Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

Електромагнитно устройство - патент на Giampaolo Maccanti

<< < (5/5)

@praktik:
Привърженик съм на пробата и грешките  ;)

@praktik:
Това нещо трябва да действа като комутатор на магнитни потоци, важното е поляритета на соленоида да съвпада с поляритета на постояният магнит, може пък да излезе нещо, но трябва да се експериментира. В теорията казват че, ''Повторението е майка на знанието"
а   в    практиката  важи  , " Експериментът е майка на знанието " :)

Ctah:

--- Цитат ---chat
Ако там няма магнит то значи няма и такова устройство
--- Край на цитат ---

    Радико!  Може да си готин, ама бъркаш!
Освен старите книги за релейките, имам и пр. опит ;)

  На картинката от предния ми пост има малка грешка - не първичната, а дросела изпълнява ролята на МАГНИТ
При условията, които съм споменал...

    Нещо да кажеш?   Естествено няма... Защо?  Не искам да си отговарям >:(

Bat_Vanko:
@praktik,
соленоида трябва да се разположи между магнита и товарната намотка, но така се явява част от основната магнитна верига и ще има реакция на Ленц. Освен това при липсата на магнитопровод полезния магнитен поток силно ще намалее. И не на последно място за да се създаде достатъчно магнитно поле са необходими много ампер-навивки, а това означава висока индуктивност и ниска работна честота.
Chat,
Тествах на симулация подобна конструкция, при която ролята на магнита изпълнява бобина с много намотки и висока индуктивност (за изглаждане на пулсациите). Резултата беше тотален срив на магнитния поток. Конструкцията действа като трансформатор. На този принцип би могло да се направи DC-AC инвертор без използване на мощни високоволтови транзистори и с директен трифазен изход 20 kV, но не и да се получава СЕ. Относно използването на земното магнитно поле - нека припомня, че то е с интензитет по-малък от 60µT (микротесли).
Успех!

Радико:
Публикувам тук книжката за която споменах по горе.
Пак напомням на Ctah а и на всички останали:
ЧЕТЕТЕ НА СВОЯ ОТГОВОРНОСТ Предупредени сте за възможни негативни последствия върху психиката.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия