Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

Кавитационни роторни топлогенератори

<< < (3/17) > >>

kkrasi1967:
имам питане! Товари ли се ел.двигателя като върти кавитатора и колко?

teofilius:
товаренето е като на обикновен аводна помпа. Казвал съм го и преди - за предпочитане е обикновения климатик.

Петър:
1.Работи с малки хлабини - 1.5 мм е голяма.
2.Внимавай с центробежните сили - 3000 мин-1 са достатъчни.
3.Материалите за ротора и статора трябва да са магнитни-стомана или чугун. Не работи с цветни метали! Неръждавейката не е добро решение също.
4.Има значение работната течност - не ползвай вода от чешмата.

И още нещо-120 мм за ротора е малко. Мисля че минимума беше около 200. Но пък можеш да компенсираш с обороти.

БаткоМи:

--- Цитат на: teofilius в Октомври 22, 2008, 01:31:52 am ---Някои се интересуват но не и тук в България. Трябва някой българин с пари да инвестира в това тук за си разрабтим такава торсионна технология и знам че със сигурност можем да надминем руснаците и другите в това направление. Торсионния нагревател лесно и ефективно може да се направи със перфорирани дискове въртящи се във водна среда. Знам и как може най-малко да се удвои изходната топлинна мощност но някой трябва да се бръкне да инвестира в такова нещо за да се изработи. Идеални са също за пречистване на вода на басейни и дори за придаване на лечебни свойства  и др.  Кавитацията напълно убива разните бактерии...водата която е по чешмите ако минава през торсионни инсталации няма да има нужда от хлориране а да не говорим че дори ще е по евтино и здравословно...

--- Край на цитат ---
Какво точно разбираш под инвестиция като сума? Дай си домашен телефон на batkomiki@yahoo.fr . Мога да ти звънна на подвижния, но няма да можем да си поговорим!

kkrasi1967:
Питам дали се товари щото смятам да ползвам ел.мотор от прахосмучка!Нъл се сещате на какви обороти върти!
При таквизи обороти ротора може и да е с малък диаметър,за чий...ми е да ползвам ел.двг.
20кв.А? ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия