Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

Кавитационни роторни топлогенератори

(1/17) > >>

mzk:
http://www.youtube.com/watch?v=gR0YBAhY2PQ&feature=related <- ефектът на кавитацията.

PET3:
За какви температури говорим? Защото в радиолокационен завод "Електрон" бившия "Черно море" много отдавна беше направено утразвуково изпаряване на вода за инхалатори и поглъщане на лекарства чрез студена пара. За астматици.
Тук за какви температури става дума? До колко е достигано?

Тони:
 Ултразвуковото изпаряване на водата не я загрява. Това е пластина от бариевтитанит, която
при захранване с ултразвукова честота раздробява водата на молейкулярно ниво. Тези молей
кули са тежки и затова тази пара тече гравитационно. Продават такива устройства в Бриколажа.

teofilius:
Някои се интересуват но не и тук в България. Трябва някой българин с пари да инвестира в това тук за си разрабтим такава торсионна технология и знам че със сигурност можем да надминем руснаците и другите в това направление. Торсионния нагревател лесно и ефективно може да се направи със перфорирани дискове въртящи се във водна среда. Знам и как може най-малко да се удвои изходната топлинна мощност но някой трябва да се бръкне да инвестира в такова нещо за да се изработи. Идеални са също за пречистване на вода на басейни и дори за придаване на лечебни свойства  и др.  Кавитацията напълно убива разните бактерии...водата която е по чешмите ако минава през торсионни инсталации няма да има нужда от хлориране а да не говорим че дори ще е по евтино и здравословно...

илко илиев:
тия дискове или каквото е там вътре дупките под какъв ъгъл трябва да са и дали са хванати на оста или се въртят от енерцията.какъв трябва да бъде цилиндара и дали може да се използва мотор примерно 1,1кл.идали ще се получи нещо.аз търся някакъв ефективен и ефтин начин да си топля апартамента

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия