Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Автотермия

Теория на процеса

<< < (4/5) > >>

gotiniq7:
те това е на sheki работа http://sheki.zlatograd.com/blog/?p=21

emergence:
само като идея ще дали ще получим някакъв ефект ако прекараме картерните газове през  оловно-магнитния катализатор

sheki:

--- Цитат на: scar в Май 07, 2008, 08:36:24 am ---mi68 , не че не можеш да предложиш 1н4007, ама трябва да предупредиш хората че ще изгорят бързо.При мен п600 си загряват за няколко минути  работа на двигателя.На 1н4007 наи много 5 мин работа им давам.

--- Край на цитат ---

1н4007 при мен и толкова не издържаха,  не ползвах токоограничение ако се съобрази това може и да станат за ПРОБИ, при мен направо прегряха и се разпоиха. С Р600 е друга работа.
http://www.vbox7.com/play:43dd8857

caduceus:
Колеги,
след доста мислене и съпоставки относно автотермията и опита на форума, стигнах до следните /теоретични засега/ изводи:
1. Андреев никъде не споменава пара, впръскване, студено ултразвуково овлажняване и т.н. водни процедури. Смятам, че всяко вкарване на вода в ДВГ е проблематично въпреки първоначалните впечатления за мека работа и мощност. Защо? Спомням си, че при схемата на Гого55 в неговата Лада, вкарването на пара води и до бързо износване на основни възли. Странно е, че за една година се налага да сменя няколко пъти изхабили се гуми, има разнообразни проблеми с двигателя и т.н. Разрушаването на водата не води до добро и не е задължително условие в процеса - да имат едно на ум колегите с електролизерите  ;) Горенето с почти експлозивен характер излъчва негативно оргонно поле, а водата е силен концентратор! Да не се бърка с горенето при браун газа, там процесът не е взривен, а постоянен - и полето е + и самоорганизиращо се.
2. Оловните сачми в катализатора са с добавка на бисмут, който е много силен оргонизатор. Друг такъв метал е антимонът, слаган в оловните решетки на акумулаторите. Помеднени модерни сачми вероятно няма да станат, Андреев изрично посочва метали от група 6 на Менделеевата таблица като подходящи за катализата. Тоест ако няма сачми, смело ползвайте решетки от стар акумулатор, както Гого е направил във втория си вариант :) /да ме извинят админите, че го споменавам, но това е практически опит, който не е за пренебрегване/
3. Използването на лазер е вариант, който ще тествам тия дни - не е задължително да е мощен, както казва Андреев. Тук идеята е да не се борим да скъсаме връзките на азота и кислорода, а да ги отслабим. Оргонът точно това прави, а лазерите имат оргонна съставляваща. Тя се отделя чрез оптически процес, описан преди тридесетина години от Джоузеф Катър. Опитът ще покаже, става ли работата с малко лазерче и подходящата гаражна установка.
4. При всички положения ще са необходими аванс процесор /за бензинови и газови ДВГ/ + електронно обедняване на сместа до нула. Както и принудително затваряне на въздуховода с клапан при автотермично горене в мотора, което не се прекратява по нормален начин.   
5. Всякакъв род допълнително оргонизиране на ДВГ е добре дошло, тъй като спомага за бързото влизане в режим на автотермия, който на практика е идентичен със работата на мотора само на т.нар. меки електрони /оргон/. Същото е и при клетката на Джо.
Поздрави


 

mi68:
Ще поправя колегата, става въпрос за 6-ти период на таблицата, може да се ползва неодимов магнит. Но според мен оловото е най-добро защото е от четвърта група и е неутрално за оргон (нито+; нито-) като въглерод, силиций, германий, калай. 
От първа до трета група валентните електрони са малко и веществото провежда с лекота тока на отместването (оргон). Металите са диамагнити - мед или парамагнити - алуминий. Напомням, че токът на отместването е де факто магнитно поле. От пета до седма група валентните електрони попълват слоя и трудно провеждат оргон, например желязото направо го спира. Затова в четвърта група валентните електрони са наполовина и са неутрални и грешките са минимални. В по-късен етап може да се търси усилване с подходящи метали. 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия