Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електромобили

Електромобил в домашни условия

(1/20) > >>

Тони:
Tема за конвертиране на конвенционален автомобил в електромобил в гаражни условия.

www.ev-bg.com - сайт на наш приятел за български частен проект за електромобил

http://www.evalbum.com/ - един от най-големите сайтове в света за преработка на автомобили в електромобили

http://www.google.org/recharge/overview.html - проектът на Google

http://forum.126p.info/viewtopic.php?t=1210&postdays=0&postorder=asc&start=0 - електроавтомобил от фирма Капрони АД - Казанлък


--- Цитат ---Капрони АД - Казанлък, произвеждат и правотокови мотори до 10KW
6100 Казанлък , бул. `Ген. Столетов` 45
Факс 0431 62 230 ; 0431 63 134
e-mail: caproni@caproni.bg
web : www.caproni.bg 

Отдел  "Продажби"
Български: 0431 63 364, факс 62 603, y.petrovcaproni.bg
Английски: 0431 63 638, mganchevacaproni.bg
Немски: 0431 62 740, mstarchevacaproni.bg
Италиански: 0431 63 670, skatsarovacaproni.bg
Отдел  "Снабдяване" 0431 64 692; 63 362 факс 63 771 ; mtccaproni.bg
Работно време: 8:00 - 16:30 пон. - петък

--- Край на цитат ---

teofilius:
Ако има частно лице готово да инвестира много пари за разработката на ел.автомобил и ако това лице (бизнесмен) има правилният екип от хора работещи в тованаправление - може да се получи. Въпрос на организация - нищо че ще е на акумулатори. Така или иначе може да се печелят много пари от производство и продажби на електромобили, които мнозина ще си купят. Друг е въпроса доколко държавата би имала участие в това и реално ще се размърда това да стане факт.   
    Прблема на нашите български изобретатели все едно къде живеят, на запад или са си у нас, не е отношението на държавата а това че не разпостраняват свободно информацията за разработените от тях технологии на свободна енергия. Така е с Юл Браун и не по-малко с д-р Чуканов. Все пак надявам се в един момент да му писне и то преди да се  е споминал и да разскрие в подробности технологията която е разработил.  Проблема с отношението към изобретателите не е само в България но и по целия свят. Склонен съм да мисля че Китай е по-добре в това отношение и там са склонни да подкрепят както изследвания така и разпостранение на работеща технология на свободна енергия. Причината донякъде е че това дава предимство и конкурентноспособност на нацията и правителството им спрямо западните и близкоисточни правителства и безнесмени. Няма да се учуда ако Китай за не повече от пет години изкара свободно на пазара антигравитационни технологии и такива на свободна енергия, и дори започне да изпреварва постигнатото от запада което е все още засекретено... Това е война на бизнес-интереси в която най-смелите печелят. Времето ще покаже.  Проблема на нашите изобретатели  е че твърде много държат да печелят много пари от изобретенията си и държат на признанието на правителството ни.   Нормално е когато , някой изобрети нещо наистина революционно да печели и то много от това но със сигурност няма да останят бедни ако разкрият пред целия свят постигнатото . Не е лошо да има много производители на дадена технология които не дават отчет или дял от печалбите си на изобретателя, ако наистина имат съзнанието че това което са постигнали е за благото на човечеството. Със сигурност много клиенти ще предпочетат да имат бизнес отношения с изобретателя и така никой не губи а всички печелят. Поне аз така мисля. Всичкото това засекретяване и подтискане на дадена технология от самите изобретатели заради печалби и търсене на признателност и слава от правителства и бла-бла и прочее е голям срам за цивилизацията ни. Все повече се убеждавам че колкото и да е имало преследване , заплахи и подтискане на велики изобретатели в историята ни от тайни и явни организации и конспирации, то това е по-млкото зло. По голямото зло е това че самите изобретатели крият изобретнията си.  Едно знам - ако мога да постигна нещо, което да помогне на много хора или да разреши много проблеми , ще го направя и няма значение дали ще получа нещо в отплата. Мисля си че най-голямата награда на един изобретател е успешното завършване  на делото му и това , то да достигне хората. Всичко друго е без значение. ...

gotiniq7:
Радвам се че мислиш така, и знам че ще го подариш на всички. Ако имам постижения в някоя насока ще направя същото, бъди сигурен. Малка идея от мен за електромобил От стар тролейбус мотора с управлението,остава акумулаторите. Около 200 kWt е мотора но с какво ще се храни нямам решение. Литиево йонни,полимерни...По важно е да се самозареждат .По принцип може да се започне с стари коли,бол има .Да подкараме една и ще видим натам

teofilius:
На един нормален електромобил и 20Квт. ел.двигател е достатъчен.  Подходящи са акумулаторите които се ползват за вътърните генератори понеже са с многократен а също и дълбок цикъл на зареждане и разреждане. Просто те са по-евтиният вариант. Зареждането може да става отчасти и с слънчеви батерии на покрива на автомобила и посредством зарядно ала-Бедини. (зарядното естествено без движещи се части). Мисля че комбинацията ще е доста добра. И поне е нещо докато разработим генератор на свободна енергия...

Peacekeeper:

--- Цитат на: teofilius в Декември 04, 2008, 10:36:37 pm ---На един нормален електромобил и 20Квт. ел.двигател е достатъчен.  Подходящи са акумулаторите които се ползват за вътърните генератори понеже са с многократен а също и дълбок цикъл на зареждане и разреждане. Просто те са по-евтиният вариант. Зареждането може да става отчасти и с слънчеви батерии на покрива на автомобила и посредством зарядно ала-Бедини. (зарядното естествено без движещи се части). Мисля че комбинацията ще е доста добра. И поне е нещо докато разработим генератор на свободна енергия...

--- Край на цитат ---
Професор Джон Сърл планира 15 Квт. ел. кола, задвижвана с SEG около 2010-2011. Полет до Марс с IGV след 2017.

П.П. НАСА ще спира разработването на новата Аполо ракета, с която щеше да ходи на Луната през 2020. Живота на совалките се удължава с 5 години, т.е. ще ги пенсионират през 2015, а станцията ще се задържи до 2020. Това е идеална възможност агенцията да се пречупи, и когато излезе антигравитационната технология да я приложи веднага, а не да пилее парите на данакоплатците за безсмислени и скъпи проекти.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия