Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Запалителни системи

Вращения электрической дуги в постоянном поле кольцевого магнита

<< < (2/2)

Pyramid:
Тея хора /вкл. "академик" Дудышев, този мой политически приятел, ама, хич, не ебават да ебават и току наричат "дъга" нешо с мн. по-слаб ток и по-високо напрежение, д.г.е. Уточнявам: Напрежението ВЪРХУ дъгата е от 15 до ок. 30 V, докато токът е цели /че и доста/ ампери.
Относно самонамагнитването, Seeker мн. добре го каза 8)

Иван Димов:
 В тази свещ има силен постоянен магнит, в чието поле се получава електронна вихрушка. Действително така се вкарва допълнително енергия - по мое мнение не само за добро размесване на горивната смес, но и за повишаване на температурата, което и довежда до 20% икономия на гориво.

getca:

--- Цитат на: Pyramid в Август 12, 2010, 07:04:54 pm ---Тея хора /вкл. "академик" Дудышев, този мой политически приятел, ама, хич, не ебават да ебават и току наричат "дъга" нешо с мн. по-слаб ток и по-високо напрежение, д.г.е. Уточнявам: Напрежението ВЪРХУ дъгата е от 15 до ок. 30 V, докато токът е цели /че и доста/ ампери.
Относно самонамагнитването, Mario Bross мн. добре го каза 8)

--- Край на цитат ---

Дъга (точно казано разряд), хммм...и то с посочените в подчертания пасаж параметри (20-30кВт при ток 1а), не ми се мисли какво ще сътвори по запалителвата система. Отделно за да се пишат такива неща, явно не се разбира процесът на ел.разряд в газове - изучава се от науката физика. Относно феромагнитния материал не ми се говори, явно не четете или не разбирате руски език, или не сте гледали поне прикачените клипове в сайта на Дудишев. Много странно защо опитите там навсякъде са с постоянни магнити.
Колегата EMM лично ми е показвал автомобила си с такива свещи и други интересни модификации. Край на коментара...

Pyramid:
Допуснал съм техническа грешка при копи-пейста, споко бе, човек. Относно автора на "много добре го каза". Какво визираш под "дъга с 20-30 kV и 1 А", идея нямам. Чети внимателно, писано е, Волтове, не kV. Ще си изхвърля дипломите, ако напиша чак такава дивотия, гарантирам. И физиката, наистина, казва друго. Е, има определени феромагнетици с прилично поведение докъм 200С, но, за повече, се съмнявам. Особено, като стане дума за цена и любителски изпълнения. А, относно "магнитната вихрушка" на Дудишев...там, при него, всичко е електростатика, той бълнува, този симпатяга. Дали сам си вярва-не знам, но, доста безскрупулно заиграва, особено, с не особено посветената публика. Ентусиаст-меркантил, любим, до болка познат, Източен тип ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия