Автор Тема: Центробежните сили - тяга за транспортни средства с КПД>1  (Прочетена 86277 пъти)

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
 la4oo8, то и тука не всеки е стругар и не всеки апартамент е работилница, но както и да е. Ти какво предлагаш? Някой да направи цилиндъра, след това да сглоби останалото и да пробва. Ами те доста колеги тука това правят всеки ден. Правят нещо, работят, пробват. Аз пък нямам работилница и си свиркам :). Иначе двигателя сме го гледали- рисунките де. Има го и във форума http://mazeto.net/index.php?topic=4492.0 Книга качена от ми68 преди три години. Страница 99.
Накрая в текста обаче пише, че "това не е просто кипене, а моментен взрив, който всъщност дава допълнителната енергия. Без него е просто един парен двигател". Освен него има още
Примечание группы Авангард

Сообщается, что эта статья появилась в Флауэр-Маунде, штат Техас (к северо-западу от Далласа, недалеко от Кэролтона). Мне удалось дозвониться только до Клемов, которых я нашел в телефонной книге выпуска 20.11.92, но они не знают других Клемов в этом районе и не слышали о Ричарде Клеме и его родственниках.

Два визита в патентное бюро Далласской библиотеки оказались безуспешными - не было найдено никаких патентов Ричарда Клема на двигатели.

Мы продолжаем искать информацию об этом.

26.12.92 я нарисовал эту картинку, помогающую понять конструкцию машины, по крайней мере так, как она была описана нам.

Тем, кто занимается этой тематикой, сразу бросается в глаза связь с принципами Теории сопротивления пограничного слоя, касающимися многих работ Тесла. Мы обратили внимание на некоторые странности в поведении вращающихся масс с определенными скоростями. Скорость, при которой проявляется феномен, зависит от резонансной частоты данной массы как целого, как и указывал Кили.

Система Клема построена из традиционных компонентов. Самая сложная часть установки - конус. Исходя из Теории пограничного слоя, можно обойтись без конуса. Главный вопрос, связанный с двигателем Клема звучит так: "Обязательно ли нужен конус с расширяющейся поверхностью, дающий увеличение скорости вращения благодаря избыточному давлению, возникающему вследствие действия центробежных сил, или этого эффекта можно достичь с помощью плоских пластин, как в турбине Тесла?".

   Просто е, но на картинка.

Неактивен wendala

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Иване, благодаря ти за сметките. Но защо мислиш, че тягата ще е малка за задвижване на количката, все пак тя е 385 кг. Ако това махало се задвижи с някакъв механизъм като автомобилна чистачка за стъкло, да се движи само от точка А до точка Б и обратно, ще успее ли да тегли количката, ако тя тежи 85 кг. примерно?

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   В точките А и Б, където махалото ще обръща посоката на движение, ще има обратна тяга. Иначе, ако се намери някакъв остроумен начин за промяна на скоростта, може да имаме въртене по цялата окръжност като отпред на количката топчето да се върти бързо, а отзад да е бавно за да има разлика в центробежните сили. Въпросът е механиката да е надеждна и лесна за изпълнение.
   Аз съм се убедил вече, че прогнози чрез сметки трудно се правят. Трябва да се експериментира. Ако махалото работи като "чистачки" за автомобил сигурно ще има някаква тяга и колкото и да е малка поне ще докаже принципа. Даже мисля, че на този принцип става задвижването в наскоро коментиран двигател - прилагам снимка.

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Принципа лесно се проверява, като седнеш на офис стол с колелца. Опъваш ръцете напред (ако можеш държиш в тях и допълнителни тежести), рязко ги свиваш към тялото, а после плавно ги изпъваш напред, получава се импулсно мърдане на стола напред.

Неактивен wendala

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Аз не мисля, че в точките А и Б ще има обратна тяга. Там просто няма тяга в този момент, когато се обръща посоката.
Иначе количката на Велко Милкович, щеше да се движи назад и напред, а тя върви само напред.

https://www.youtube.com/watch?v=GuTMYgQDUzs
https://www.youtube.com/watch?v=4foY5r2TMOo

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
  Обратната тяга означава тяга назад, т. е. сила насочена назад. Тази сила действа спиращо и ако количката преди това се е засилила, ще намали скоростта си и така движението ще е на тласъци. А това с рязкото и плавно движение на ръцете не доказва нищо, защото може да се дължи на различен коефициент на триене. Трябва да се измисли устройство с постоянна тяга и то доста голяма, по-горе има такива примери.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Давам малко информация за последните ми експерименти в механиката, целящи задвижване в посока на платформа с помощта на центробежни сили. Идеята ми беше две тежести да обменят импулс чрез посредник (две рамена). Докато едната тежест забавя въртенето си, тя предава импулс на другата като я ускорява. Така на всеки половин оборот тежестите изменят скоростта си от минимум до максимум и обратно. В резултат би трябвало центробежните сили от едната страна да са по-големи от другата и да повличат количката в тази посока. Експериментът обаче не показа такъв ефект. Възможно е оборотите да са били малки, но май по този начин няма да стане. Сигурно когато двете рамена се движат бавно, но са от едната страна спрямо вертикалата, теглят количката наобратно и тягата се анулира. Значи имаме тяга напред, която е разликата между центробежните сили на бързата и бавната тежест и тяга назад от двете бавно движещи се тежести (посоката на опън е близо до вертикалата, но има съставка, дърпаща назад). Възможно е и силите на посредника (двете рамена) да играят някаква роля. На пръв поглед, когато едната тежест се забавя, тя ускорява другата като натиска оста на посредника почти във вертикално направление. С други думи, имаме обмен на хоризонтален импулс чрез вертикална сила. Центробежната сила на предната тежест нараства, а центробежната сила на задната тежест намалява. Двете сили са почти по хоризонталата, а силата върху посредника за този обмен на импулс е насочена почти вертикално. Прилагам две снимки и два видеофайла. На видеото с теорията рамената на двете тежести са защриховани, а рамената на посредника не са.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Това е видеото на самата опитна постановка за да видите конструкцията. Не пускам видео със задвижване понеже двигателчето се озори и прегрява.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
А пробва ли в хоризонтална плоскост, да не пречи гравитацията?
Може да сложиш и по една шарнирна тежест на тези болтове в края.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Преди години съм пробвал и в хоризонтална плоскост, но тогава не разбрах откъде идва тягата - количката подскачаше на тласъци и помислих, че преместването е в резултат на различен коефициент на триене със земята. Конструкцията беше малка и от дърво, а двигателчето от кафемелачка. Тези дни ще повторя този стар експеримент, но във вертикална плоскост - съобразявам се с наличната конструкция, която ще модернизирам вече за четвърти път. Така пестя време и материали, а и тренирам съобразителността си за промяната на наличната конструкция. Имам вече и идеи направо за НЛО, но за тях ще се иска по-голяма инвестиция и ще има повече работа.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Прилагам още едно видео за да видите как тази механика може да се използва за преобразуване на възвратнопостъпателно движение във въртеливо. Трябва само да се сложи един маховик и движението ще е плавно.
   Ето и снимка на конструкцията в разглобен вид.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Пак не го повторих онзи експеримент в оригинален вид. Направих малки корекции, които смятам за по-правилни. Имаме едно рамо с тежести в двата му края. Радиално по него се движи тежест (ос с 2 лагера), закрепена в периферията на двата крайни диска, които се задвижват с електродвигател. При движението, оста с двата лагера се плъзга по рамото като първо е на 4.5 см от оста на рамото, а след 180 гадуса се отдалечава от центъра на рамото до 10 см. Така двата крайни диска се движат с променлива ъглова скорост благодарение на кориолисовите сили. Така обаче центробежната сила на оста с двата лагера също е променлива. Но изглежда по-голямата центробежна сила от едната страна се уравновесява от кориолисовите сили, които дърпат точно наобратно. Засега експериментът не даде търсения резултат. Възможно е оста с двата лагера да е твърде лека. Може да пробвам и с различни тежести по рамото като го направя да не е симетрично както е сега на видеото, което прилагам. Засега спирам с механичните опити, защото имам да правя генератор с неодимови магнити - роторът е готов, почвам статора.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Интересен е генератора-може да качиш снимки :)
« Последна редакция: Юли 02, 2015, 04:02:24 am от nizo »

Неактивен kkrasi1967

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
   wendala, извинявай за закъснението да ти отговоря, но не съм видял въпроса ти и добре, че се обади на лични. Аз затова молих преди време да се дават последните публикации за поне два дни иначе все нещо пропускам, въпреки че влизам във форума почти всеки ден.
   Получих по твоите данни около 385 kg тяга. Ако едно такова махало осцилира в предната част на количката, тя сигурно ще се задвижи, но тягата ще е по-малка. Прилагам файл с моите обяснения.
Според предварителните сметки на това дето го сглобявам в момента едното теглещо тяло е с диаметър 60мм.,(а те са 4),та очаквам при 2500 оборота налягането върху дъното му да е от порядъка на поне 3 атмосфери на квадратен сантиметър,демек 3х6 ще трябва да даде около 18 килограма само то,18х4 68 килограма чиста тяга,и то само от въртенето със да речем акумулаторна бормашина..

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   kkrasi1967, доста си мислех за твоята установка. Ако предположим, че вместо съдове с течност слагаме твърди тела със същата форма, ще имаме просто въртене на твърдо тяло и така не би имало тяга в посоката на оста. Според мен такава тяга би се получила само ако течността в съдовете се върти. Подобно въртене има при "колесницата" на Отис Кар. Там имаме жироскопи по периферията на въртящ се диск като осите на жироскопите сключват ъгъл (различен от 90 градуса) с голямата ос на диска. Така ако твоята течност се върти като жироскопите, тяга ще има. Завъртането на течността може би става автоматично поради въртенето на диска така както съм го описал в темата ми за жироскопа, действащ като спирачка. Експериментът ще покаже. Сега съм се замислил за опита на Млеченков и Ганчев, които повтарят изобретение от 1939 г. Мисля да сложа обаче тежестта горе и да използвам центробежната сила за създаване на енергия. Устройството ще има различни режими на работа според оборотите на двигателя и натоварването на генератора, но на пръв поглед може да се получи СЕ в достатъчни количества.

п.п. Вземайте предпазни мерки - центробежните сили са много големи и могат да скъсат недобре направена конструкция и при тези скорости и маси животът ви е в опасност. Заставайте зад масивна преграда или извън равнината на въртенето.