Автор Тема: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове  (Прочетена 12798 пъти)

tdmer

  • Гост
Направих една  Схема на HHO клетка комбинирана с изгорели газове и автоматично допълване на електролизера, имам идея да я изпълня но бих искал да чуя някое мнение преди това. В момента не става дума за самата клетка, а за схемата и използването на част от изгорелите газове. Идеята ми е да компенсирам допълнителния кислород, защото колата ми (а и не само моята) е с ламбда сонда. Ще очаквам коментари по темата...
поздрави на всички за новата година и успехи!
« Последна редакция: Януари 03, 2013, 06:28:41 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #1 -: Януари 03, 2013, 06:40:06 pm »
Tdmer, като изпълнение на чертожник, схемата е перфектна.
Обаче, защо искаш да набуташ ГОРЕЩИТЕ изгорели газове в бъблера... Мисля, че той на минутата ще даде фира... а може и колата да го последва...
Ако зора е да излъжеш Ламбда сондата, има най-малко два-три други начина... Без да се взривяваш!
Не знам... идеята ти ме плаши.
Поздрави

tdmer

  • Гост
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #2 -: Януари 04, 2013, 07:11:26 pm »
Дявола е в детайлите, аз не мисля да прекарам всичките изгорели газове през бъблера, а само една малка част. Това не съм го измислил аз, в много автомобили има обратна връзка, изгорели газове върнати обратно във всмукателния колектор. Идеята там е друга, да се намали нивото на вредните емисии. Ако предположим, че произведеното количество газ е 2- 3 литра в мин. то тогава отработените газове в бъблера  не би трябвало да са повече. Като се има в предвид, че в отработените газове има и известно количество неотработени и от това също може да има полза, но само гадая. Колкото  до температурата, не мисля, че е проблем изобщо. Това е от  мен за сега, очаквам и други мнения... 
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 08:26:42 pm от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #3 -: Януари 04, 2013, 08:14:26 pm »
Това е GEET PАNTONE или нещо подобно. Има си теми за това :)
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 08:23:58 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #4 -: Януари 04, 2013, 08:18:55 pm »
Tdmer, това, което казваш, е известно, че: "... в много автомобили има обратна връзка от изгорели газове върнати обратно във всмукателния колектор... "
НО! - "Колкото  до температурата, не мисля, че е проблем изобщо..." - тук вече става опасното! ПОМИСЛИ ПАК!
А газовете ако са върнати/вкарани в бъблер, в който водорода и кислорода чакат само малко да се позагреят още и ... БУМ! При всички ННО генератори една от основните задачи е да не се допуска загряване повече от 40-50 градуса.
Не прави щуротии, братче, да не те търсим залепен някъде по стените!

Valex, схемата може само на пръв поглед да прилича на Pantone, но при него няма ННО! Тук е съвсем различно - и опасно! Видях на един колега от форума изкривения капак на колата от взрив на бъблер!
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 09:34:51 pm от Maistora52 »

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #5 -: Януари 04, 2013, 09:30:43 pm »
Колега tdmer, като видях снощи идеята ти, да ти кажа направо много ми хареса. За температурата както е забелязал майстора, аз изобщо не се замислих. Просто ми хареса самата идея, да намалиш кислорода за да не иска ламбдата допълнително бензин за компенсиране на бедната смес. Освен това и начина за намаляване т.е. свързване на този кислород с изгорелите газове, също изглежда най-практично. Замислих се и за съжаление стигнах до извод, че няма да стане. Иначе и моята кола е с екотек двигател и връща част от изгорелите газове, но това е съвсем друго.
Да кажа защо мисля, че няма да стане в твоя случаи с изгорелите газове. Ами те просто няма как да се свържат с кислорода. При пълното изгаряне се получава въглероден диоксид и вода. Въглеродния диоксид няма как да свърже допълнително кислород. Ако горенето не е пълно и се получи въглероден оксид, то той гори, свързва кислород и се окислява до диоксид, но в този случай всъщност при самото горене ще сме имали недостиг на кислород и няма да има нужда да го намаляваме. Ако има недоизгорели въглеводороди, то това пак е от недостиг на кислород. Това е в общи линии. Може пък и да не съм прав. Поздрави! 
« Последна редакция: Януари 05, 2013, 02:24:31 pm от Maistora52 »

tdmer

  • Гост
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #6 -: Януари 05, 2013, 02:14:22 pm »
здравейте, колеги, написах, че температурата не е проблем, защото не смятам, че такова малко количество газове ще бъдат проблемни да се охладят преди бъблера. Прекарани през медна спирала, поставена на подходящо място в двигателния отсек би трябвало да реши проблема. Далече съм от идеята да комбинирам HHO и Geet. Естествено за да се оживи тази постановка ще трябват доста опити, но все си мисля, че има потенциал. Всички коментари са полезни, затова пишете...

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #7 -: Януари 05, 2013, 02:42:16 pm »
Да кажа защо мисля, че няма да стане в твоя случаи с изгорелите газове. Ами те просто няма как да се свържат с кислорода. При пълното изгаряне се получава въглероден диоксид и вода. Въглеродния диоксид няма как да свърже допълнително кислород. Ако горенето не е пълно и се получи въглероден оксид, то той гори, свързва кислород и се окислява до диоксид, но в този случай всъщност при самото горене ще сме имали недостиг на кислород и няма да има нужда да го намаляваме. Ако има недоизгорели въглеводороди, то това пак е от недостиг на кислород. Това е в общи линии. Може пък и да не съм прав. Поздрави!
Piton2012 ти го казва най-добре. Няма да можеш да излъжеш Ламбда сондата по твоя начин.
« Последна редакция: Януари 05, 2013, 02:44:20 pm от Maistora52 »

N9301S

  • Гост
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #8 -: Януари 05, 2013, 02:44:13 pm »
Абсолютно на прав път си, tdmer!
 Остатъка от изгарянето в ДВГ е CO. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
Всички системи след карбуратора - моно,пълни инжекциони, комънрейли, интеркулери и т.н.т. са с идеята да повишат степента на изгаряне.
 Ако обаче това се беше случило щяхме да имаме ДВГ с КПД близо 100%.
Хващай газовете преди катализатора. В горната част на тръбата!- понеже това, което ти трябва е с по-ниско тегло.
Във всмукателният колектор се образува вакуум,който ще ги засмуче.
Много е вероятно при смесването им в бъблер с оксиводорода да се получи високоефективна въглеводородна смес.
 Моят съвет е да монтираш втори бъблер за тази цел,въпреки че не съм забелязал повишаването на температурата да създава някви проблеми.
  Успех и рзкажи...!

ПП Извинявай, майсторе- не съм съгласен!


ППП  tdmer, Медната СПИРАЛА ще затрудни изключително много придвижването на газовете.
« Последна редакция: Януари 05, 2013, 02:54:17 pm от N9301S »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #9 -: Януари 05, 2013, 02:48:05 pm »
На опеловие двигатели които са екотек има точно такова нещо. маи се казваше cnc датчик макар че по скоро е вентил. Работата му е при необходимост да вкара изгорели газове в смукателния колектор. така се регулира количеството азотни окиси и детонациите в двигателя. Това не е патент на Опел има го и в други коли. Може да се вземе от някоя автоморга и да се приспособи.     

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #10 -: Януари 05, 2013, 02:59:20 pm »
Добре, обаче ако цялото това преустройване се окаже функционално, (включително с охлаждането на изгорелите газове влизащи в бъблера) - има още нещо, и то е, че по този начин ти не намаляваш входящия кислород в колектора включвайки ННО генератор. Значи трябва да се помисли как част от този генериран кислород да се отнеме. Май самия Илия Вълков правеше някаква сепарация с магнити...

N9301S

  • Гост
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #11 -: Януари 05, 2013, 03:08:30 pm »
Абе.човек какво общо има кислорода??
Хората от 50 години се чудят как да вкарат в двигателя повече О!
 Ние пък искаме да го намаляме!!!!
 Направо съм удивен!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #12 -: Януари 05, 2013, 03:17:32 pm »
Ами нали искате да излъжете Ламбда сондата, да и "внушите", че в изгорелите газове има ПО-Малко кислород... за да накарате компютъра да подава по-малко гориво!

N9301S

  • Гост
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #13 -: Януари 05, 2013, 03:26:11 pm »
 ХА ХА!
По-пълното изгаряне на горивната смес не означава непременно повече остатъчен кислород.

lazy

  • Гост
Re: Схема на HHO комбиниран с изгорели газове
« Отговор #14 -: Януари 05, 2013, 04:02:56 pm »
        Момчета, много се извинявам, че се намесвам, ама мислете първо и после пишете, щото взехте много да се палите.
    1. Вижте  какъв е процента на кислорода, СО, СО2 и НС,каккто и на NOx в отработените газове и тогава умувайте.
    2. Вкарвайки ННО на практика вкарвате и горивото и окислителя. Резултата от горенето е вода. Няма излишен кислород. Това е както нитрото.
    3. Полезната работа в случая е от топлината, която се отделя при горенето. След горенето на ННО няма газове - има вода. ННО газа при превръщането си във вода свива обема си над 1800 пъти. Ако се запълни цилиндъра само с ННО ще работи на вакуум, не на налягане.
     Ако се разровите из форума мисля , че ще намерите някъде като оптимална смес 4% ННО. Важно е средата да има висок температурен коефициент на разширение. Азота, който е над 70% в атмосферата не е с най-добрия ткъв, но е най-лесно достъпен  ;) .