Справочници, схемотехника, теория > Практически опит

Как да си направим ферит в домашни условия

<< < (2/3) > >>

Радико:
N9301S
Съжалявам че си се почуствал обиден от публикацията ми. Ще се постарая в бъдеще да пиша с по добър тон. всъщност исках само да посоча един прост факт който хвърля в заблуда много потребители сложили си водородна клетка в колите и после се чудят какво става и се опитват да ръчкат по ламбда сондата. а относно помощта помагам с каквото мога, за други неща чакам и аз помощ примерно ето тук:
http://mazeto.net/index.php/topic,6745.15.html най накрая съм публикувал документ на руски език които би бил от полза и за тази тема макар че, има неща които не са ми ясни в детайли. Очаквах някой да съдейства по въпроса но за сега нищо.
Е успех на всички. 
И все още чакам някой от гласувалите за незабавни действия по общи проекти да ми пише на личния.   

Иван Димов:
   Bat_Vanko, благодаря за книгата. Аз не мисля да произвеждам ферит, а просто ми трябва магнитопровод. Даже си мислех дали да не пробвам с железни стружки от ножовка. Желязото обаче трябва да е магнитномеко и като го омеся с някаква смола няма да има вихрови токове. Четох също, че карбонилното желязо е добро за целта, но май е скъпичко.
   Радико, при мен ННО-то го получавам в железен съд при около 2.2V постоянно напрежение. По-точно са две бутилки последователно на около 4.5V и 250 до 300А ток. Когато си правих горелката нямах интернет за да видя челния опит в областта. Що се отнася до водорода, дори атомарен, вътре в съда няма как да се йонизира и дори да има и такъв не е с висока скорост. Не мисля, че може да премине през 5 мм желязо. Електролитът ми е NaOH 35%. При горенето на ННО и желязото се получава вода в газообразно състояние, а желязото се окислява от кислорода на въздуха. Може и да прехвръква някой и друг протон (йонизиран водород), но с каква енергия е и на какво разстояние може да вреди? Защото кислородът от въздуха веднага ще го окисли. Въпросът е, някой правил ли е замерване дали има йонизиращи лъчения (ултравиолетови или рентгенови) точно при това горене ННО-желязо? Също ми е интересно и при обикновеното заваряване какво е положението. Иначе йонизацията може и да се надушва чрез обонянието - получава се озон, който има характерна миризма. Който е работил с електростатични машини и въобще с високи напрежения ги знае тези работи.

Радико:
Иване повярвай ми пламъкът е окислителен а не е виновен кислорода от въздуха. Аз от няколко месеца гледам и търся из нета какво да направя че да сложа в клетката някаква мембрана за да събера и отделя част от кислорода за да се получи редуциращ пламък. Такъв пламък ще заварява без проблем почти всички метали при това в най невероятни комбинации като например алумин към желязо. Хайде стига по това отклонение от темата. Сега по темата:
в посочения по горе документ руснаците обясняват как точно спичат ферит за експериментите си "не е някаква супер извънземна технология" само ти трябва малко поливинилов алкохол "това  нещо има свойства като желатин.
А относно материала за ферита, Ако си от  или от някъде където се пие рилска вода то проблема ти е решен  ;D
Аз за няма и два месеца ползване на един варел за летен бойлер извадих от него към 150 милилитра перфектен материал за целта. По принцип всички рилски реки носят естествен магнетит който е най добрия материал. Събира се чрез промиване като златото. В речника на златотърсачите в България е познат като "черният пясък" Има го в такова изобилие че, по турско време в Костенец и Самоков това е бил обичайният метод за добив на желязна руда.   

Bat_Vanko:
Адаш,
при мен при механичната обработка отпада значително количество прах и по-големи парчета нанокристална сплав. Материала е термообработен и много крехък - по-големите парчета могат лесно да се стрият на прах. Аз ги събирам с цел някога да се пробвам с прахова металургия на магнитопровод. Ако искаш ти да се пробваш пиши на лични!
Успех!

Иван Димов:
   Преди време събирах боклука, който остава при рязане на желязо с ъглошлайф. Правих експерименти с него като го топях с водородната си горелка и се оказа, че така може да се използва за нагреватели на леярна пещ тъй-като има полупроводникови свойства. Бях събрал една кофа от този "ценен" боклук и изведнъж ме озари идеята да извлека от него желязото чрез магнит и да го използвам за направа на магнитодиелектрик (ферит). Мисля да го забъркам с полиестерна смола. Някой правил ли е нещо подобно и дали ще има търсения ефект?
   Сиромах човек и от боклук ще направи продукт!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия