Автор Тема: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове  (Прочетена 11608 пъти)

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #15 -: Януари 05, 2013, 05:54:47 pm »
  Здравейте момчета. Извинявам се, че пак се намесвам, но ми се струва, че започваме да говорим за различни неща. Първо и аз с едно отклонение да кажа / а то е и за колегата Радико / , да така е Ради. Това е един ел. клапан, който за краткост се казва ЕГР. На мен лично не ми харесва /още повече когото ми поискаха 300 лв за нов /, но немеца така е решил. Ще разрежа стария за да видя какво толкова има в него...като за 300 лв.
   Сега по същество. Мисля, че е добре колегата tdmer, да каже отново каква е целта му. Аз разбрах, че иска да намали този кислород от разлагането на водата. Прави сте, че всичко е точно, има гориво има и окислител и всичко щеше да е наред, ако нямаше нищо друго. Но, ако окислителя изпревари горивото / водород /, тогава какво става? Ламбдата иска впръскване на повече бензин / сякаш сме натиснали газта/. Точно това колегата tdmer не иска да се случва. Така го разбрах аз с никакви претенции да съм прав.

N9301S

  • Гост
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #16 -: Януари 05, 2013, 07:10:13 pm »
Прав си, че lazy излиза от темата.
В крайна сметка май търсим икономия на бензин!
 
 Нали  tdmer?

tdmer

  • Гост
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #17 -: Януари 05, 2013, 09:58:13 pm »
Здравейте пак, много се радвам ма дебата който се заформи, както знаем в спора се ражда истината. Първо искам да кажа, че съвсем не съм готов с всички аспекти, нито имам всички отговори и затова приветствам всяко мнение. Относно това, че спиралата би намалила притока на газове, мисля, че не е пречка, защото гърнетата също оказват съпротивление на въздуха, а и може да се увеличи сечението на тръбата, също да се избере подходящо място на колектора (преди мястото в което е най- тесен). Предназначението на водорода е да ускори процеса на запалвани на основното гориво, затова според мен количеството на HHO трябва да е по-малко от минималното необходимо за поддържане на самостоятелен процес. Процесът на имплозия в един обикновен двигател е нежелан. Нещото, което най-много ме дерзае са количествата, а оттам и възможните ползи. Дали CO-то, което ще бъде върнато съответства на кислорода от разлагането на водата, дали имплозията ще обезсмисли ефекта на по-доброто изгаряне, всички тези процеси ще ги има, но не знам кой би надделял. Очаквам още мнения и благодаря за досегашните...   
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 03:06:46 am от Maistora52 »

tdmer

  • Гост
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #18 -: Януари 05, 2013, 10:33:12 pm »
Извинявайте за двата поредни поста, но след повторно прочитане на предишните мнения искам да коментирам някои:
(2. Вкарвайки ННО на практика вкарвате и горивото и окислителя. Резултата от горенето е вода. Няма излишен кислород. Това е както нитрото.) - Да това е така но ако предположим, че успеем да подобрим процеса, от там и КПД-то, то тогава с определено количество гориво ще имаме по-голяма мощност и ни остава да излъжем ламбда сондата така, че тя да подаде по-малко гориво за същата мощност. За  нас важното е да запазим мощността същата при по-бедна смес, от там ще можем да говорим за икономия.
Относно използването на магнити за отделянето на кислорода, мисля, че е неприложимо, защото за да има разделяне на газовете основно изискване е да се осигури еднакво налягане на двата газа. Ако предположим, че кислорода се отделя в атмосферата, а водорода през бъблера влиза в колектора, то тогава наляганията ще са различни и всичкия газ ще навлиза в колектора заради подналягането. Още по-сложно става и от факта, че налягането в колекторите е различно при различните обороти. Съществува по-сигурен начин за отделяне на газовете, който по-малко се влияе от налягането - с мембрана в самия електролизер, но тя е скъпа и труднодостъпна. Това са начините, които са ми известни и затова търся друго решение. Поздрави...
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 03:09:46 am от Maistora52 »

N9301S

  • Гост
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #19 -: Януари 05, 2013, 11:46:16 pm »
tdmer,
 прекалено голямо значение отдаваш на ламбдасондата!
 Кога за последен път си я сменял ;D
 И не очаквай имплозия при това количество ННО особено в комбинация с въглерода, какъвто се явява бензинът.
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 12:12:31 am от N9301S »