има топла вода.
Другото иска много пари.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #22 -: Март 23, 2013, 03:21:35 pm »
Това ми е ясно, но това с флуидите не е толкова сложно нито за изпълнение нито за разбиране- разликата между соларните батерии и това дето аз мисля е в това, че соларната батерия превръща слънчевата светлина в ток и то само нея- не и топлината- не можеш да й помогнеш с нищо, докато това със Стърлинга и компресора, или двигателя с външно горене(парна машина) може да се комбинира! Проблема не е в устройството- то е известно! Проблема е дали може да се спретне нещо на разумна цена и за колко време ще даде възвращаемост в сметки за ток(по-скоро липсата им)! След като се направи някакво изпълнение някъде на село- просто се описват частите,къде ги има, начина на сглобяване,колко излиза(цена), КПД, и за колко време се възвръща, вземайки под внимание поддръжката(ако има такава) и всеки си го прави у дома! Е заигравка си е, но вярвам, че осъществяването на идеята може да захрани с ток едно средно домакинство и да излезе жълти стотинки, без гадостите дето енергото причинява, а да не говорим, че може да изскочи някой заек в процеса на работа и да се окаже вечен двигател!(отново ще спомена тоя Денис Лии)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #23 -: Април 01, 2013, 04:13:16 am »
Ето още една идея за автомонтьори- механици. Предполагам всички сте виждали двигателя на Стефан Стоянов. Има го във форума като тема и лесно се намира. Имам идея за подобрение- буталата могат да се наредят в една редица и единственото което ще ги свързва е модифициран колянов вал. Погледнато отстрани представлява едно бутало и само две черупки, които бутат лагерите, а за черупките са хванати пружини(или магнити), които ги дърпат навън. Така може обикновен двигател да се модифицира и да има същият КПД като на изобретателя.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #24 -: Април 04, 2013, 01:20:41 am »
Този път мисля че имам добра идея!!!Какво ще стане ако познатата ни водородна клетка с брауновият газ бъде ангажирана да произвежда ННО, който да бъде вкаран в ГЕЕТ реактор вместо горивото, като става въпрос за дизелов двигател, където всички знаем, че налягането в буталата е по-голямо и гори по- обеднени смеси? Какво ще се случи когато освободеният водород повлече водата и когато смес от вода, водород и кислород загрята до над 100 градуса влезне в буталото и бъде сгъстена?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #25 -: Април 04, 2013, 06:30:12 pm »
В буталото едва ли е възможно да влезе "поне на мен така ми се струва"   ;)
Виж в цилиндъра по става. Иначе интересна комбинация. Струва ми се, че ще има нужда и от сериозно управление на процесите.   

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #26 -: Април 04, 2013, 07:17:20 pm »
Упс :-[ :-[ :-[ верно- в цилиндъра! Сори! :-\
 Вярно е- ще е нужна наистина голяма прецизност, но не е невъзможно, което ме откарва при филма"Rice to zero point", където за реактора на Пантен казват, че ТРЪГВАЛ на сместа вода-бензин, след което минавал на 100% вода след като загрее! Да не би това да е начина? В момента до колкото знам се правят фабрично в Америка, значи имат възможност да експериментират и то доста повече от нас!   

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #27 -: Април 22, 2013, 10:12:08 pm »
Това е магнитен двигател на базата на сън, който сънувах преди няколко месеца.
В общи линии идеята е следната- двата полукръга са по 170 градуса магнити- от единият край се слепват и 9 ката преминава лошите 20 градуса като по мост- тоест кръгът ги минава, защото 9 ката е статична. 3-4 и 5-6 трябва да са съвсем малко по-силни от 1-2 и 7-8, за да може инерцията постигната от останалите 340 градуса да е достатъчна да разлепи 5-6-7-8 Не съм достатъчно наясно със свойствата на магнитите, за да съм сигурен, че въпросният мост ще е достатъчно успешен, но съдя по това, че "лошите" силови линии винаги ще се намират в отвореният край- системата не сработва ако двата края са отворени, не сработва и ако са затворени! Същност въобще не съм сигурен, че ще се образува "мост" :(

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #28 -: Април 26, 2013, 11:28:03 pm »
Майсторе, искам да те поздравя за идеите и постиженията ти в сферата на магнитите и най-искрено да ти пожелая успех и дано ония гадове дето дърпат конците да не могат да ни спрат всичките заедно! Дай боже хората да сме готови за свободната енергия и нещата да се случат!
 В светлината на това ми се искаше да хвърлиш едно око на схемата ми и да дадеш някакъв коментар. Всички форумци дето ми четат постовете знаят, че и да тръгне, в момента имам невероятно много свободно време, но нямам възможност да направя репликацията. Така че ако смятате че това нещо ще тръгне, можете да го направите, или поне дайте коментар!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #29 -: Април 27, 2013, 06:37:17 am »
Гледах го още като го пусна този пост, Светльо! Умувах и въпреки това не можах да разбера цялата идея. Дотук мога да кажа, че само ти лично трябва да го направиш, и тогава ще се разбере.
Мисля, че големият ти проблем ще е изрязването  (или отливането) на големия магнит. Няма кой да го направи това нещо. А ако се наеме, ще ти струва колкото един 2-стаен апартамент в София - кв. Лозенец.
Трябва да намериш алтернативно решение с други по форма магнити. Тогава пак ще мислим.
Поздрави!
« Последна редакция: Април 27, 2013, 04:40:28 pm от Maistora52 »