Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

Кавитационни роторни топлогенератори

<< < (6/17) > >>

Петър:
Първо за бойлерите.
Няма бойлер който да е с КПД по-малко от 80%(може и 90%). Аз съм се убедил лично с измервания с преносими нагреватели (бързоварчета) и съм го писал някъде по форума. Пример - ако вземете една кана, например 1 литър и нагрявате вода в нея не би трябвало да отчетете КПД по-малко от 70%. Да отбележим, че каната е открита и температурата в помещението не е по-ниска от 12оС. КПД ще се влияе в малки граници и от мощността на нагревателя - по-голяма мощност - по-бързо загряване - по-малки загуби - по-висок КПД. Точка по въпроса.

Второ - моля не се изказвайте неподготвени за явлението КАВИТАЦИЯ!

--- Цитат ---Когато в някое място в течението на помпата абсолютното налягане на течността се намали по някаква причина и стане равно или по-малко от налягането на наситените й пари при работната й температура, на това място се появява т. нар. КАВИТАЦИЯ. Изразява се в появата на мехурчета, запълнени с пара и евентуално газове, отделящи се от течността..........
В резултат на това според някои изследвания се получават налягания от 20 до 400 МРа........
Кавитацията е сложно, нестационарно явление и още някои негови страни не са достатъчно обяснени, например процесът на зараждането му..........
Освен това при някои изследвания се установява, че при разрушаването на кавитационните мехурчета се развиват високи температури (от 1200 до 10000 оС)......
--- Край на цитат ---


За справка - всеки учебник по водни помпи , турбини!
Както се казва "без коментар"! :)

PET3:
А някой правил ли е опит за базстаторно изпълнение? Т.е. и двете парчета да се въртят едно в друго.

Все пак не забравяй Петър, че много от днешните научни факти все още не са напълно доказани на какво се дължат. Винаги има какво ново да се открие за тях.
Нито е доказано какво точно представлява ел.ток, нито електронът, нито магнитното поле, нито защо свети нажежаемата жичка при протичането но ток през нея, нито пък кавитацията.
С риск да си навлека гнева на много съфорумници, ще напомня че учените повтарят много неща като папагали. Има неща които ги виждат само големите светила като Дени Папен, Анщайн, Нютон, Фарадей, Тесла, Цикковски, Попов и т.н. Явлението кавитация съществува, спор няма, но какво точно става на атомно ниво, засега има само хипотези.
Никога не е късно да се открие нещо ново.
Ако утре се открие нещо ново и неочаквано за атома, то много съвремени науки ще се изменят из основи. Ще станат страхотни скандали заради статуквото.

Нали това правим във форума - споделяме експериментите, хипотезите и резултатите си. Опитваме се да открием нещо ново.
И престанете с тези глупави детинщини "Кавитация и точка по въпроса". Дръжте се като изтински изследователи. Не налагайте конкретно своята истина. Всеки има своя гледна точка все пак.

PET3:
Някой правил ли е опит за базстаторно изпълнение? Т.е. и двете парчета да се въртят едно в друго или между статора и ротора да се върти лента на дупки в обратна посока на ротора. Като лагер.

mi68:
Кавитацията обеснение с ядрени сили ми се струва не сериозно.Най-правдоподобно е обеснението с електронното неотрино.Интересна статия за разделяне на електричеството има Тесла но не съм се запознал.От други лекции на Тесла се опитвам да вържа пъзела и за сега съм склонен да приема теория на Ринат за магнетизма и радиалната енергия(има тема по въпроса).Статията за студено електричество се разбира,чрез теслов трансформатор Тесла е оспял да контролира тази енергия.Тук се дават приложения,а не теория за разделяне,и използва две ценни с-ва на кондензатора:1взривно отделяне на заряда,2ултрависока честота на трептене на заряда,при правилни настройки се получават чудеса.Прави изправяне с магнитни гасители на искрището т.е. правоъгълни инпулси.Явно при пониженото налягане електроните хващат неотрино и то загрява.Тук има два момента1:може да се получи ядрена реакция,2може да се получи граитационна реакция.Втората е по-екологична.На практика ако имаме повече енергия,без ядрени реакции сме си свършили работата.

dedofire:
Arfy изобщо не си прав да сравняваш процесите които се получават в тръбата на Ринке с  нагревател електрически или какъвто и да е друг. И тук процесите на триене са маловажни спрямо начина на получаване на топлинна енергия.
От уравнението на непрекъснатостта е известно, че скоростта нараства с намаляване на сечението на канала и обратно. Следователно, при намаляване на сечението, налягането намалява. То обаче не може да достигне много ниски стойности, защото течностите изменят плътността си малко и прекомерното спадане на налягането довежда до нарушаване на вътрешно молекулните връзки. Предел на намаляване на налягането в канала е стойността, при която започва парообразуване (кипене) в течността. И затова тази тръба на Ринке е с променливо сечение. То между другото човека в началото я разработва за да филтрира замърсен въздух. Точно заради тия промени в налягането и скоростите. Само че се оказва че се образуват два снопа един горещ и един студен. Прави опити да е патентова обаче френските учени му се присмиват. Патентова я в САЩ поради по либералните закони за патентоване. Минават години и малко след 2 рата световна война в САЩ и СССР започват да работят по нея. Има руски, украински и американски патенти. Та подобен случай е имало и в СССР самия изобретател който е бил и учен е излъгал РАН че тръбата му има КПД около 35 -45 %. А между другото най модерните климатични системи в момента използват точно този принцип на тръбата на РИНКЕ.
Кавитационната коризия на материала обикновено се появява в местата където кавитационната каверна се затваря (точка К на фигурата). Природата на разрушаване на материала все още не е изучена достатъчно, но в основата стоят мощните механически удари на капки течност и пари удрящи се в повърхността на тялото, химическо въздействие на богатата на кислород течност и електрически полета възникващи в паровата каверна. А хидравличното масло се загрява не заради триенето а заради промяна на налягането му дефакто промяна на плътноста му. Незабравяй че има промяна на молекилните връзки колкото и да не са големи това оказва влияние.
Та по вероятно топлото да се получава микрозривове от колкото триенето. ;D
А за ядрени реакции просто няма смисъл да се говори.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия