Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

HHOHHU нагревателна система, ползваща горене на газ от електролиза на водата

<< < (8/9) > >>

ppankov:

--- Цитат на: dedofire в Февруари 10, 2010, 10:22:09 am ---Е и ви нещо за водородокислородните клетки захранващ блок. По мои проучвания се оказва че прекаленото обгазяване на разтвора намаля производителноста на клетката. Това е известен ефект при нанасянето на метални покрития.
Вариянта е да се спира за кратко захранването или да се сменя поляритета.
Тук ви предлагам схема на захранващ блок използващ ШИМ.

--- Край на цитат ---

Ех dedofire като си почнал да казваш нещо, кажи го докрай ;)
Автор на схемата е човек с ник ZeroFossilFuel's от тубата и профила му е http://www.youtube.com/user/ZeroFossilFuel а сайта му е http://alt-nrg.org

По принцип тази схема може да се ползва и за електролизер и за бобината на Тесла,
като калибровката се прави на 2,5кХц.

***
Събрах схемата, като за начало на мястото на тримерите сложих линейни потенциометри а дадения транзистор IRFP064N не издържа много и го замених със STW20NK50Z доста по-стабилен и мощен, със ценерова стабилизация на входа.
Схемата сама по себе си не генерира кой знае какво производство на оксиводород, но пък за сметка на това, става за захранване на Тесла трафове и честотно управление на електро двигатели.

dedofire:
rebel в основни линии се използва захранване от типа на импулсните. Проблема е че проводимоста на разтвора се променя след известен период от времето в следствие: 1.насищане на течния разтвора с газова смес
2. неравномерното разпределение на енергията по цялата повърхност на електродите, включая и между два електрода.
3. Формата на електродите и разстоянието също влияе
4. Вида на електролита и неговите пропорции.
5. Самата клетка има доста от свойствата на течните акумулатори на електрическа енергия
6. Самия процес на химическата реакция показва че разпада на електролита до ННО смес може да достигне максимум до 0,7 от 1 обем.
Има и други фактори но няма да ги изброявам.
По мои разсъждения и наблюдения ( то и аз имам клетка):
1. Има момент на насищане с енергия и производителноста на клетката достига едно плато и подаване на допълнителна енергия не води до увеличаване а дори и до спад.
2. Смяната на поляритета за кратко време връща реакцията към 0.
3. Кратковременното спиране на подаваната енергия трябва да е с период по голям или равен на времето за релаксация на разтвора.
4. Така наречения резонанс зависи много от формата, размерите на клетката и типа на захранващия източник на ел. енергия.

Arfy:
Ако съществуваше електролизер със 180% КПД и гоивна клетка със 60% КПД, то 180х0.6=108%, тоест - 8% за ползване. Така щяхте да построите първия химически ZPM, тоест вечен генератор!!! Ако това беше вярно, но явно не е, защото клетката я има - каде е електролизера. Някой сте си направили водородни клетки, но те явно спазват закона за запазване на енергията.

krasinet:
Тези линкове вече не работят. (Имам в предвид линковете публикувани от vdomov на 1-а страница на тази тема).  Някой има ли пълната документация на hhohhu. com ще ще му бъда много благодарен ако публикува тук линк от където може да се свали или да ми я прати по имейл. :)

miromad:
krasinet, намерих някои файлове и ги качих тук http://mir.cr/UAUHDWAQ . Надявам се да ти свършат работа.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия