Автор Тема: Новата научна парадигма - съюз между Наука и Бог!  (Прочетена 17505 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Новата научна парадигма - съюз между наука и Бог!
« Отговор #15 -: Декември 05, 2012, 10:24:40 pm »
Здравейте,
Не чакаме Коперник неговите закони са външната страна кинематимната схема. Интересуваме се от вътрешната страна. Защо планетите се въртят и Защо точно по тези закони? Как гравитационната маса изчезва и имаме явлението безтегловност, остава само инерционната маса. Инертната маса може ли да се скрие чрез заряд?
Доктора и Г.Н. Михов обесняват вътрешната страна, а зациклят на външната.
С постовете се опитвам да свържа двете страни от моя гледна точка т.е. практичната страна. Липсва прехода от общото към часното.
Нямам обеснение за това зацикляне!
« Последна редакция: Декември 05, 2012, 10:29:29 pm от mi68 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Новата научна парадигма - съюз между наука и Бог!
« Отговор #16 -: Декември 06, 2012, 11:00:32 am »
Боже, Боже! Аз ли криво се молих или ти криво ме разбра?
 mi68
Кой ти говори за астрономия, писал съм:
Цитат
Физиката в момента е в същото положение. Заорала е в глупости и чака нейния "Коперник" да се появи и да сложи нещата в ред.
Може да е Стивън Хокинг...  "ама едва ли"... Може да е Г.Н. Михов?! Може да е и някой никому неизвестен студент. Просто се чака смислено обяснение на въпроса: КОЙ Е ПРИЧИНИТЕЛЯТ НА ГРАВИТАЦИЯТА И С КАКЪВ МЕХАНИЗЪМ Я ПРИЧИНЯВА, И КОЙ Е ПРИЧИНИТЕЛЯТ НА МАГНЕТИЗМА И С КАКЪВ МЕХАНИЗЪМ ГО ПРИЧИНЯВА?
Само сега не ми излизай с номера, че електричеството причинява магнетизма, защото веднага ще те питам "яйцето ли причинява кокошката или обратното?"!
Иначе сегашният модел горе долу твърди:
Всичко се състои от безкрайно малки твърди тела, "които като такива могат да се избутват, но не и да се издърпват едно друго".  Е, те някак си успяват и да се издърпват при това от разстояние, обаче понеже не можем да го обясним ще се правим, че не съществува. Защото обяснението наречено ЕТЕР е много неудобно за спора на науката със схоластиците относно съществуването на бога. Да, но механизма на привличането продължава да съществува и да чака обяснението си. Новата научна парадигма дали има смислено обяснение на механизма.
Топката е в полето на господин Михов!!!
« Последна редакция: Декември 06, 2012, 11:09:52 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Новата научна парадигма - съюз между наука и Бог!
« Отговор #17 -: Декември 06, 2012, 11:12:25 am »
Радико ще се разберем,
Принципа на привличането е спинова индукция в частност спиновата индукция на тока на разместването. Едноименните спинове се привличат. Разноименните се отблъскват. Това е в чист вид. Ако нещата са смесени имаме маса и заряд картината се променя. Нещата влизат в конкретика и дискусията става сериозна.
« Последна редакция: Декември 06, 2012, 12:10:19 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Новата научна парадигма - съюз между наука и Бог!
« Отговор #18 -: Декември 06, 2012, 12:08:34 pm »
Ради, зарежи го Михов, неговото присъствие във форума вече е обречено... не е за при нас негова милост!
Получи се друго - спора ти с Mi68, и особено твоите въпроси, накараха нещо да ми "мръдне в главата"... и ето какво се получи:
Изхождайки от твоя въпрос "Кой е ПРИЧИНИТЕЛЯТ на Гравитацията? - веднага направих паралел с една от моите тези (Производен Постулат в ЕТВ - зеленото бутонче под аватара ми), че една от трите основни форми на движение в природата е "преместване плюс ВЪРТЕНЕ",  и знаеш ли как хубаво ми се "лепнаха" едно за друго... че Причинителят на Гравитацията е Въртенето! - без разбира се да изключвам и другите две основни форми: "преместване плюс свиване" и "преместване плюс разширяване"...
Физиците в Принстън (Едуард Уитън и др.) твърдят, че съществуват т.нар. "струни" или "супер-струни" - основни понятия в т.нар. "Струнна Теория" или Теория на "Струните". Тези "струни" представляват основният движещ фактор в природата. Те представляват енергийни "нишки" или "тунели", които се въртят, разширявайки се и свивайки се, и бидейки всички те, всъщност Една Цялостна "нишка, струна, тунел, проход, въртоп", която свързва Всичко във Вселена в Едно Цяло, те(тя) изграждат чрез преминаващата през и чрез тях Материя на различни нива на структуриране из цялата Вселена.
Аз си представям тази цялостна "струна", като непрекъснато Въртяща се, Свиваща и Разширяваща се СПИРАЛА, чиито отделни фрагменти, ние наблюдаваме като най-различни обекти около (отвътре и отвън) нас.
И оттук, като започнаха да ми се сипят примери... Планетите се въртят около свое Слънце (и така се формира взаимно "привличане" - гравитация), Слънцето се върти около центъра на Галактиката - поддържано пак от това "привличане", Галактиката ни, и тя се върти около Центърът на местен Галактически куп и т.н.
Ами всички бързо въртящи се колелета, пумпали, жироскопи и др. под. - напр. "Неидентифицирани" и "Идентифицирани" Летящи Дискове, Вертолети, Торнада, Тайфуни и Циклони, електромотори и прочие Въртящи се Устройства, всичките които се въртят все около някакъв "център", не формират ли и те някакво "привличане" и/или "отблъскване"?
И се сещам вече, че всичкото това Въртене, се явява или предизвиква КАТО ЛОКАЛЕН ФЕНОМЕН (явление) - част от тази Всеобща СТРУНА, която държи всичко заедно, и което много добре обяснява именно и точно самата Гравитация, която не е само "привличане", но не е и само "отблъскване", а е нещо като ОСЦИЛАЦИЯ... и се върти, и трепти, и се свива, и разширява, И ТАКА ВЪЗДЕЙСТВА И ВЗАИМОДЕЙСТВА - пренасяйки ТАКА точно енергията (и оттам - силата!), която например ме държи седнал, а не произволно реещ се нейде около компютъра, или около "гаджето"... а, ЧЕ И ЗАЩО на 100 км от Земята, "стола" вече трудно ще ме удържа "седнал"... и така отиваме към ФОРМУЛИТЕ за права и обратна пропорционалност на РАЗСТОЯНИЕТО и т.н. и т.н.
Боже-е-е! Какъв хубав въпрос зададе, Ради! - КОЙ, или също КОЕ, Е Причинителят? И следва да се запитаме: - Ами, ТОЧНО КАК става "номера"?
Поздрави!
ПС! - започвам да се "чудя" как да го завъртя така, че да му употребя Гравитационното Взаимодействие!
« Последна редакция: Декември 06, 2012, 12:12:11 pm от Maistora52 »

doctora

  • Гост
Re: Новата научна парадигма - съюз между наука и Бог!
« Отговор #19 -: Декември 06, 2012, 01:11:20 pm »
Трудно ще се разберем Майсторе ... Почти е невъзможно и аз не ти се сърдя за тая работа. Между другото Доктор Михов никога не е говорил за Новата Научна Парадигма, а просто е донесъл иска или не нейните основи на хората. Основната му любов е гравитацията, но покрай нея е открил нещо с невероятно значение за нас. Открил е Гората. Когато говоря за Новата Научна Парадигма Майсторе аз говоря за Гората. За Дърветата какво да говорим освен професионално, но не и в този форум. Едва ли мога да споря с Теб на теми от твоята професия както и ти едва ли би могъл да спориш с мен на теми от моята професия, освен общи приказки. Да говорим за Гората ... Другото няма значение ... Горен или долен Египет - няма значение, просто има си историци за тази работа, но виж за Тризъбеца може да поспорим, но и за него се иска определена подготовка, която я имат малко хора на тази земя. Да говорим за Гората Майсторе иначе е безсмислено и преливане от пусто в празно. И няма нужда да ме редактираш колкото и неграмотен да съм, защото винаги и всеки може да се посмее за чужда сметка на принципа на Вица за Иванчо и Майстора и това кое има рима и кое е вярно. Успех в разбирането. Амин.

doctora

  • Гост
Re: Новата научна парадигма - съюз между наука и Бог!
« Отговор #20 -: Декември 06, 2012, 02:50:09 pm »
Последно: Истинската Нова Научна Парадигма стои зад реална Енергийна Бариера в индивидуалното и видовото съзнание. Тази Бариера е съставена от инертност и инерция и няма майтап с тях - това казано като Гора а като Дървета казано може само да се изказват хипотези тоест общи приказки. Част от тази Енергийна Бариера са " глей ги тези Идиоти наричащи себе си доктори дето не могат да пишат свястно на български, бъркат терминология и мерни единици, никакъв стил и пунктоалност, а тръгнали света да оправят", но какво да се прави като такава Ви е съдбата и такъв е Договора ... Това за Бариерата го разбрах много бърза ... За повечето от Вас Теорията на Доктор Михов е пълен пунтаж, но има малка част, много малка, които усещате на върха на интуицията си, че нещо не е както трябва ... Е те на тези хора е утрешния ден и те са от наричаната условно шеста раса, но пак ще кажете глупости ... И още нещо разбрах "от" Вечността, че без Двигателя нямате никакъв шанс да разберете Истинската Нова Научна Парадигма. Това не е подценяване на Вас или надценяване на нас, не е предизвикателство или обида, а е констатация като тази на Доктор Михов, че докато е жив не ще бъде разбран. Това последното ме изважда от кожата ми и за това си играя с думите и опитвам ли опитвам да обясня, но пак ще се повторя: Без работещ двигател всичко ще остане като прах по пътя. Думите са вятър и мъгла Майсторе. Думите и числата, които са си пак думи /това също е Гора/ са затворена система и могат като такава да изкарат черното бяло и бялото черно. Единствения шанс за вас е работещ ДГД. Недей да спориш повече с мен Майсторе ти си по-умния и знаещия признавам си или по-точно поспори за последно за да е твоя последната дума, но ако искаш да има диалог да не си играем на словоблудство, а да говорим по същество ..... Да започнем Майсторе от сега: аз ти задавам въпрос и когато ти отговориш на него и аз ще отговоря на него ... КАКВО СПОРЕД ТЕБ Е ЕНЕРГИЯТА? ... Отговориш ли по същество кратко и ясно и аз така ще ти отговоря в няколко изречения.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Новата научна парадигма - съюз между наука и Бог!
« Отговор #21 -: Декември 06, 2012, 03:05:08 pm »
Тук-там си прав, Докторе! - особено за Гората! - и за професиите ни разбира се, да, и че д-р Михов е донесъл нещо... но какво, за кого? - това е друг въпрос - и едва ли в този форум има повече от двама души, които да го приемат - не разбират, а приемат! -  (има огромна разлика!)! - г-н Михов е неразбираем, а и ти ако мислиш, че си го разбрал... добре де, разбрал си го! - и каква полза от него тук, като той е неразбираем "отвсякъде" за 99,99% от колегите... май не колегите са виновни за това, нали? - и не те са простите и неграмотните, че не разбират г-на Михова! - така че, дотук с него, финиш, край, END на екшъна "михов"... Нека си пише в неговия сайт, тук ще бъде администриран, модериран и ако нещо случайно остане - може и да бъде публикувано, но само при МНОГО СПЕЦИАЛНИ ИЗИСКВАНИЯ, които са формулирани в правилата на форума - ГРАМОТНОСТ, НОВИНА, УСТРОЙСТВО! - ОСТАНАЛОТО Е МЪГЛА! - и се трие!
...
За "тризъбеца" няма да спорим, защото въпросът за "Нова Научна Парадигма", не се връзва въобще с окултното значение на огромното множество Знаци идващи от пред-историята, които винаги имат за задача ДА МИСТИФИЦИРАТ нещата, а не да ги разбулват и изследват научно най-малкото с две от приетите от теб научни дисциплини - Физика и Химия. а има и други сериозни научни дисциплини, които за жалост, ти не приемаш, а даже ги и охулваш (напр. математиката, философията...)
Ти се уповаваш на Карлос Кастанеда, който "уж" чрез устата на дрогирания дон Хуан ги "дрънка" едни, за "нагуали", "тонали" и други безплътни персонажи, сякаш всички останали са в умопомрачение, и само той вижда Светлината... Имам пет от книгите му, но от всичките тях съм запомнил само една от "смешките" му - че "акъла му сере на покрива, докато тялото му се търкаля или клечи край къщата"...
Другото (от дон Иван) е плод на шизофрениращият му мозък под въздействие на гъбите...
Не отричам, че съществуват пара-психологични феномени - не ме разбирай погрешно, защото имам повече от 30 години окултен опит в разкодиране не само на Знаците, но и като екстра-бонус, чрез упражняването на Йога-системата, включително и при мен се развиха и проявиха някои от "скритите" (окултните) сили, или Сидхи, както ги наричат на Изток. Но това отива в темата за Гората, не е за тук!
Що се отнася до редактирането - сори! - това ми е задължението във форума, да оправям правописните, тематични и стилистични недъзи и недоразумения на някои твърде фриволни писачи. Не съм някой "вчерашен" редактор самозванец, който кълца безразборно к'вото му падне пред очите... За да твърдя, че съм публицист, значи имам сериозен опит зад гърба си.
И като финал тук, как ли ще го възприеме аудиторията, ако аз взема та изтърся за завършек йогийското "Ом!" - така както ти почти ни омагьосваш с твоето: "Амин", кажи! - не започва ли да ти мирише малко в повече на тамян?!
Поздрави!
ПС! - и намери друга,  по-малка лъжичка, "лъжицата" Нова Научна Парадигма не се занимава с окултизъм, и ще ти се запречи в устата.
Извинявай - нищо лично! Просто факти! - прочети внимателно всичко, което съм ти оцветил в първия твой пост тук с червено. И медитирай върху него поне 20 години - защо е с червено?! - и ще седнем тогава да си поприказваме за "Гората".
ППС! - неудържим си Докторе, не мога да ти насмогна! Сори, тъп съм, и знам само, че цялата съвременна Наука НЯМА ЯСНА, ТОЧНА И ДОКАЗАНА ДЕФИНИЦИЯ ЗА ЕСТЕСТВОТО НА ЕНЕРГИЯТА... и аз не знам, и както казах - тъп съм и те питам Теб - Какво е Докторе - ЕНЕРГИЯТА?
« Последна редакция: Декември 06, 2012, 03:25:35 pm от Maistora52 »

Ctah

  • Гост
Re: Новата научна парадигма - съюз между наука и Бог!
« Отговор #22 -: Декември 06, 2012, 10:41:47 pm »
  НИКОЙ не знае какво е енергията! (докато не бъде открит Кивота) ;)
Още по-малко, какво е ел. ток.

   М/у другото - Вие за какво си говорите? ???

@praktik

  • Гост
Re: Новата научна парадигма - съюз между наука и Бог!
« Отговор #23 -: Декември 06, 2012, 10:44:47 pm »
Боже, Боже! Аз ли криво се молих или ти криво ме разбра?
 mi68
Кой ти говори за астрономия, писал съм: Може да е Стивън Хокинг...  "ама едва ли"... Може да е Г.Н. Михов?! Може да е и някой никому неизвестен студент. Просто се чака смислено обяснение на въпроса: КОЙ Е ПРИЧИНИТЕЛЯТ НА ГРАВИТАЦИЯТА И С КАКЪВ МЕХАНИЗЪМ Я ПРИЧИНЯВА, И КОЙ Е ПРИЧИНИТЕЛЯТ НА МАГНЕТИЗМА И С КАКЪВ МЕХАНИЗЪМ ГО ПРИЧИНЯВА?
Само сега не ми излизай с номера, че електричеството причинява магнетизма, защото веднага ще те питам "яйцето ли причинява кокошката или обратното?"!
Иначе сегашният модел горе долу твърди:
Всичко се състои от безкрайно малки твърди тела, "които като такива могат да се избутват, но не и да се издърпват едно друго".  Е, те някак си успяват и да се издърпват при това от разстояние, обаче понеже не можем да го обясним ще се правим, че не съществува. Защото обяснението наречено ЕТЕР е много неудобно за спора на науката със схоластиците относно съществуването на бога. Да, но механизма на привличането продължава да съществува и да чака обяснението си. Новата научна парадигма дали има смислено обяснение на механизма.
Топката е в полето на господин Михов!!!

Гравитацията, според обяснението й, дадено от Стан Дейо, би трябвало да действа и на отблъскване. Във зони между възможните орбитални състояния на планетите, гравитацията може да действа както на привличане така и на отблъскване. Нямам спомен дали Пионер едно или Пионер две, беше изстрелян през седемдесетте години, и се оказа, че някаква сила подобна на антигравитация, го е изтласкала в посока обратна на слънчевата. Затова и мисията му предназначена да изследва, мисля че беше пръстените на Сатурн, се оказала неуспешна. Но за това има малко медийна информация. А ето и видеото на Стан Дейо http://bgforumkeshe.foroactivo.com/t38-topic?highlight=%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD+%D0%B4%D0%B5%D0%BE
« Последна редакция: Декември 07, 2012, 09:30:04 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Новата научна парадигма - съюз между наука и Бог!
« Отговор #24 -: Декември 06, 2012, 11:09:26 pm »
Ctah, ти ме разби отвсякъде с тоя Кивот!!!  Реалността е такава, че всичко, което е по-малко от едноклетъчно и има данни, че се движи, променя, работи, действа и т.н. но в същото време е невидимо за дори най-мощните (електронни) микроскопи - е подвластно  само на въображението ни, на дедукцията ни, на фантазията ни и не може да се твърди за него нищо със сигурност. Има много такива невидими и все още (докога ли?) неразбираеми обекти и явления: като вирусите например, или самата Гравитация, или както добре подсказваш Ctah, - ел. ток, но и магнетизма е в същата категория, и ясновидството, и левитацията, и телекинезата... да не говорим за самата Енергия... то и за самата Материя (веществото, субстанцията) не можем да кажем кой знае какво, но поне криво-ляво сме създали някои устройства, чрез които да ги ползваме...
Практик, това за гравитацията, че действа и на "отблъскване" се знае, не е в това проблемът, а в това - кой и какъв е нейният субстанционален носител. И как да се употреби? - като както употребяваме например ел. ток, пък още не знаем как точно става номера с електроните... и с фотоните, и с всички останали суб-частици...

doctora

  • Гост
Re: Новата научна парадигма - съюз между наука и Бог!
« Отговор #25 -: Декември 06, 2012, 11:36:40 pm »
Нямах пред вид тебе, че си тъп Майсторе, а себе си ... В смисъл, че ти ме/ни  / под ни имам предвид мен и  Доктор Михов/ считаш за тъп/и и аз това нещо го приемам със смирение, но все пак ми се ще да поговорим по човешки ... Беше ми интересно как ще се изкажеш в този/последния си пост и това което прочетох въпреки някои спорни неща най-после ми хареса. Ей сега прочетох на лични съобщения една твоя "молба" и тя като изказване, тон, структура също ми хареса. Поради тази причина ще обсъждаме ако желаеш Новата Научна Парадигма от моя гледна точка ... ако желаят и останали участници от форума разбира се ... Даже от " гледна точка" на Вечността интересното е, че беше позволено да пиша по толкова дълъг начин в този форум. Началните уговорки бяха: няколко изречения ... и Алтиум просто каза, че ще трие дълги и безсмислени изказвания / може и да е прав за това , но .../. Така че от моя гледна точка в този форум се случват интересни неща ... Интересна е и битката около Доктор Михов ... Много е интересна и поучителна тази битка и една воистина скромна препоръка, по-скоро молба: Не знам как, но попитай останалите участници от форума / нека гласуват / дали е удачно да се изтрие Доктор Михов от форума. Това ако щеш вярвай е "тест от гледна точка" на Вечността. В крайна сметка какво ще загубите ако този човек пише в Българския форум за алтернативна енергия ... Аз залагам, че нищо не ще загубите и даже можете по един или друг начин да спечелите, ако не сега след време ... " Изчезне"  ли Доктор Михов "изчезвам" и аз / това не е заплаха защото аз съм никой, воистина съм никой, независимо че интернет бидейки заченат като шпионска програма позволява да се засече кой точно някой е отрещния писар/потребител /. Някога Доктор Михов ме помоли да пиша коментарии в блога му и това хич не ми хареса ... Не обичам да проявявам слабости пред другите / правописа и стила /, но след това се оказа, че поради ред причини все пак трябва да пиша. Мешенето на наука, религия и други варива ми се стори добър вариант на представяне на създаденото от Доктор Михов от друга гледна точка - моята с оглед на добронамерено впримчване на вниманието на четящите неговите и моите писаници. Непрекъснато ям критика за това, но пък връзката света троица, тризъбец, истинското определение за философския камък / писал съм го в блога на Доктор Михов / и триединството от материя/движение/пространство е очевадна, но ... се оказа че това е очевадно само за мен. Далеч съм от мисълта да се смятам за нещо отличаващо се от човешкия род / макар че когато искам да ядосам жена си и казвам че се е оженила за гений и за това тя и другите не ме разбират и тя "подпалва" /, а Доктор Михов никога не се е считал за нещо повече от български лекар с хоби гравитацията и математиката. Въпреки че той предимно пише думи той е математик по душа. За разлика от него аз който съм завършил математическа гимназия изобщо не съм математик. Много съм далеч от тази наука, а както си и забелязал съм още по далеч от физиката, за съжаление съм и доста далеч от българския език, но обещавам, че когато тръгнат нещата с двигателя за няколко месеца ще се оправя по отношение поне на него / имам си великолепен учител под ръка - жена ми /, много съм далеч и от компютрите за съжаление и от много неща съм далеч, но пък Гората "иска" / реално тя нищо не иска, просто тя е и ще бъде и тогава когато от нашите имена и думи и атом не ще е останал / да съм близо до нея и да говоря за нея и нейните дела. Не знам защо е така, но е така и това не е проява на чувство за лична значимост ... силно се надявам. За Дон Иван и Карлос Кастанеда темата е много дълга и е пряко свързана с Тризъбеца, но няма сега да се отклонявам с нея и все пак ще кажа няколко думи, но по нататък. Не охулвам Математиката и Философията независимо, че така изглежда Човече, просто ги "поставям" /кой ли съм аз да ги поставя, но някак си трябва да го кажа/ на местата им. От една страна мога да говоря ли говоря защото това е част от професията ми, но от друга страна обичам краткостта и яснотата. Тъ по отношение на краткостта и яснотата от моя гледна точка Математиката е царицата на науките, но на езиковите науки и довода е прост и ясен - тя говори за природата не с езика на буквите, а с езика на числата. Безусловно математиката е най-добрия език, но е език и като такъв е истинска затворена система, която не може напълно никога и при никакви условия да опише Вечността / но пък си заслужава да опитва и опитва - все пак ние хората трябва да гоним воистина съвършенството ако искаме да оцелеем като вид /. Всъщност може, но само частично и с приближение. Кратко и ясно: Философията е наука изхождаща от езика и за съжаление в този си вид някъде в древността / мисля че при древните гърци, които са предали познанието на много по-древните траки без да го разберат и осъзнаят напълно / се е формирала и осъкатила и не е цялостна и това личи от основния и философски въпрос - Кое е първичното? Материята или Съзнанието ... ами къде е Пространството= Истинската Дупка ... Без трите страни на Вечността няма яснота и завършеност. Сега за Карлос Кастанеда: който казва, че го разбира трябва първо да прочете книгата на Кристоф Бурсйей. След този прочит някои ще се отрекат от него - Кастанеда. Нека прочетат и Патанджали и повечето ще кажат какъв шибан компилатор, но странното се оказа, че интуицията ми за този човек - Нагуала изобщо не ме е излъгала. Никаде в тъй наречената или наричаща себе си окултна литература не фигурира Единствената Сила във Вечността според Кастанеда - Акробатът. И в Патанджали не фигурира. Никаде не фигурират Линиите на Света ... За мой срам си мислех като четях писанията на Кастанеда, че с Акробатът се е олял и той Акробатът е безсъвестна компилация на модела на Максуел за електромагнитната вълна / но нещо не ми се вързваше като съдържание, че Акробатът пасва на всеки един обект във Вечността - от кванта до галактиките ... не ми се вързваше до този момент /. За мой срам си мислех, че Линиите на Света пък са идиотска компилация на моделите на Струнните теории, но и тук нещо не се вързваше, а се оказа и че Кастанеда не е виждал напълно "целия" пъзел. И така защо го меша като научен фактор / той е нагуал и изобщо не е научен фактор /. Ами защото реалността направена от Материя, Движение и Пространство напълно пасва на тези основни два модела, а и на всичките описвани в книгата на този велик човек - Кастанеда. Съвпада и в моделите на почти всички мистици да ги наречем, макар че тези хора не си играят на шикълки и изобщо не са мистици, но при другите Виждащи Вечността е плътна светлина, а при Кастанеда е нишки и защо меша древната история по дяволите и то най-древната предпотопна история и археология? ... Защото тази древна история и нейните не древни, а най-древни Виждащи напълно съвпадат като модел с Модела на Триединството от материя/движение/пространство. И така за Акробатът - реално той вечният напълно съвпада с модела на енергията - ЕНЕРГИЯТА Е ПРОИЗВЕДЕНИЕ ОТ МАТЕРИЯ И ДВИЖЕНИЕ, ЕНЕРГИЯТА Е ПРОИЗВЕДЕНИЕ ОТ ИНЕРТНОСТ И ДЕЙСТВИЕ ТОЕСТ ОТ ПРОТИВОДЕЙСТВИЕ И ДЕЙСТВИЕ, ЕНЕРГИЯТА Е ФРОНТ ОТ ДВИЖЕЩА СЕ ПРЕЗ ПРОСТРАНСТВОТО ИНЕРТНОСТ. Най-добрата и най-близката по същност до обективната истина формула за енергията е тази за кинетичната енергия. Акробатът описван от Кастанеда като кръгове и пръстени носещи живота и смърта и пасващи на всяка една структура във вечността съвсем точно описва СЪЩНОСТТА НА ЕНЕРГИЯТА = ФРОНТ ОТ ДВИЖЕЩА СЕ ИНЕРТНОСТ ТОЕСТ ФРОНТ ОТ ДЕЙСТВИЕ И ПРОТИВОДЕЙСТВИЕ НА ЕДНО. Защо мешя Кастанеда и Най-древните виждащи = Българските Колобри? Просто е. Защото те са свързани по между си и с нас съвременниците на периода 2012-2018 години. Описанието на Вечността от Древните е като един вид спецефична Елжбетица, описвана и изобразявана като мрежа от квадрати и ромбове, но с отворени краища / има ги тези фрагменти по тракийската керамика /. Ами как да не ги спомена с добро тези древни хора описващи нещо , което тепърва навлиза в човешкия свят. Реално Вечността или Бога / думите описват една и съща реалност и няма значение коя от тях ще изберем, но може би за яснота трябва все пак да изберем едната - Вечността. / е наистина светлина, но не плътна, а светлина от нишки, от тъмни и светли зонирани нишки проточени във всички посоки и във вечно движение, но това не са струните на съвременната физика, а това са гравитационните енергийни потоци протичащи от безначалието до безкрая - е те това са отворените краища на мрежата и е жалко, че древните не са и придали обем, тоест да и нарисуват и трето измерение / сещате се какво имам предвид като графичен израз /. По същност гравитоните, а вероятно има и безкрай реалност под тях са тирбушонови по характер. Умишлено използвам термина тирбушонов за да предам на модела обемна динамика макар и на думи, защото ако кажа вихър това предполага плоскостна динамика. Механизма на гравитационно силово въздействие е като при билярда ... Гравитон избива гравитони му застава на мястото и така до безкрая на вечността. Етера е съставен от безкраен брой пресичащи се енергийни потоци и всичко е пълно до козирката и ние, а и всяка една структура се провираме в пълнота, а не в празнота - ГИГАНСКИ ПАРАДОКС НО Е ВЯРНО ДЯВОЛ ДА ГО ВЗЕМЕ. причината тези ветрове да не ни издухват е тази, че силите във всяка една точка от пространството се нулират. Просто колкото вятър ни бута изотвътре толкова вятър и ни дърпа и това си го представете от всички възможни посоки. Единствена асиметрия и "живот" в тези симетрични ветрове имаме около материалните обекти които създават хаос във симетрията, но от наша гледна точка това е порядък защото иначе и идея нямаше да има от нас хората. Е те това е Нагуалът и Тоналът на Кастанеда и на новите, древните и най-древните виждащи Колобри. Нагуалът е самата Вечност. Той е истинския хаос в който няма живот, но реално и парадоксално точно нагуалът е истинския порядък на вечността и за него е модела на Мрежата на Вечността предадена при древните траки - мрежата с отворените краища. Обратно тонала, който е уж подредената и човешка страна на вечността е на практика истинския хаос и въпреки това ние хората сме порядък във хаоса и хаос в порядъка, но ... ще ме обвините във филосоствуване. Е те заради всичко това меша термини от физика, химия, принципи от математиката, езиковите науки, история, археология и привидна мистика изказвана от по-нови и по-стари виждащи. Те не са винаги и всъщност в повечето случаи не са ясновиждащи и за тяхно "съжаление" не предсказват света, а го изчисляват, но това са други теми. Мога да говоря и кой е точно Огънят отвътре който изгаря виждащите в моментът при заминаването им от този свят и каква е връзката му с ензимите, водата и гравитацията, но в някое друго време, а и първо прочетете за спонтанните човешки самозапалвания и се опитайте да си представите дали това е възможно ...  И пак една молба, но няма да ви се разсърдя ако я отхвърлите: Не гонете Доктор Михов от форума. Ако щете вярвайте това не гонене си заслужава. Пак ще кажа, че не се считам за нищо повече от тебе Майсторе и от другите участници. Опазил ме бог при този правопис и стил и компютърна грамотност, но някак си ми се ще малко от малко да разберете това което стои зад думите мои и тези на Доктор Михов. Не ви подценявам и обиждам дявол да го вземе. Просто шибаните думи, а и числата защото и те са си вид думи не могат да предадат всичко ... ако щете вярвайте. За Енергията уточнихме ... така смятам поне ... Да уточним ли за времето ... По отношение на Амина и защо го употребявам и защо Ома и Аума са същото, а не просто звукови произнасяния. Реално амина е четвъртата страна на Вечността и все пак не е защото е производен. И въпреки това е четвъртата страна на Вечността защото е от изключителна важност същността която стои зад него. Амина е краят и новото начало според езотеричните источници тоест смърта и раждането. Тази реалност напълно съответствува на единствения механизъм чрез коато Вечността строи, а именно СБЛЪСЪКА на структурните форми. Няма друг механизъм на строителство и разрушени от страна на Вечността освен сблъсъка. Сблъсъка бива два вида: блъсък и отблъсък и първия съответствура на правите енергийни потоци, а втория на реактивните такива каквито са гравитационните и част от магнитните. Сблъсъка предопределя един път на структурните форми на материята, но този път реално е съставен от две неотделими части: строителство и разрушение в едно както и еволюция и деволюция в едно. От нашите постъпки и мисли които мисли са си също постъпки зависи във всеки един миг от вечността накъде ни върви пътя. Към долният или към горния свят. Можем да разчоплим още, но стига толкова, че се олях ... Амин. И нека обсъдим ВРЕМЕТО. Дали да го пишем с главни или с малки букви...

Ctah

  • Гост
Re: Новата научна парадигма - съюз между наука и Бог!
« Отговор #26 -: Декември 07, 2012, 12:12:02 am »
    Докторе!...Велик си! :-X
Само ти казвам, че Времето се пише с малки букви!
Що?  Ами щото си е време... Припомни си словата на Апостола!
Има много да ти кажа, ама не ми се пише... ръиж!

  И стига с голословията, дай нещо конкретно! >:(
« Последна редакция: Декември 07, 2012, 09:11:30 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Новата научна парадигма - съюз между наука и Бог!
« Отговор #27 -: Декември 07, 2012, 12:29:51 am »
Здравей Докторе,
Това с реактивните потоци за магнетизна явно е вярно. Магнитната и електричната компонента са на 90 градуса в простронството. При стояща вълна имаме дефазиране на 90 градуса или четвърт дължина на вълната. Реактивно съпротивление е кондензатор или бобина. Имаме само времево изместване между активно и реактивно съпротивление.
Стигаме до въпроса що е времето имам ли тактов генератор? Може всичко да е илюзия и следствие на елентарни (прости) процеси!
Чакам нови постове.
« Последна редакция: Декември 07, 2012, 12:33:20 am от mi68 »

doctora

  • Гост
Re: Новата научна парадигма - съюз между наука и Бог!
« Отговор #28 -: Декември 07, 2012, 01:01:35 am »
Не се сърди Ми68, но аз не съм физик и част от твоя език не го разбирам. Може след време да ми се наложи да разбирам физическия, математическия и техническия език, но сега ако искаш да те разбера истински трябва да се "принизиш" до моето ниво. Това, което знам за магнитите частично е от моите ученически познания и основно като фундамент /много кратък, но много наситен фундамент/ от разговорите с Доктор Михов. Когато съм се изказвал пред него неподготвен в началото за наличието на "+" и "-" при тях той ми е правил забележка, че такова животно като плюс и минус няма. Бре да му се не види много ме беше яд как така да няма. И после се оказа, че просто при тях имаме смесени въздействия на прави и реактивни енергийни потоци и за това и РАЗБИРАНЕТО И ОСЪЗНАВАНЕТО НА ТЯХНАТА ПРИРОДА Е ТОЛКОВА ТРУДНО, КОЛКОТО И ПРИ ГРАВИТАЦИЯТА, но пък е и толкова благодарно. Какво ни говори реалността. Просто е и тя се вижда когато върху магнит хвърлим железни стружки и още по-добре прах. Всеки знае картинката, но никой все още не знае, че за да се получат тези тъй наречени затворени силови линии трябва въздействие на много по-тежки "тирбушони" от гравитоните. От магнита изхождат линейни реактивни потоци, които изкривяват потока на електроните от единия край към другия. Самия модел на електрическия ток на ниво "Гора" е малко куц, но аз самия трябва да задълбая във физиката за да мога да го обясня по-добре, но просто сега нямам време и затова дълбая само по Фундамента. Но при всички случаи отрицателния и положителния полюси трябва като представа да изчезнат от нашите умове иначе си оставаме в Старата Научна Парадигма ..... Не съм велик Ктах и бях ти написал няколко истини за кивота, граала и тризъбеца, но като съм с тази си компютърна неграмотност какво да се прави - изгубиха се, а сега за тях повече не ми се пише, но виж за Левски ще ти кажа нещо. Велик е и няма спор за това, но не е достигнал до пълната истина въпреки, че интуитивно я е усещал с цялото си същество. Реално пълната истина е че ние сме в движението и то е във нас. Времето не съществува като реалност, но нашите съзнания ни лъжат, че то е реалност, а си е просто измерение/дума за истинската реалност Движението. Подобна дума/измерение е масата за материята. И не случайно енергията като формула е произведение от маса и скорост, тоест материя и движение. В дълбочина под повърхността скоростта е съотношение между два пътя, две движения от които едното - времето - е прието за еталон, тоест за единица мярка, а другият е съизмервания път, но съотношение или не, скоростта си е мерна единица за движението. Такова животно в реалността като без масови частици няма. Те физиците имат предвид нематериални, но това си е чисто словоблудство защото как две частици ще си взаимодействуват без да носят в себе си инертност тоест материя ... Никак няма да си взаимодействуват.
« Последна редакция: Декември 07, 2012, 09:26:34 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Новата научна парадигма - съюз между наука и Бог!
« Отговор #29 -: Декември 07, 2012, 09:45:36 am »
Моля, преди да продължите doctora и ти Mi68 с твърде дилетантската си взаимна дискусия (хваща ме срам пред хората, от ниското ниво на което принизявате темата ) - изгледайте това, което @practik ни  дава:
видеото на Стан Дейо http://bgforumkeshe.foroactivo.com/t38-topic?highlight=%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD+%D0%B4%D0%B5%D0%BE
... прочетете повече сериозна научна литература, съобразете се с постигнатото от Класическата Научна Парадигма и едва тогава отворете уста за по-голяма "лъжица". Тази "лъжица" тук ви е доста голяма. Продължавате да си играете с понятията "на пинг-понг"... и омаскарявате с това дори и някои правилни свои формулировки. Вземете под внимание, че тук "не си играем на топчета", а предоставяме платформа за СЕРИОЗНА ДИСКУСИЯ, за хора със сериозна подготовка. Видно е, че вашата не е такава.