Автор Тема: Магнитни взаимодействия - графики, схеми, решения  (Прочетена 135049 пъти)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Магнитна тема.... Уф мноо кофти така дето го няма Майстора! Чета си, чета си и кат се сетя и ми стаа криво!

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Магнитни взаимодействия - графики, схеми, решения
« Отговор #91 -: Април 07, 2020, 12:11:21 pm »
А къде е Майстора, понеже преди години ходих 2 пъти на ялова среща при него, твърдеше че имал работещо магнитно колело което се движело от няколоко дена, но за лош късмет точно преди да пристигна то взело че спирало. :)

И аз видях и пипах колело, което спираше след 1 минута след като го завъртях на ръка (след като му се изразходи енергиятата от завъртането).

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Магнитни взаимодействия - графики, схеми, решения
« Отговор #92 -: Април 07, 2020, 06:40:47 pm »
Не сте прави за Майстора, на първо място не сте прави, че го изгонихте от форума! А ако е разправял, че има работеща машина, няма да е било нарочно, че после да се излага!

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Магнитни взаимодействия - графики, схеми, решения
« Отговор #93 -: Април 07, 2020, 07:42:19 pm »
svetlio760 Майстора никой не, го е гонил. Сам си е преценил, да се оттегли.
 Да не е забранено. Всеки може да си подаде Оставката.  :)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Магнитни взаимодействия - графики, схеми, решения
« Отговор #94 -: Април 07, 2020, 08:00:31 pm »
Обикновено се подава оставка когато има компрометиране или неспазване на договорки - в случая имал ама май май нямал - по-добре да се намуси и да зибяга що иначе ш трябва да доказва.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитни взаимодействия - графики, схеми, решения
« Отговор #95 -: Април 07, 2020, 08:01:15 pm »
Майстора не е изгонен от форума, просто не пише. Ако му погледнете профила ще видите, че за последно е влизал на пети този месец.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Магнитни взаимодействия - графики, схеми, решения
« Отговор #96 -: Април 08, 2020, 12:13:29 am »
Не сте прави за Майстора, на първо място не сте прави, че го изгонихте от форума! А ако е разправял, че има работеща машина, няма да е било нарочно, че после да се излага!
Ти не четеш ли какво бях написал, заради теб специално ще го напиша пак: преди години ходих 2 пъти на гости у Майстора за да видя неговият "работещ" магнитен двигател.
Преди да тръгна, го питах няколко пъти дали наистина ще ми покаже работещо устройство и той ми потвърди.

Като отидох видях един нескопосано направен протоип с магнити, който като го завъртиш на ръка, после сам спираше след около минута че и по-малко (като му се свърши енергията вложена при завъртането).
Та втория път той сам ме потърси и каза, че го бил оправил и този път работело.

Отидох пак и се оказа, че пак не работи и спира само след минута.
И той ми обясни, че било работело, но спряло точно преди да пристигна. :)

Та с още няколко подобни хора се срещах на живо и винаги се повтаряше един и същ сценарий: нямаха НИЩО работещо и самозахранващо се.
Заради такива хора все повече се затвърждаваше убеждението ми, че няма да има СЕ никога, но тарикати ще има постоянно.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Магнитни взаимодействия - графики, схеми, решения
« Отговор #97 -: Април 08, 2020, 05:11:19 am »
Преди да тръгна, го питах няколко пъти дали наистина ще ми покаже работещо устройство и той ми потвърди.
Като отидох ..
...
Отидох пак и се оказа, че пак не работи и спира само след минута.
Altium, явно сте голям оптимист ( поне сравнение с мен разбира се  :) ) по отношение на такова "работещо" устройство, за да си направите труда да ходите да го "видите". Хората сравнително лесно могат да се самозаблуждават, виждал съм и го виждам това в много сфери и при много, при тъй наречени "начетени" хора, особено когато дълго време се концентрират върху нещо без да го разбират, точно както се получава при работата със "самопотдържащисе" магнитни двигатели. За съжаление идейното (или иновативното) но въпреки това критично мислене е трудно да се култивира, и явно то не е въпрос на образование или каквото и да е, това което се предлага в "образователната" система, а въпрос на лична еволюция, подплатена с фундаментални съобразявания за физически явления и процеси.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Магнитни взаимодействия - графики, схеми, решения
« Отговор #98 -: Април 08, 2020, 12:15:17 pm »
Нее, аз съм мито-разбивач (mythbuster)! :)
Пък и човекът упорито твърдеше, че имал генератор на СЕ, как да не отидеш? :)

Образователната система е на изключително примитивно ниво, не вярвай прекалено в нея...!
А разни професори фактът че са "начетени" не ги прави умни. Типичен пример е онзи професор, който се пенеше по телевизията и наричаше всички аланкоолу, него можеш ли приемеш за умен? :)

Дори простият факт, че нямаш право да биеш един ученик, който се е размаймунил под влияние на хормоните и може да докара разни млади учителки до полуда та да й се иска да му смаже главата с първия попаднал предмет, обяснява доста неща.
Между другото по света има частни скъпи училища за богати, в които бият учениците за да станат хора.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Магнитни взаимодействия - графики, схеми, решения
« Отговор #99 -: Април 08, 2020, 05:40:20 pm »
Четох някъде, че бил баннат. Това беше преди време, вече не помня къде и в коя тема. Аз от тогава не съм го мяркал и не съм влизал в профила му. За това мислих, че сте го шитнали. Е здраве да е. За мен си беше готин, пък дали имаше или нямаше СЕ, не знам.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Магнитни взаимодействия - графики, схеми, решения
« Отговор #100 -: Април 12, 2020, 12:29:57 pm »
Е как може за теб да е готин човек, който лъже и то не един ами 2 пъти че имал работещ прототип и по принцип нищо не разбира от електротехника, но пък често изказва мнения все едно е спец в тази област - нарича се системен флуд.

А нали именно голямото количество флуд и некомпетентни мнения пречат на такива форуми да се развиват?

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Магнитни взаимодействия - графики, схеми, решения
« Отговор #101 -: Ноември 20, 2020, 06:04:03 pm »
Не беше баш така. Със сигурност имаше повече познания от мен, пък за форума, не мисля, че е пречил на развиването му. Той форума и преди и сега си е достатъчно развит. Аз много пъти съм се възползвал от това.