Автор Тема: Теория на процеса  (Прочетена 130011 пъти)

venvel

  • Гост
Теория на процеса
« -: Октомври 11, 2007, 08:39:41 am »
Ако погледнете Менделеевата таблица ще забележите, че елементите са подредени така C , N , O. T.e. ако вземете нещо от азота ще получите въглерод, а ако добавите нещо ще получите кислород. Даже отначало си мислех, че азота се разлага на въглерод и след това в комбинация с водородни молекули от влагата във въздуха се получава CH - някакъв горим въглеводород. Но Андреев споменава за горене на въздуха(кислорода), самоокисляване на кислорода.
http://boriana70.tripod.com/tables/PerTabl.htm

technical

  • Гост
Re: Теория на процеса
« Отговор #1 -: Октомври 29, 2007, 04:36:47 pm »
Немога да се съглася с тези обяснения защото.
Това си е чист студен термоядрен синтез,което пък от своя страна не е невъзможно,но не е точно така.Трябва да има друго разумно обяснение.Представяш ли си ако можехме без да отделяме радиация или да влагаме голямо количество енергия да преминаваме от един елемент в друг.

sheki

  • Гост
Re: Теория на процеса
« Отговор #2 -: Ноември 24, 2007, 01:39:15 am »
получават се едни ефекти , които никой от форума :) не може да обясни точно .. хората казват работи .. :)

AcOrP

  • Гост
Re: Теория на процеса
« Отговор #3 -: Ноември 24, 2007, 02:01:25 pm »
Ефекти се получават, но въздух преминаващ през магнитно = ядрен синтез, неможе това явление да се наблюдава само ако ние го предизвикаме.. Това ако Гого наистина го е направил и работи изобщо не е трудно да се закара самото устройство и на изода да се направи анализ
на газовете и ще се види дали азот-а се "разгражда" на водород и въглерод.

venvel

  • Гост
Re: Теория на процеса
« Отговор #4 -: Ноември 26, 2007, 11:29:05 am »
AcOrP защо трябва да подхождаш към процеса автотермия с този негативизъм - това са глупости, това е невъзможно, това няма да стане.
Как така решаваш, че това са глупости, как можеш да кажеш-нема такова животно, когато то съществува.

technical

  • Гост
Re: Теория на процеса
« Отговор #5 -: Ноември 28, 2007, 11:53:26 am »
Момчета и аз изработих въпросния генератор не съм го монтирал още,но имам едно четиритактово едноцилиндрово тракторче и възнамерявам там да направя експеримента.
Сега относно теорията прочетох я,но определено и аз имам забележки към нея.Това разбира се не означава че устройството не работи.Обещавам ви да опиша целия ефект и всичко което пречупя през моето съзнание.Разбира се пак казвам това ще е моя гледна точка.

krazz

  • Гост
Re: Теория на процеса
« Отговор #6 -: Януари 17, 2008, 10:51:28 pm »
"Постановката е следната:
Въздухът, постъпващ на входа на въздушния филтър на ДВГ минава предварително през силно магнитно поле (неодимови привличащи се магнити от хард дискове от компютър с малко разстояние между тях), след това минава през 1кг дребни оловни съчми, служещи за катализатор и постъпва в цилиндъра.
Гориво-въздушната смес се прави максимално обеднена чрез увеличаване на диаметъра на въздушните жигльори и намаляване диаметъра на горивните (в описанието на метода си авторът го отнася към карбураторна система).
Предварението в уточнения работен режим (след 300 км) се прави изкуствено голямо и стига до 45 градуса.
Подаването на искрата при 45 градуса не запалва гориво-въздушната смес, а само стартира процеса "автотермия", при който се получава "фазово превръщане от висш род" на атомите на азота. Самозапалването на ГВС се получава впоследствие от налягането в горна мъртва точка. Под ГВС тук вече се разбира частично разпадналия се азот+кислород+много малко въглеводороди от горивото."

                                                                                                                                                                                                                                     ЗДРАСТИ,абе нещо неми е ясна тази постановка!?                                                                                             Нали двигателя трябва да се запали и подгрее а при това предварение 45градуса неми се вярва че ще пламне.А ако трябва и да се движи през това време приемайки че някак е запалил с тази обеднена смес при тези -15 градуса температура на околна среда ще бъде пречка за останалото движение. а водичката за пароинжектора може би ще трябва да е в термос. А и още нещо:как се контролира парата налягане дебит дозиране при различни обороти и особено при празния ход?каде точно се подава парата?                                                                                                         информацията  е много неточна и малко разнородна.                                                                                                    Даите ми точно описание и схема и съм готов да го пробвам на моята каляска и да ви дам точни резултати от постигнатото.Двигателя ми е 1100см3 53к.с.   разход при 90км/ч-4,7л.  при 120км/ч-6,6 градско-6,8л.

mi68

  • Гост
Re: Теория на процеса
« Отговор #7 -: Май 07, 2008, 12:16:10 am »
Поставям следният въпрос:енергията или мощноста са важни или и двете Р=Е/Т;Е=С.U^2/2
При късо Т;Р е голямо.При U=400в следва 2,4Дж се запасява в кондензаторите мога да предложа 20бр 1N4007 ток=1А;инпулсен ток=10А(при50Хц),Uобр=1000В

scar

  • Гост
Re: Теория на процеса
« Отговор #8 -: Май 07, 2008, 08:36:24 am »
mi68 , не че не можеш да предложиш 1н4007, ама трябва да предупредиш хората че ще изгорят бързо.При мен п600 си загряват за няколко минути  работа на двигателя.На 1н4007 наи много 5 мин работа им давам.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Теория на процеса
« Отговор #9 -: Юли 13, 2008, 09:18:57 pm »
теорията е горе долу ясна,но практиката?къде изчезна гого55,ще ми се да обсъдим някои неща.в акумулаторите има оловни решетки,мисля че може да се ползват 3-4 с разминати отвори за катализатор.оловните съчми дето са в оръжейните магазини са с покритие и едва ли преминаващия въздух има допир до чисто олово

scar

  • Гост
Re: Теория на процеса
« Отговор #10 -: Юли 14, 2008, 08:05:42 am »
теорията е горе долу ясна,но практиката?къде изчезна гого55,ще ми се да обсъдим някои неща.в акумулаторите има оловни решетки,мисля че може да се ползват 3-4 с разминати отвори за катализатор.оловните съчми дето са в оръжейните магазини са с покритие и едва ли преминаващия въздух има допир до чисто олово
Когато стопиш олово и го налееш някъде то е бляскаво защото още си е чисто олово,но му трябва много малко време да потъмнее, т.е. да се покрие с тънак слой оловен оксид,които служи като предпазен слои да не се окислява останалата част от оловото.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Теория на процеса
« Отговор #11 -: Юли 14, 2008, 11:08:04 am »
Няма спор че е така,но съчмите за ловни патрони имат друго покритие с цел по-малко износване на цевта.А в оловото което е в акумулаторните плочи има добавка антимон,та не знам дали ще стане за катализатор.По руските сайтове има схеми,в които е даден квантов генератор,не ми е ясно кое замества тоя генератор в реализацията на гого55

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Теория на процеса
« Отговор #12 -: Юли 15, 2008, 07:56:24 pm »
Ето от мен модел за силно магнитно поле,ще пробвам Автотермията, но няма да е като на гого55.Опитвах с бобина да получа по високо напрежение около 50 000 волта,като последователно свързах малък мотор от вентилатор,захранване-токоизправител 12волта/2 ампера,докато се въртеше мотора допрях високото(което не беше високо 1000 волта максимум да беше)до ротора за около 5-6 секунди и такъв токов удар отнесох,че зарязах експеримента.Мисля че силен електрически разряд преди магнитното поле ще даде нужния ефект.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Теория на процеса
« Отговор #13 -: Юли 15, 2008, 11:59:54 pm »
Значи тоя процес от Андреев,и GEET са едно и също явление,това е повече от ясно.В комбиниране на плюсовете от 2те е решението.Или да се напомпа магнитното поле на реактора  със изработена ос-електромагнит,или външно,по-лесния вариант.Изпарителя,с тръба от ламбда сондата(без това я откачих,че с магнитите минималните обороти полудяха)а излишната пара на воля в атмосферата :) а може на входа няколко пробити магнитни системи от високоговорители.утре ще продължа с опитите

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Теория на процеса
« Отговор #14 -: Юли 16, 2008, 12:12:32 am »
То си беше само за занимавка,значи бобина стандартна запалителна захранване 12 волта 2 ампера-зарядно за акумулатор,вместо прекъсвач мотор от вентилатор(не от комп.)някакъв стар.И като включих "системата" волтовете бяха малко,по разряда съдя,значи захранването тр да се вдигне.но докато включвах разни кондензатори и се вдигна малко искрата,както и да е.Високото го допрях до оста на ротора както се въртеше за малко,и след 5-6 секунди як токов удар,по-голям от мрежовото със сигурност.зарязах всичко и отидох на кафе ;)