Автор Тема: Разни идеи на хора с "пламнала глава"  (Прочетена 330882 пъти)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« -: Януари 30, 2013, 11:40:56 pm »
На въпросните разработчици мога да дам идеи, някои бая тъпи, но все пак ще се радвам ако помогна. Та значи едно по едно, че главата ми пламти - убеден съм, случвало се е на всеки тука!!! Та значи: Някой пробвал ли е със схема на Бедини да захрани устройството на Стенли Майер за разлагането на водата и с тази малко съмнителна излишна енергия в повече, която в крайна сметка не може да самозахрани у-вото на Бедини и свойствата й не са изяснени въобще, току-виж чудото станало!!! А същите тези схеми на Бедини ако се направят за взаимодействие на GEET реактора - там има един стоманен прът,който трябва да се намагнетизира....А има и едни неуспешни репликации на магнитни двигатели, които също има шанс да се съчетаят с Бедини! Имам подозрения, че има нещо общо между схемите на Майер и Бедини, но Майер се е пазил и нарочно е усложнявал нещата, а Бедини е друга порода- неговите схеми са прости и ефективни и най-вече открити! Е стискам палци за всички, на които им се занимава- аз ще започна разработки и репликации като посъбера някой лев за инструменти!
« Последна редакция: Януари 31, 2013, 04:34:05 pm от Maistora52 »

N9301S

  • Гост
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #1 -: Януари 31, 2013, 06:30:18 pm »
А някой пробвал ли е да завърти Тесла турбина с вода от чешмата или още по-добре от градинската помпа?
 Какъв е шансът на турбината да се "закачи" генератор, който да произведе пр.800W - колкото е двигателят на помпата?
 Като се има в предвид, че след турбината се вдига налягането що пък да не включим още една .Шантаво нали?
http://www.youtube.com/watch?v=MT-4ZMgDBNI&list=PLA0D798798CBA876D
« Последна редакция: Януари 31, 2013, 09:18:34 pm от N9301S »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #2 -: Февруари 01, 2013, 02:18:03 pm »
Има доза логика! 
Мен ми идват още идеи! Например защо не сложим малко живак в резервоарчето на Пантен- там където изгорелите газове се смесват с водата? Притеснява ме единствено екологичния момент, но бих жертвал няколко термометъра! Ами нитинолът? Това е сплав от титан и никел, от която правят пружини, но за нея се знае, че при конкретно съотношение спонтанно разделя водата на водород и кислород! Разбира се не съветвам да се търси това съотношение, но може да се ползват пружините за клетката на Стенли Майер- пружина подложена на резонансните честоти на водата може да се справи с разграждането й по- добре от досегашните метални тръбички, макар съотношението титан- никел да не е необходимото! Ами ако тези пружини вземат да се никелират и да се тръкнат с шкурка оттук оттам, така че водата да има контакт едновременно с чистия никел и със сплавта на пружината? И някой знае ли дали самия Стенли Майер не е използвал тръбички от този метал, а в патента нарочно да е записал обичайния за целта? Забелязах освен това, че този нитинол се продава и на тръби, което ме хвърля в размисъл и за приложението му при Пантен!

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #3 -: Февруари 01, 2013, 04:13:27 pm »
    svetlio760
    Не чупи термометрите. Писал съм и по- рано, ако някой има нужда от някакъв химикал или лаб. стъкларийка да се обажда. Подарявам.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2013, 04:51:14 pm »
Колеги
Мисля, че сте в голямо заблуждение относно разлагането на водата. Резонансните честоти на водата спомагат за загряването й, а не за разлагането й, и на практика влошават добива. Може би по-скоро е необходима резонансна честота на кислорода или на водорода, или някаква кратна на двете. 
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 05:55:37 pm от Maistora52 »

N9301S

  • Гост
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2013, 07:03:52 pm »
http://beinsa.info/index.php?option=com_content&view=article&id=88:2009-02-19-00-49-28&catid=16:2009-03-02-05-15-40&Itemid=54
 Една изключително интересна ( за мен) статия свързана с въпросния Майер.Тъй като не съм я срещал тук във форума си позволявам да подхвърля линка.Може да помогне на някой....  или пък да му размъти и без туй     пламналата глава ;D

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #6 -: Февруари 01, 2013, 08:57:49 pm »
Оооо да!!!!С тази статия първо пламна моята глава! Но не било толкова просто колкото го казва човека- заменяме торсионна с индукционна бобина в схемите на Майер и готово, но човека е на прав път! Има ги коментирани нещата тук във форума- честотите на тока и на звуковите вълни, но се постига по- малко от необходимото! Аз бих добавил абсолютно всеки вид вълна който съществува в природата и бих търсил да я синхронизирам с това прословуто трептене на водната молекула, за да достигна резонанса и бих вкарал микровълни, ток, напрежение, електро и недоимов магнит, аудио честота, обикновен вибратор, и ако се сетя още нещо и него бих опитал да настроя! Доколкото виждам тук във форума са доста праволинейни в това отношение- опитват само с висок ток! Има и една друга подценявана тънкост- според това филмче в Замундата" изгрева на нулевата точка" едно изобретение, което разгражда водата по подобен на Майер принцип, взема ток за самозахранване от самия процес- влага 1 ват, а след като разгради водата изкарва 100 вата, а водорода и кислорода са отпадъчен продукт! Това ме навежда на мисълта,че в схемата на Майер може би трябва да има консуматор някъде, или просто самата схема през период от време се превръща в консуматор- тоест ту вкарва заряд във водата,ту го изкарва!
И батка приемам подаръците- ако ще започвам репликаций ще обадя- обещавам! Най- вероятно ще е догодина, защото смятам да се заемам сериозно с най- вероятните за успех неща дадени тук! Смятам да правя репликации и работя съвместно с всички, които са навити да сътрудничат и да си поемат поне цената на вложените материали плюс някой символичен лев за труда, та полека лека поне да си изплатя уредите и инструментите, ако не постигнем нищо! Така че дерзайте! Догодина ако е рекъл Господ започваме!

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #7 -: Февруари 02, 2013, 07:25:21 pm »
N9301S едва сега погледнах клипчето с турбината! И аз съм го мислил за село, но там налягането е ниско. Иначе ми се струва, че налягането след турбината няма да успее да захрани самата турбина, ако можеше така щях да пробвам това на село - това поне мога, а тук в града, където налягането от чешмата е една излишна енергия, която не оползотворяваме, е съвсем друга работа!!! Големият проблем идва когато се замисля как да върна водата обратно в тръбопровода откъдето е дошла! Каквото и да правя то трябва да е преди водомера, а това вече ми усложнява живота с комшиите и ВиК. Може да използваме налягането от водата, което е като пускаме вода от чешмата, но колко вода ще изхабим така? Мислил съм да използвам отпадната вода, която идва от горните етажи - пада от високо и с определено налягане, но това ще е една доста гадна работа докато му хвана цаката, а и има шанс да подпуша някъде нещо и отново войната с комшиите! Иначе тези идеи не са перпетуум мобиле и за това не съм ги подхвърлил тук, но си е неизползвана енергия, която в тези гладни години, си отива абсолютно нахалост!
« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 07:28:08 am от Maistora52 »

N9301S

  • Гост
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2013, 12:39:39 am »
N9301S едва сега погледнах клипчето с турбината! И аз съм го мислил за село, но там налягането е ниско. Иначе ми се струва, че налягането след турбината няма да успее да захрани самата турбина, ако можеше така щях да пробвам това на село- това поне мога, а тук в града, където налягането от чешмата е една и подхвърлил тук, но си е неизползвана енергия, която в тези гладни години, си отива абсолютно нахалост!
Утре или най-късно вдругиден ще си сглобя една тесла турбинка и ще мога да отговоря на въпроса (ще отнеме малко време за настройка и доизкусуряване за вода).Много се надявам да не си прав.Мисля си, че налягането на водата ще си остане константа колкото и турбини да се свържат.От тук натам....ток на далавера ;)
http://www.youtube.com/watch?v=5kWQIOpx2vE
« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 12:52:55 am от N9301S »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2013, 03:39:51 pm »
Честно да ти кажа и аз искрено се надявам да греша и ще ми е драго да успееш и да пишеш след това!

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #10 -: Февруари 03, 2013, 08:30:42 pm »
А някой опитвал ли е да комбинира климатик, или хладилник с двигател на Стърлинг? Имам подозрения, че ако не се самозахранят компресора на хладилника с двигателя, то поне ще им е нужно съвсееем малко побутване!!!

N9301S

  • Гост
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #11 -: Февруари 13, 2013, 12:06:30 pm »
Ето обещаната турбина
http://vbox7.com/play:1f23c06b5a
Оборотите са ок. 1200.Въртящия момент няма как да замеря, но мисля, че е задоволителен.Сега започвам още една и ще ги свържа последователно пък да видим...

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #12 -: Март 09, 2013, 10:48:56 pm »
Ето още една идея - някой досещал ли се е, да опита да раздели водната молекула на водород и кислород чрез резонанс, докато са в твърдо агрегатно състояние, сиреч на лед? Свойствата на леда сякаш са малко по-приемливи в това направление от свойствата на течната вода - имаме една не особено здрава решетка, самият лед е по-лек, следователно по-разширен от водата, аз правя някаква далечна аналогия с графита, диаманта и нанотехнологиите. Тук имаме съвсем различни свойства, но ако може някой да обърне плочка в тръба на молекулно ниво (това в общи линии представлява наноматериала- въглеродни атоми подредени в тръбички) защо да не може да разруши ледената решетка и да раздели молекулата на атоми?
« Последна редакция: Март 10, 2013, 06:58:21 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #13 -: Март 10, 2013, 07:19:09 am »
Това последното, Светльо, ми напомня на примера с две групи хора събрани на площад - едната група са добре подредени "в редици" и са обърнати с лице в една посока... Другата е тълпа, всеки "щъка" нанякъде абсолютно безредно... Броят на хората (молекулите) е еднакъв. И изведнъж се подава заповед: "Строй се!"... "Ходом, марш!"...
Първата група (ледът), на практика е готова веднага да тръгне в зададена посока... С втората (водата) - положението е направо отчайващо... докато се строят, докато се стъкмят...
Има обаче и изключения... трябва да се подсетим с примери от времето на Наполеон (и преди него) за начини за водене на война ... върви една добре строена група "нещастници" срещу аркебузите на противника, който е разпръснат и мобилен, че и "прикрит" поради това ... и настава "клане"... строените изгиват почти вкупом... т.е. попаднали са в "резонанс"... Другите побеждават... напук на "резонанса".
Не забравяйте, че в Природата всичко се повтаря през три нива на структуриране... Потърсете информация за Фракталните Кластери (още и Клъстери) и математиката на тяхната структура... Там търсете резонансите...

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Разни идеи на хора с "пламнала глава"
« Отговор #14 -: Март 10, 2013, 04:00:57 pm »
Е мерси, Майсторе, най- накрая съм написал и аз нещо умно!!!:) това ме насърчава да пиша още! ;)