Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Магнитни взаимодействия - графики, схеми, решения

<< < (2/21) > >>

valex:
Нарочно пиша нов пост.
Погледнете само крива номер 4. Там има участък с пропадане.
Вижте VA характеристика на тунелен диод.
И тя има участък с отрицателно диференциално съпротивление, който се използва за ГЕНЕРИРАНЕ на СВЧ генерации.
Ако се направи някаква аналогия излиза че ползвайки тази част на 4 крива може да се докарат генерации на магнитна система. Само трябва да се направи механичен аналог на R и C които да се включат към магнитите :)

Радико:
Вече се сблъсках с подобен ефект, описал съм го в блога си.
Тези последните дни на миналата година реших да си поиграя малко с тези магнити за да проверя има ли шанс  нещо такова да заработи. И по принципа на математиците първо опростих до крайност задачката. Каквото и да правим задачката се свежда винаги до 2 магнита при което е нужно единия да отдели другия от някакъв метал. Може и 2000 магнита да сложите те винаги имат две функции - една част трябва да вършат полезна работа и да избутат другата част, която вече е извършила полезната работа и вече пречи. значи половината работят половината пречат, това е. Въпросът е има ли шанс при два еднакви магнита единият да отлепи другия. Взех два еднакви магнита от стария ми лаптоп „От заключването на капака“, един алуминиев електрод огънат на П,  едно добре излъскано и полирано парче винкел и една малка дървена клечка. Пробих дупки във винкела да минава свободно сгънатия електрод към който прикрепих единия магнит с лепило. След което пробвах дали магнита монтиран на електрода ще успее привличайки се от едното рамо на винкела да накара другия магнит да се приплъзне по другото рамо и да изпадне от него. Не се получи. Не му достига сила.
Втори опит
Намазах повърхността на винкела с масло и пак повторих експеримента . И Ооо изненада.
Вторият магнит се оказа извън винкела  и се задържа само за ръба му, но нещата станаха на границата да не станат. При неколкократно повтаряне на експеримента магнита избърсва маслото от винкела и спира да работи при повторно намазване пак става. Очевидно проблема е триенето, не друго, а това е отстраним проблем според мен.     

valex:
Радико ,
Извинявай, но не ми стана много ясно каква ти е идеята с тази проба.
Моята идея е изхождайки от подобието на графиките да се опита чрез механично подобие на електрониката да се вкара в генериращ режим някаква механика. От там нататък е лесно :)
Тази графика показва как се изчислява генератор с тунелен диод. Работната точка на механиката трябва да е по подобен начин, за да генерира (в смисъл да клати нещо механично).
Надявам се на по-вече коментари :)

Радико:
Направих този експеримент и просто го споделям по време, което горе-долу съвпада с публикацията ти. Разглеждай го по-скоро като доказателство, че може да се построй FREE генератор на този принцип. Иначе като кликнеш на зеленото кръгче под името ми ще отидеш точно там където описвам нещо подобно на идеята ти. "Това беше само наблюдение обаче", не съм се замислял над евентуалните възможности.  Ти си го направил. Поздравления, идеята ти ми се струва добра. Давай нататък като ти се избистри в главата.
И Честита Нова Година на всички!

valex:
Радико ,
Ефекта, който си описал се получава когато единия магнит е по-слаб.
Механично би трябвало режима на работа да е както на картинката ми. А работната точка трябва да е на пресечката на правата и кривата на силата на магнита. Е туй е въпроса: как да се настрои в тази работна точка? Другия въпрос ми е: как се имитира механично кондензатор и индуктивност (чрез : махало, пружина, друг магнит или нещо друго)?
Това е интересно:
http://studentu5.com/index.php?referat=305991
http://nashaucheba.ru/v5536/%D0%B4%D0%B8%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0_-_%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%B8_%D0%B2_%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81%D0%B5_%D1%84%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B8_%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B9_%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D1%8B

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия