Автор Тема: Loop Wing, хоризонтална ос, Japan  (Прочетена 4975 пъти)

Radoslav70

  • Гост
Loop Wing, хоризонтална ос, Japan
« -: Февруари 02, 2011, 05:58:12 pm »
Като гледам предимството са ниските обороти, устойчивостта при силен вятър евентуално. По този начин няма нужда от спирачка, или система за извеждане извън вятъра и като всичко е максимално опростено. Гледам че е в комбинация със соларен панел на снимката, изглежда като система за зареждане на акумулатори, за нещо като малко автономно захранване на някакъв отдалечен обект. Във всеки случай мощността е доста скромна, особено при 1,6м/с теоретично сигурно около 4-5 вата. То и на големите генератори нищо не им пречи да генерират при 1 м/с работата е, че е пресметнато, че с някакви си 50 Вата от 5 Мегаватова турбина, не може да се компенсира износването на механичните части и перките. Те затова и спират под 3 м/s иначе може да ги оставят да си въртят, ама не. Паркират се и чакат по-добър вятър та пак да се включат в играта  :)
« Последна редакция: Февруари 12, 2011, 01:37:51 pm от altium »

CPU

  • Гост
Re: Loop Wing, хоризонтална ос, Japan
« Отговор #1 -: Април 12, 2011, 06:11:45 pm »
Поздрави на всички във форума.

На втората графика от прикачените файлове е дадено сравнение на коефициента на мощност от скоростта на вятъра на Loop Wing с няколко други известни турбини. Вижда се, че ефективността й при скорост на вятъра 1,6 ms/ е същата като на multiple blade, но втората работи добре в много малък диапазон от скорости на вятъра. Вижда се също така, че надясно по графиката Loop Wing има същата ефективност като широко използваната хоризонтална propeller с 3 перки (намираща се вдясно на нея), но при 2 пъти по-малки скорости на вятъра.

На въпросната графика, това по оста x не е скорост на вятъра, а tip speed ratio. Това е отношение на две скорости - периферната скорост на перката към скоростта на вятъра. Показва колко бързооборотен е съответния генератор.  Това обаче не означава, че трилопатния пропелер не може да работи при ниски скорости на вятъра.
Loop Wing реално има 6 перки, и е нормално да е по към групата на многолопатковите пропелери.
Ако трябва да се прави в по-големи размери не виждам начин да се регулира стъпката на витлата, съответно да се поддържа оптимално "tip speed ratio" и при силен вятър няма да може да даде чувствително увеличение. Просто е проектиран точно за целта, за която ще се използва- соларни хибридни лампи.