Справочници, схемотехника, теория > Трансформатори, силова, захранваща и стабилизаторна схемотехника

Помощ, за грец на траф?

(1/4) > >>

kalin:
Идеята е да ползвам електрожен-трансформатор за захранване на електролиза.
модел -  "кра кра" - 180а
степени на работа - 80/100/120/150/180 ампера
Та, въпроса е какви диоди да купя, че да работи на всички степени?

п.п. Доста се порових из форума, но не открих нищо.
Всяка помощ е добре дошла.
Благодаря предварително!

mi68:
Здравей,
При грец, един диод пропуска половината ток. При 180А, диодът трябва да има ток на пропускане 90-100А. Напрежението примерно е 200В. Имам изправител на електрожен с полууправляем мост с два диода по 150А, и два тиристора по 200А с розова пластмаса, лавинен пробив. 10 години работи без проблеми.
П.П. диодите и тиристорите с охладителите са показани от колегата ida_has.

Радико:
Електрожена дава между 30 и 45 волта в зависимост от тока. На 160 А е 45 волта.
Обаче има едно малко препъни камъче в цялата работа. Нарича се "ПВ режим" тоест съотношението на работните цикли с циклите на почивка изразено в проценти.
На този електрожен при 160 А. режима е ПВ30 тоест на 30 сек. работа има нужда от 70 сек. почивка. При най-малкия ток режима е обратен ПВ70  За режим ПВ100 при трансформаторни електрожени просто забрави, освен ако не е някой кютук 200-300 кила.  Иначе ако се поразтърся мисля, че имам 2 диода и два тиристора като за целта.

kalin:
mi68 аз съм като индианец тук(форума)  ???
  Значи 4 броя 100 амп/1600волта вързани в грец на вторичната?

lda_has:
Kaline има едни руски диодчета B200-5  те работят много добре на електрожен.
Трябва да са на радиатор те така си ги продават. Работят до 200 ампера и носят до 500 волта напрежение. Хубаво е при продължителна работа да се сложи един вентилатор с диаметър около 200 милиметра на 220 волта от тези панелните.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия