Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

Електромагнитно устройство - патент на Giampaolo Maccanti

(1/5) > >>

oneman:
Открих този патент на Giampaolo Maccanti от 1998 година.


--- Цитат ---Импулсите, приложени към намотките 110 и 115 възбуждат магнитно поле, което се сумира със създаденото
от магнита 105, и общата амплитуда е многократно по-голяма от амплитудата на постоянния магнит.
Експерименталните тестове показват, че резултантното магнитно поле има амплитуда много по-голяма
(например няколко хиляди пъти) от полето, създадено от постоянния магнит 105 и че енергията, генерирана
от електромагнитното устройство 100 е много повече от енергията, използвана от модула за генериране на
импулсните последователности 120.
--- Край на цитат ---
...

--- Цитат ---за двигател:
Резултатите от изпитанията показват, че се получава много голяма мощност на вала (например 20kW),
при обороти на празен ход около 3000 об/мин, като се консумира незначителна мощност от електрическия
генератор 396 (например 0,07А при 12V, което прави 0.84W)
--- Край на цитат ---

Накратко за устройството (това, което аз разбрах)

Направена е една или две намотки върху постоянен магнит, така че магнитното поле от намотката да съвпада с
полето на магнита. (фиг. 1)
На намотката (намотките) се подава последователност от еднополярни импулси по определена схема и правила,
като основното е, че амплитудата е различна за всеки следващ импулс. (фиг. 2)
Импулсите са с продължителност 10-6 секунди и са 1/10 от периода.
Резултата е сумарно пулсиращо магнитно поле с многократно по-голяма амплитуда от полето на магнита "няколко хиляди пъти"  :o
Според мен на тази рисунка трябва да фигурира още една намотка - 'приемник' на генерираното магнитно поле, от която
да се получава полезната мощност.


Описана е и конструкция на двигател (фиг. 3), основан на този принцип, с механична мощност 20kW при консумация 0.84W.  :o


Прикачил съм текста на патента на английски и превод на руски.
Патента може да се прочете тук на английски http://www.rexresearch.com/maccanti/maccanti.htm


Maistora52:
Супер находка, Oneman! И браво на италианеца. Това според мен се равнява на изобретения механичен усилвател на мощност от перуанеца Фернандо Сиско. На мен ми беше хрумнала подобна идея още преди повече от 20-тина години, но тогава си имах друга работа, и идеята замря.
Сега следва друг сериозен въпрос: Каква е електрическата (електронната) схема, с която италианеца прави промяната на амплитудата? Дали се променя честотата, и какво би се получило ако цялата тази електронна част се изпълни с един прост мултивибратор? Готов съм да експериментирам, обаче съм само любител в електрониката и трябва да "сдъвчете" темата много подробно, за да ми стане ясно и да мога да я направя - с прости транзисторчета, резисторчета и кондензаторчета... (не се смейте... това ми е само хоби, обаче нали знаете - точно някои невежи лаици могат да обърнат всичко нагоре с краката!!!!!)

oneman:
Аз също не съм много добре с електрониката.
Съдейки от сложния алгоритъм, който е описан, смятам че ще трябва микропроцесорно управление за
формиране на управляващите последователности, а от там ЦАП и силова верига.
Колегите, вещи в електрониката, да дадат идея.

Честотата на импулсите е постоянна, а амплитудата се мени за всеки следващ.
Не ми е ясно каква може да е ползата от тази променлива амплитуда. 
Тук има нещо, дето не го пише в учебниците. :)

Bat_Vanko:
Здравейте колеги,
мисля, че устройството работи на следния принцип:
Колкото е по-неясен принципа на работа - толкова повече инвеститори (балъци) можеш да намериш, а след мен и потоп! ???
Причините да мисля така са следните:
- ако няма магнит (по единия от вариантите на изпълнение) може наистина да се постигне увеличение на магнитно поле хиляди пъти. Но ако имаме магнит Fe-Co с остатъчна индукция 0,6 Т сами преценете? :o - Максималното магнитно поле постигнато в земни условия без разрушаване на установката, с използване на медни дискове като проводници и огромни по стойности токове е 80 Т.
- ако няма магнит започва да ми прилича на обикновен импулсен трансформатор без магнитопровод, тогава откъде идва енергията? :o
- ако има магнит - как аджеба измерват тези огромни стойности на магнитното поле?
Малките камъчета обръщат колата. - народна поговорка
Успех!

valex:
Най-обичам патентите. Някой проверява има ли такава идея патентована и ако няма я патентова. Няма нищо общо работи или не. Пробвал ли е нещо или не. Вярно ли или не. Трябва само да си платиш и вече става истина :) >=1 ns импулс при тази индуктивност няма да има никакъв ток който да създаде някакво магнитно поле още по-вече да въздейства върху магнита . Нищо общо няма напрежението и магнитното поле. Магнитно поле се получава от тока който протича по проводник. Ако някой му се занимава, да пробва патента :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия