Автор Тема: Центробежните сили - тяга за транспортни средства с КПД>1  (Прочетена 86153 пъти)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Всичките тези "виброходи"  трябва да се изпитват във вода. Така както е на колела се унищожават всички "перпендикулярни" на посоката на движение на колелата сили. Същото важи и за вертикалните сили.
« Последна редакция: Август 26, 2013, 09:10:42 pm от valex »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Браво ,Иван,ние мързеливите (дето чакаме наготово) те поздравяваме !Имаш лично.

GTV

  • Гост
 Eдна задачка към Иван Димов.

 Ако един четириосен камион с осем колела друсне с няколко десетки тона върху мост, то какво би се случило с моста според устройството на И.Димов. Т.Е. една билярдна топка удря други осем такива  чрез елемент подобен на четириосният камион.
  Маса на топките 1 кг., скорост на удрящата топка 20 м.с.  ???

  Допълнителен помощен материал.
         http://roncho.net/fiz/meh/hamiltonEquations/hamiltonequations.htm
       
« Последна редакция: Август 27, 2013, 01:49:47 pm от Maistora52 »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
GTV, не е честно - поне една анимацийка да беше пуснал. Сега как да се ориентирам :D.
  Маса на топките 1 кг.
;D Направо ти завиждам за топките... Да ги вардиш ей!

GTV

  • Гост
GTV, не е честно - поне една анимацийка да беше пуснал. Сега как да се ориентирам :D. ;D Направо ти завиждам за топките... Да ги вардиш ей!

 Бачо Иване, жив и здрав да си! ;)
   А за анимации ВИНАГИ ГОТОВ. :)
     http://www.youtube.com/watch?v=Fi7LvyJA36w

  15-та минута и 25-та секунда  и 0:52:45   ;)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Е сега вече съм сигурен, че трябваше навремето да кръстим форума mezeto.net, тия приказки щяха да са 1:1. И нямаше да има спорове кой какво направил и НЕ направил, а само наздравици и обсъждане на всякакви мезета и устройства за дестилация  ;D 8)
Трябва да има и настроение, а утре Майстора ще се смее и той докато трие  ;D

spirit1

  • Гост
Преди време дадох на 10 човека еднакви копия на патента на Тесла за радиантна енергия - видяха 10 различни неща, а гледаха едно и също. От 1 милион вероятно 1 ще види това, което е виждал Тесла. Г-н Димов само ви насочвам към полезен подход с изчистени понятия и яснота. За съжаление видяхте само последната дума от коментара ми - важното за вас беше преди това.

Научете се да поставяте коректно задача  - вашето предложение е изложено НЕТОЧНО.

Не казвате разположението на двете топчета при кинетичния удар - може удара да е между тях, може да е страничен по едното от двете топчета, а може и да е вертикално падащо топче, което е трети случай...

ИМА УЧЕНИ ТЕОРЕТИЦИ И УЧЕНИ ПРИЛОЖНИЦИ.

Познайте кои живеят по-добре?

За центробежната сила си намерете на Васил Манев книгите.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Сега как да се ориентирам :D. ;D Направо ти завиждам за топките... Да ги вардиш ей!
!
Не-е-е! Това е "бисер" и остава! ;D ;D ;D
Е сега вече съм сигурен, че трябваше навремето да кръстим форума mЕzeto.net, тия приказки щяха да са 1:1. И нямаше да има спорове кой какво направил и НЕ направил, а само наздравици и обсъждане на всякакви мезета и устройства за дестилация ;D 8)
Трябва да има и настроение, а утре Майстора ще се смее и той докато се чуди какво и дали да  трие  ;D
Веднага се сещам и за още едно потенциално наименование - mehanata.com
 ;) ;) ;) 8) 8) 8)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Закъснях и аз да се включа по-навреме във веселбата, но ми беше прекъснат интернета - този път преди гръмотевична буря.
   Отговарям общо, няма да се обръщам поименно. Първо, математиката никога не е могла да опише всички природни процеси напълно вярно, защото е "стъпална" докато Природата е "плавна". Освен това не всички първоначални данни могат да се измерят и сложат в съответни уравнения. Особено това важи за метеорологията. Иначе аз много разчитам на математиката и за последния си широкорекламиран неуспешен експеримент бях направил даже компютърна програма за да се сметне всичко точно. Тествах я за точност като варирах с ексцентричното изместване от нула до различни стойности и всичко изглеждаше напълно достоверно. Единствената разлика между сметките и експеримента е, че в действителност ролките се въртят докато обикалят в обръча (в програмата това не се отчита по разбираеми причини). Според моята логика не би трябвало да има разлика дали ролките се въртят или само се плъзгат - центробежните сили мисля са еднакви и в двата случая.
   А иначе ... Майсторе, прави гаражите по-широки, че както е тръгнало може да се наложи да се събираме някъде за сформиране на комитет за спасение от "новата бактериална чума". Може да се наложи да ускорим строенето на НЛО-то за да се изнасяме нанякъде при нужда. Аз вече съм запланувал следващия експеримент за доказване на принципа.

GTV

  • Гост
   
  ....... Отговарям общо, няма да се обръщам поименно. Първо, математиката никога не е могла да опише всички природни процеси напълно вярно.........

  Знаех си аз че Лубих и компания нещо ни пързалят с тоя Анализ1, ама нейсе...... :(
   И.Димов, допуснал си че след удара, скороста на т....те/ не смея да изпиша цялата дума, щото Бат Ванко ме дебне да ме ..../ е два пъти по-ниска, от което следва че имаш загуба на маса или енергия или и двете. Което си е съвсем нормално, само че за друга ситуация. ;)
  Иначе, адмирации за ентусиазма ти. :)
« Последна редакция: Август 28, 2013, 06:34:40 am от GTV »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   GTV, има някакво нарушение на законите, но какво точно - трябва да се направи прецизен опит. Аз ако ми остане свободно време, ще закача на конци три пинг-понгки (дали правилно ги написах) и ще снимам видеоклип, после ще го гледам на забавен каданс и дано видя нещо. Би трябвало някоя лаборатория по механика да направи прецизно заснемане и анализ на експеримента.

GTV

  • Гост


.......Научете се да поставяте коректно задача  - вашето предложение е изложено НЕТОЧНО.

Не казвате разположението на двете топчета при кинетичния удар - може удара да е между тях, може да е страничен по едното от двете топчета, а може и да е вертикално падащо топче, което е трети случай...

ИМА УЧЕНИ ТЕОРЕТИЦИ И УЧЕНИ ПРИЛОЖНИЦИ.

Познайте кои живеят по-добре.........


 Спирит1, това че си приложник не означава че си учен. Но пък и в двете категории има ментета. ;D
   Сега остава да ни убедиш в противното:
       http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD_%D0%B7%D0%B0_%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5_%D0%BD%D0%B0_%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D1%83%D0%BB%D1%81%D0%B0

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Научете се да поставяте коректно задача  - вашето предложение е изложено НЕТОЧНО.

Не казвате разположението на двете топчета при кинетичния удар - може удара да е между тях, може да е страничен по едното от двете топчета, а може и да е вертикално падащо топче, което е трети случай...
не е виновен Иван Димов, май ти не си на ясно. В пространството няма горе, долу, хоризонтално, вертикално. Има три координати и вектор на скоростта. И за съжаление топките (извинявай GTV, не искам да те обидя) винаги се удрят странично и външно.

spirit1

  • Гост
Ако пуснете топката отгоре - земята става екран и поема от удара. При директно хоризонтално между двете ще имате еднаква скорост на двете ударени, а ако са една зад друга и ударите като при билярд първата то задната отскача и има вероятност средната да не тръгне - смятайте си го. Знам какво коментирам за разлика от вас.

GTV

  • Гост
Ако пуснете топката отгоре - земята става екран и поема от удара. При директно хоризонтално между двете ще имате еднаква скорост на двете ударени, а ако са една зад друга и ударите като при билярд първата то задната отскача и има вероятност средната да не тръгне - смятайте си го. Знам какво коментирам за разлика от вас.

 Нявга в апокрифните си записи Шкумбата като студент в МЕИ-то разказваше - НЕМА ТЕЛО, НЕМА МАТЕРИЯ, ИМА САМО .......... ДУХ / аз бих добавил / 1. ;D ;D ;D