Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

Индукционен нагревател с токове на Фуко

<< < (2/6) > >>

vitan:

--- Цитат на: rebel в Октомври 18, 2009, 01:54:03 am ---...... Пази си ръцете от изгаряне и поздрави :) ..........
--- Край на цитат ---
Когато се стигне до такъв момент трябва да се пазят повече едни клетки които са на най-горния край на човешкото тяло и други, които се намират точно в средата :) 8)

teofilius:
Преди неколко дена си купих индукционен котлон за готвене и мога да кажа само че е страхотен. Бързо загрява и идеален за готвене.  Може да работи със всякакви електропроводими съдове които са железни, тоест привличат се към магнит. Би могъл да работи еднакво и с алуминиеви , тефлонови и прочее но има магнитна защита. Тоест - индукционната високочестотна бобина се активира само когато съда е с магнитни свойства. Това е с цел котлона да работи само когато има съд върху него, в противен случай се самоизключва. Разбира се бих могъл да го излъжа ако сложа тънка желязна ламаринка вътре в алуминиев или неръждаем съд но имам нужните съдове...

mat:
Я кажи повече за твоя котлон - колко харчи, колко струва, ако може снимка.

Аз за друго се замислих днес. Дори човек да си направи машина за ток, пак ще е много тъпо ако захранва с нея старата си печка Раховец, стария си 80 литров бойлер и прехваления си климатик (колкото и да ми хвалите климатиците - те са си вредни за здравето). Мисля че един човек занимаващ се с такива практики като правене на машини за фрее енергия би трябвало да седне и да си направи ел. уреди които ако не друго поне да са с кпд 1.
rebel много ме насърчи като каза, че е имал успех с индукцията. Мисля че в един дом трябва задължително да присъстват съвременни ако не "фрее" то поне "зелени" ел. уреди. Затова въпреки мнението на някои хора, че индукционния метод не спестявал кой знае колко (а дали е така) аз си мисля, че си струва да се направи поне бойлер и печка "духалка", а за котлона може би е по-разумно да се купи готов ако не е скъп (най-малкото заради естетическия му вид).

teofilius:
Котлона струва 75лв и е от магазин за немски стоки. 1800Вт е максимум. Почти веднага загрява каквото се сложи на него. Температурата може да се регулира от 60 до 240 градуса. Също задавам и предварително времето на работа. Ако няма съд върху него или ако вдигнеш съда, автоматично се изключва. Говорихме с продавача и той обеща да ми даде (подари) един котлон без горната плоча. Вероятно е да има някоя дребна повреда но мен по скоро ме интересува устройството. ..

ppankov:
Ето още нещо със индуктивен нагревател:
- турска кана "Sapir" - 1850 вата  ;D,
продават се за около 20 лева със две години гаранция.  ;)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия