Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

Електромагнитно устройство - патент на Giampaolo Maccanti

<< < (2/5) > >>

Maistora52:
Дотук италианеца май се оказва кьорфишек.
Да вземем обаче само първата от схемите (представени от Oneman) - имаме Магнит, имаме Бифилиарна намотка, имаме и Генератор на импулси - Какъв ток и напрежение, и с каква подходяща честота, трябва да пуснем по намотката, за да усилим Сборното магнитно поле? - и изобщо възможно ли е това? - или просто ще съсипем магнита?
Знае ли някой, с какъв ток и напрежение "зареждат" неодимовите магнити, за колко време, поединично ли ги поставят в съответното устройство или по няколко заедно? Някъде прочетох за напрежение от 600 V прав ток. И устройството би трябвало да е нещо като соленоид? - или нещо по-така? Дайте още информация ако знаете.
Поздрави!

valex:
Според мен може да има някакъв ефект на границата на загубата на магнитните свойства на магнита при нагряване. В тази температурна точка примерно с малко побутване от магнитно поле с бобина да става ориентиране или дезорентиране на магнитните домейни и от там да се появи или изчезне магнитното поле -> генерация на ток. Не сам търсил има ли някъде такава идея.

Strashimir:

--- Цитат на: Maistora52 в Януари 11, 2013, 09:57:03 am ---Знае ли някой, с какъв ток и напрежение "зареждат" неодимовите магнити, за колко време, поединично ли ги поставят в съответното устройство или по няколко заедно? Някъде прочетох за напрежение от 600 V прав ток. И устройството би трябвало да е нещо като соленоид? - или нещо по-така? Дайте още информация ако знаете.
Поздрави!

--- Край на цитат ---

Не съм чувал какво напрежение ползват, но съм чувал за огромни токове - от порядъка на 500 до 1000 Ампера (не съм сложил излишни нули - петстоин до хиляда....)

EDIT: Постарах е да намеря този клип "Как се прави магнит" ( http://vbox7.com/play:82d68d1e&al=2&vid=11360478 ). На 3:53 се вижда обработка с 3-4 волта напрежение и около 6000 ампера (пак не е грешка - шест хиляди) ток!!!! На 4:25 следва втора обработка с около 300 волта и 27 ампера при което се финализира намагнитването....

Ctah:
  Във повечето патенти завоалират нещата - факт. Ама valex, сякаш някакси учебнически разсъждаваш :(
Извинявам се, но НЕ всичко е така, както пише в книгите четени навремето...
 
  Според мен, там НЯМА магнит - има соленоидална намотка със сърцевина, която изпълнява тази функция!
Трябва да се пробва!

Bat_Vanko:
Магнитите се намагнетизират при полета над 3 Т. За целта се използват специални намагнетизатори с много намотки и не много високи токове, но със концентратори на магнитното поле. Броя магнити които могат да се намагнетизират едновременно зависи от размера им. В момента не могат да се намагнетизират магнити с размери над 100 мм в посока полюсите S-N. Ако размагнитите тези магнити чрез загряване, то при тази честота и така показаната установка не бихте могли да ги намагнитите отново.
СЕ е в магнита, но според мен не е това начина за нейното извличане!
Успех!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия