Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електромобили

Електромобил в домашни условия

<< < (13/20) > >>

vlindos:
Приплъзването предполагам се получава от големия въртящ момент.
Това според мен е "дефект" на всички ел. двигатели. Някой чувал ли е за ел. двигатели с променлив въртящ момент спрямо оборотите? Не мисля, че ще нещо много трудно за реализация, а и по този начин се пести от ток, избягват се ефекти подобни на гореспоменатия и карането е по-близо до това на бензина. Защо няма такива ел. коли?

dj_marti79:
Когато сложих четвъртия акумулатор ми изгоря електронния регулатор, електродвигателя тръгна на пълни обороти и ремъка се стопи :D
Е да, ремъка беше само за опит, иначе трябва да се куплира директно.
Да, имам монтиран датчик на Хол (фотодиод-светодиод) ама схемата ми няма такъв вход. Картонче с процеп (от цигарена кутия).
Тя работата май е ясна. Дори и да успея да направя регулатор, ще трябва да се дават пари за акумулатори и електродвигател а хич не ми се дават :'(

and:
В одном из журналов (юный техник) было написано про машину, которая работала на маленьком  дизельным моторе, который зарезал Ионистор в последствии передача тока и шла на 4 - мотора (электромотора).

Материал из Википедии — свободной энциклопедии
Текущая версия (не проверялась)
Перейти к: навигация, поиск
Супер-конденсаторы (ионисторы) серии MC2600 фирмы Maxwell Technologies, ёмкостью 2600 фарад.

Йонистор (супер-конденсатор, ультра-конденсатор) — конденсатор с органическим или неорганическим электролитом, «обкладками» в котором служит двойной электрический слой на границе раздела электрода и электролита.

В связи с тем, что толщина двойного электрического слоя (то есть расстояние между «обкладками» конденсатора) очень мала, запасенная ионистором энергия выше по сравнению с обычными конденсаторами того же размера. К тому же, использование двойного электрического слоя вместо обычного диэлектрика позволяет намного увеличить площадь поверхности электрода (например, путём использования пористых материалов, таких, как активированный уголь или вспененные металлы). Типичная ёмкость ионистора — несколько фарад, при номинальном напряжении 2—10 вольт.

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80

А машинка неплохо даже ездила и экономия 1 литар на 100 км (диз. топливо).

Evgenij:
Здравейте,
от написаното във форума струи ентусиазъм и доста техническа мисъл ;)
Идеята да се обединят хората от форума е добра, но ми се струва малко не българска ;D
/нали знаете приказката за казана в ада/
Но всяко правило си има изключения.
Ако се сформира "команда" имам един ситроен ВХ ,който според мен е подходящ за целта тъй като е доста лек. В момента не е в движение защото има повреда в хидравликата, но за проекта тя няма да е нужна. Двигателят е бензинов с общо мазане и е в изправност. Може да  послужи за експерименти по ГЕЕТ.

dedofire:
Четох четох радвам се хора че се опитвате нещо даправите.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия