Автор Тема: Центробежните сили - тяга за транспортни средства с КПД>1  (Прочетена 87543 пъти)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Предполагам става въпрос за следното: Ако докато караш автомобил натискаш последователно ту "газта", ту "спирачката" 50 пъти в секунда, дали ще усещаш лашкане? При това "газта" е по-голяма от "спирачката" и така имаме ускоряване. Но това е за САМО ЕДНА ТЕЖЕСТ. При положение, че GIT има много тежести, винаги в предната зона, където цeнтробежните сили са по-големи, ще има няколко тежести. И те ще дават постоянна тяга.
« Последна редакция: Септември 24, 2013, 08:12:17 pm от Иван Димов »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Изобщо никаква тяга не може да даде вибрацията и преместването от вибрация не е тяга. Ако не вярваш обеси устройството на връвчица  и го накарай да се премести. можеш ако искаш и да вържеш връвчицата на някаква количка на релса от нея да виси. ако те притеснява саморотацията на устройството сложи две връвчици до две колички и нека се помести
Ще те черпя една ракия ако успееш да го поместиш.
двете връвчици може да са медни и през тях да го захраниш, защото изобщо не говоря за получаване на С.Е.  Говоря за каквато и да била тяга в една посока.
Като приключиш с експериментите сети се какво съм написал по нагоре с червени букви.     

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Радико, ракия не пия. Също и не пуша. Как ще си карам НЛО-то ако не си пазя здравето?
  Аз експерименти със слабо преместване вече съм правил - не мисля да ги повтарям. Моята цел вече е голяма тяга за практическо използване в превозни средства. Последният ми опит обаче се провали както го показах по-горе. Работя засега само по мои проекти, които се различават от тези, които съм видял в интернет. Принципът вече ми е ясен, но неизбежно правя и грешки. Ако и следващият ми опит е неуспешен, ще повторя GIT така както е в нета.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Постулат на Хорнет:
"Когато всичките ви оригинални идеи за провеждане на експеримента се окажат безплодни, прочетете инструкциите по въпроса.
Инструкциите са малко по нагоре написани с червени букви.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Радико, ако обичаш не ми замърсявай темата с твоя негативизъм. Прогресът се прави от хора, които не се отказват в опитите си да го правят. И след като не вярваш в инерциалното задвижване, защо постоянно "киснеш" тук? Да не би да си дежурен или може би назначен за отрицател. Цял свят работи по въпроса, американците 27 години държат в секрет разработки по темата, харчат милиони долари за проекти, а ти искаш да откажеш и малкото безпарични ентусиасти в България. Пък и твоето мнение не е важно, защото по въпроса вече са се изказали световно признати специалисти. Ако за теб е ясно, че от това нищо няма да излезе, тогава вече не пиши едно и също в темата ми - твоето мнение вече го разбрахме и нищо ново не можеш да ни кажеш.
   И ако обичаш не се прави на инструктор за да не последваш предишния!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Добре бе действай. Пожелавам ти успех от сърце, макар че не вярвам да успееш. Аз няколко пъти ясно съм написал моето мнение по въпроса как да се познаят признаците за наличие на свободна енергия. И работя колкото мога по въпроса. Просто ме хваща яд като гледам колко усилия се хвърлят залудо вместо да отидат в перспективни направления. Освен това ме боли като чета какви са мненията за този форум по други форуми, примерно тук:
http://mcu-bg.com/mcu_site/viewtopic.php?f=8&t=9448&start=30
В този уважаван от мен форум също уважавани хора пишат:
Цитат
мдаа,
Както казал Батман на човека паяк:
"Преди да почнеш да спасяваш света, трябва да прескочиш дувара на лудницата" :!:

Последното е написано специално по наш адрес.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Радико, ако не си забелязал, в този форум са последователи на Стефан Маринов, който три пъти е бил в лудницата. Но това ни най-малко не го прави луд. Разговарял съм лично с него по телефона - има излъчване на уравновесен и интелигентен човек. Изчел съм и повечето от книгите му. Научните му трудове са цитирани и от други известни учени от чужбина. Аз лично отдавна не плащам "данък обществено мнение", защото опростяването вече е държавна политика, образованието е под всякаква критика, моралната деградация е широко рекламирана и на всичкото отгоре свестните хора нямат представители в парламента - не могат да се вредят от нахалници, които даже печатат фалшиви бюлетини.
   И още нещо, човек от време на време трябва да спира да чете какво мислят другите и да започне да мисли самостоятелно - затова е нужно достатъчно дълго време да медитира за да роди някаква значима идея.


Ctah

  • Гост
  Иван Димов!
Бачкай си братле без да обръщаш внимание на разни червени/пембени драскотини!
На тях им се плаща да пишат с червено :(

  Само да ти кажа, че с Маринов не съм разговарял, но се срещнах с един руснак, който ми показа работещ модел, запустнат от 2010г. и НЕ е спиран до ден днешен!
Така, че споко и не обръщай въобще внимание на червенописците!

  Спорен ден!
« Последна редакция: Септември 25, 2013, 06:12:49 pm от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   teslov, точно това имах предвид като казах, че се хвърлят големи усилия в тази област.
27 Year Secrete Project Goes Public January 2013 - ISA - Solid Mass Centrifugal Propulsion System
   Моето мнение е, че това вече е публично понеже е морално остаряло. Даже не съм сигурен дали въобще дава някаква тяга. Не знам дали при проектирането са взели предвид и Кориолисовите сили. Принципът е подобен на този от патента от 1988 г., за който споменах по-горе и който аз повторих или може би съм първият, който е направил реално експеримента. Но той беше провал въпреки уж точните сметки, програмирането и т. н. Обаче принципът е работещ и сигурно вече са успели да отстранят грешките и няма да се учудя вече и да летят с такава тяга. Разположението обаче на въртящите се множество колела е такова, че ще спират много силно общия ротор. По същия начин спира и моята жироскоп-спирачка, за която имам тема във форума. И затова основните двигатели ще гълтат много енергия. Пък знам ли - може ефирът да се завихря по някакъв начин и положението да е съвсем различно от това, което си представям. Аз след последния провал избягвам да се изказвам много категорично, трябва да се правят експерименти и да се умува по резултатите от тях. Много експерименти обаче искат много пари и за да станеш много компетентен по въпроса трябва и да си много богат. По-горе ви показах поне два сайта, където се вижда как машината преодолява собственото си тегло и то при сравнително малки размери и в небогати лаборатории.
   Аз умувам сега за голяма тяга с малък разход на енергия - далеч по-малък от кинетичната енергия на НЛО-то. Нали и темата е за КПД>1. С риск да ми се смеете ще кажа, че следващият ми експеримент ще ми струва само около 200 (двеста) лева. Някои хора дават дори повече за едно ядене в ресторант, но това е положението и няма да се оплакваме, но да се знае. Защото като дойдат после разни инвеститори, го раздават много чорбаджийски.

   Ctah, радвам се за оптимизма ти. Кажи поне изобретението механично ли е или електрическо. Защото и аз видях нещо в нета на един руснак, повторил успешно схемата на akula0083. И там няма искрене, което и аз искам да избегна. Схемата е сравнително проста - поддържа се резонанс според мен с висок качествен фактор Q и част от енергията се сваля за свободно ползване. Вече е прехвърлил 1 kW свободна енергия.

GTV

  • Гост
Re: Центробежните сили - тяга за транспортни средства с КПД>1
« Отговор #100 -: Септември 27, 2013, 09:06:55 pm »
 Погледнете още един път това видео.
    http://www.youtube.com/watch?v=xoUNyGUCzqs
 Ако системата е разбалансирана, т.е. магнита е с отвор през който да минават топчетата може би ще се получи нещо? ???

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Не знам дали този линк е за тук, но е страшно готин :)
Висш пилотаж с  жироскопи.
http://www.theverge.com/2013/12/20/5229992/cubli-moving-robotic-cube-balances-on-sides-corners

Неактивен wendala

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Здравей Иване Д.!
Би ли ми казал как да сметна каква ще бъде големината на центробежната сила F, на движещо се тяло с маса m=1 kg, радиус r=30 см и скорост v=33.64 m/s (това са около 1000 об/мин.) ако тялото измине разстоянието от точка А до точка Б за 0,007 секунди? Каква ще е теглителната сила в килограми? С колко килограма ще тегли?

Благодаря предварително?
« Последна редакция: Декември 20, 2014, 05:21:23 am от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   wendala, извинявай за закъснението да ти отговоря, но не съм видял въпроса ти и добре, че се обади на лични. Аз затова молих преди време да се дават последните публикации за поне два дни иначе все нещо пропускам, въпреки че влизам във форума почти всеки ден.
   Получих по твоите данни около 385 kg тяга. Ако едно такова махало осцилира в предната част на количката, тя сигурно ще се задвижи, но тягата ще е по-малка. Прилагам файл с моите обяснения.

Неактивен la4oo8

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 12
http://www.empyros.org/index.php?j=id_&avt=vsk&sod=017 Здравейте.Разгледайте двигателят на Клем,хидравлична центробежна машина,която е работила но след смъртта му всичко е изоставено и никой не се опитва да направи нещо подобно.Трябва малко стругарска работа и да се експериментира.В момента съм в чужбина,а тук не е кат в България,без работилница не става.