Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини

6 тактов ДВГ с използване на пара за охлаждане след работния цикъл

<< < (2/2)

Ctah:

--- Цитат на: dbonev в Март 08, 2013, 12:54:40 pm ---     Аз направих експеримент с моят автомобил . КПД-то на бензиновият двигател е твърде ниско .При 10 литра употребено гориво ,едва 2,5 -3литра(приблизително) се използват за полезна работа.Останалото гориво се превръща в топлина ,която се отделя в атмосферата чрез охладителната система и горещ пушек от ауспуха.   
      Заради голямото количество горещи газове  (с температура няколко стотин градуса) ,реших директно от колекторните тръби на мотора да нагрявам "топлоприемната глава " на моя мощен Стърлингов двигател .
       Изходящият вал на Стърлинга чрез подходяща предавка и чрез еднопосочна механична връзка (тип Бендикс) ,го свързах с коляновия вал на двигателя на колата .
       Разходът ми в момента е на 50% ,мощността по субективна отценка , е доста по висока ,защото преди подобрението не можеше да "върти гуми", ама сегааа , пищят Ви казвам и пушат . 
       От големия шум ли , от пушека ли ,ама като се събудих останових ,че съм се отвил и доста настинал.
       Сънищата ми никога не са се сбъдвали

--- Край на цитат ---

    Голям си - спор няма!

ЦВЯТКО:
http://www.youtube.com/watch?v=UskFplqn1YM
Може да се каже че това е двигателя .........
Излиза че липсват конструктивни елементи на 4 stroke  сравнено с 6 stroke engine
.......2 клапана и 2на (вихрова камера).........
Има и други методи и решения ultra long  2 stroke engine   (L/D) =4-5 пъти
Но са корабни  ДИЗЕЛИ и т. н . .......  ПОД 150  обр./мин.
Те при( разширението) са усвоили :
 РАЗПОЛАГАЕМИЯТ ТЕМПЕРАТУРНО ЕНТАЛПИЕН ПАД;
 ТОЕСТ -  t на изх. газове е 150 -170 С, а не 220 или 350 и нагоре...
 ЯВНО ИМА НАЧИНИ. КОЛЕГИ КАК ЩЕ ГО НАПРАВИМ НИЕ........

GreenHulk:
https://www.youtube.com/watch?v=b4RMQg0Rj3I

Това не ми изглежда много трудно за репликация, дори на един дизелов генератор да се върже.
Някой в България пробвал ли го е?

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия