Автор Тема: Различни цифрови проекти  (Прочетена 28541 пъти)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Различни цифрови проекти
« Отговор #15 -: Ноември 28, 2020, 08:13:28 pm »
plcsoft, това е за гараж. Не искам Жигулата ми да хваща ръжда или роса.  :D

  :o А ясно,,,,,,,нали джигулата я правят от немски каски!?  :D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Различни цифрови проекти
« Отговор #16 -: Ноември 28, 2020, 08:17:51 pm »
  :o А ясно,,,,,,,нали джигулата я правят от немски каски!?  :D
Победа.
Но това беше някаква Волга, не ми се проверява.
Ако искаш да видиш какво тази година направиха от немски каски, танкове, оръдия и пр., само кажи....

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Различни цифрови проекти
« Отговор #17 -: Ноември 28, 2020, 10:00:43 pm »
Победа.
Но това беше някаква Волга, не ми се проверява.
Ако искаш да видиш какво тази година направиха от немски каски, танкове, оръдия и пр., само кажи....

Витане, стар съм вече за тия работи, ;) видео, мидео, не гледам. Когато съм сам даже и телевизора не пускам. От тишината и спокойствието по-добро видео няма!?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Различни цифрови проекти
« Отговор #18 -: Ноември 28, 2020, 10:09:00 pm »
Стар бил, хъ!
Снимка и 1 ред текст = 10 секунди.
Ти колко харчиш, да пишеш тъдява?

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Различни цифрови проекти
« Отговор #19 -: Ноември 29, 2020, 08:49:47 am »
Стар бил, хъ!
Снимка и 1 ред текст = 10 секунди.
Ти колко харчиш, да пишеш тъдява?

 :) Казах го в преносен смисъл! Нали постоянно постваш недомлъвки, та и аз рекох да се пробвам.......  Понимаешь, или не хочеш понимать!
А за харченето не знам! Нямам отделен електромер на лаптопа. ;D
 И не се взимайте толкова на сериозно, че живота е прекалено кратък! Така само подхранвате алчността, злобата и завистта която още по-бързо убива "човешкото в човека"  и е основна градивна еденица на електронният и всеки друг концлагер !  :-[
Не сме вечни в този свят.........
Айде, лек ден от мен! ;)

hristo

  • Гост
Re: Различни цифрови проекти
« Отговор #20 -: Ноември 29, 2020, 11:12:25 am »
Христо, това е най-добрата китайска фирма за платки. Супер евтино, бързо и качествено работят. Имат и собствена среда за проектиране напълно безплатна.

Универсалните платки ползвам за единични изделия, каквито са повечето при мен. Като дойде ред да произвеждам серийно, ще поръчвам платки, но нямам за сега такива намерения.

А какво пречи да дадете два долара за платка и то качествена профи както вие сам казвате най добрите китайци. Толкова ли не уважавате собствения си труд и искате устройството ви да изглежда както дялано с теслата и правено в час по трудово обучение от някой осмокласник ученик. Не вярвам двата долара да са ви проблем да ги дадете и да го пренесете на фабрична специално проектирана платка от вас остава кутия проектирана от вас пак и разпечатана от 3D ПРИНТЕР https://www.youtube.com/watch?v=ipulB4_Xdm8
много радиолюбители правят прекрасни устройства с много добри характеристики но не им правят платка като вас или кутия и те приличат на л.й.о, а както знаеме от западналата идеология - опаковката продава .

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Различни цифрови проекти
« Отговор #21 -: Ноември 29, 2020, 12:24:35 pm »
hristo, ако правя някой сериозен проект бих му направил платка, а това го направих набързо за едно електрическо табло в гаража, да ми управлява вентилатора. Ако взема да му правя платка отиде тя месец и повече, а времето ми е ценно, че много неща правя, къде по-сериозни.
Отделно, отдавна не съм проектирал платка, работих с Алтиум, но съм забравил и ще трябва да уча наново как се работи с програмата. Може и с друга, но и нея трябва да разучавам. Не си струва за такива дребни неща да се правят платки. Още повече тоя термометър няма елементи, това е един контролер, дисплей и две букси. Каква платка да правя на тая простотия? Нямам и намерение да продавам това нещо скалъпено на две, на три.

Впрочем преди малко го поставих и работи перфектно. Направих го щом влагата се покачи над 50% и се включва вентилатора. Засега влагата е около 48%. Ако завали дъжд се вдига осезаемо.