Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото

Йонизатор за двигател

<< < (7/17) > >>

gomi:
КРАСОТА  :o
  Кое напрежение къде е вързано- +25Кв , -25Кв.

gogotosam:
                 Здравейте момчета!
    Това за озонирането на въздуха никак не е ново. Един колега през лятото на 1974 година си слага такова устройство на своя трабант. Прави пробег от Кърджали до Пловдив. Това са близо 113 километра. От болницата Кърджали до ВМИ Пловдив. Спестеното гориво е около 800 грама. Устройството е закупено от Англия. Името му е TUNDERJET.
                  Успехи!

johnny_fx:
@emm, би ли казал как си постигнал + и - 25 kV? Схема?

Duke_BG:
Gomi, имам един въпрос :
къде монтира озонатора ?
ако е на входа от филтърната кутия към турбото да ти дам една тема за размисъл :

а какво би станалао ако го сложиш на тръбата между интеркулера и двигателя - т.е. на изхода
но се сещам и за еидн недостатък : по-високото налягане в тази тръба ще иска по-голамо напрежение за пробив

и към по-запознатите : кой въздух се йонизира по-добре ?
топлия или студения ?

emm:
Здравейте колеги, за двете напрежения на йонизатора се правят два умножителя на напрежение. Положителен и отрицателен. Опитната постановка не доведе до големи резултати.
След като се порових в книгите за синтетичните горива, стигнах до заключението , че азота в гориво въздушната смес пречи на синтеза на горенето. Процесите които протичат, при внасянето на озон в реакторна камера, са съвокупност от газове за да се получат други съставки. Като въглерод, водна пара, озон и СО2 за да се получи СН3, метан. Би могло да се каже, че горивната камера на ДВГ-то, може да се разглежда като реакторна камера в която може да се получи синтез газ, НО ако липсва АЗОТ.
Единият  от катализаторите, за премахването на азота който се използва в установките за синтез, е затварянето на цикъла без допускане на въздух (азот) в ситемата. Вторият катализатор за премахването на азота е ЦИНКА.   Доста години след като направих реакторите на Пантон успях да си обясня защо някои реактори работеха а други не.  Отговора е в подцинкованите тръби които използвах за едни и черните тръби за други. Реактора на Пантон е реактор за синтез газ, в него има висока температура, водна пара, СО2 и малко въглеводороди от гориво, като след това тази каша се превръща в метан. Работя по въпроса за усъвършенстване на реактора, като се опитвам да следвам процесите на ситетичните горива.
Успех ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия