Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото
Турбонатор (завихрител на въздуха)
dedofire:
Здрасти на изобретателите и неизобретателите.
Едно уточнение ЛАТУНЬ е всъшност руското название на сплавта МЕСИНГ (Cu-Zn) . Вие използвате думата ЛАТУН от МЕД и някак си става смешно МЕСИНГ от МЕД.
А питам аз двигателя ще имали нужната способност да задърпа през тия малки тръбици за определено време нужния обем въздух. Щот някак си ми се струва че тоя номер се прави в една друга тръба измислена преди почти 90 години.
caduceus по тва дето ти ми обесняваш има писани книги в периода 1970 -1987 г. Въпроса е че се загатва какво става само и само за да могат да излезнат книгите.
Но си мисля че няма да получите някакъв показателен ефект.
caduceus:
dedofire
Абсолютно си прав за месинга и медта. От моята гледна точка няма голямо значение кое точно се ползва, и двете са катализатори на оргона - Шаубергер пише изрично че всички тръби от сплави съдържащи мед, а също и сребро и злато стимулират енергийното насищане на флуида, минаващ през тях. Месингът обаче май е по-твърд и огъването на форми от него ще е по-трудно. Относно тръбите - да, общото сечение е около 10 пъти по-малко от това на въздуховода - но като се има предвид че филтърът например оказва доста по-голямо съпротивление на потока, мисля че има резерв и няма да има големи хидравлични загуби от ускоряването в каналите. Идеята е файдата да е по-голяма от цака :) За книгите пак си прав - основната литература е от Шаубергер, 40-те и 50-те години на 20-ти век. Ако знаеш нещо по-ново кажи го че да прочетем, въпросът е как е приложено в практиката и какви са резултатите.
Моето нещо реших да го направя като хората с полиестерна смола и оргонит, че да вдигне още малко заряда - тогава ще тествам, освен това сега ми се вижда малко слабичко за натоварването което го чака в ДВГ. Като тествам на Ксантията, ще пиша има ли или няма полза. Между другото, оргонитът е измислен сравнително скоро /90-те години/ от Карл Велц - дори има и запазена марка :) Което не пречи да се копира наред, както и да се подобрява състава и свойствата му
Поздрави
dedofire:
м да оргонита, разрових се да видя що е тва чудо на чудесата за което говорите. Щото нещо много ми е познато името и кво се оказа.
Технологията е много стара. В основите на тоз оргонит лежи праховата металургия. А в последствие композитните технология. Например качествените триещи се лагери се правят само по този начин защото структурата им е пореста и поемат в големи количества смазващи вещества. Друго предимство е липсата на намагнитване или поява на магнитни полюси. А полиестерна смола недей слага щото зимата освен да се стопи друго няма да стане.
Въпроса е съвсем друг който трябва да си зададете когато правите тая джаджа наречена турбонатор а за мен си е казано честно едно сопло и нищо друго.
Когато вкарате въздуха в тия тръби какво ще се случи с него вие използвате думата "енергизираме". Въпроса ми е точно какъв тип енергия ще се получи?
1.Топлинна
2. Електрическа
3. Двете заедно.
Другия въпрос е ако това стане при смесването на въздух с гориво какво ще се случи?
caduceus:
dedofire
Теория и практика:
Месмер, барон фон Райхенбах, Тесла, Шаубергер и т.н.
Източници за ограмотяване:
Джери Василатос; лекции и биография на Никола Тесла; устройства и книги за Шаубергер /библиотека на форума/
Незнанието не е извинение, като пишеш в този форум - дай си зор първо малко да прочетеш. Няма да обяснявам за пореден път едно и също, който иска и му е време - ще разбере сам.
До всички колеги и съмишленици:
Оттук нататък ще пускам само данни за готови устройства и от тестове, или ще пиша само ако някой нещо пита, за да не досаждам с коментари :)
Поздрави и успехи
dedofire:
Е сега що се сърдиш ?
Въпроса не е сега до разбирането или недоразбирането.
Ако беше взел на сериозно споменатите от мен праховата и композитна технология и връзката и с оргонита, нямаше сега да подскачаш и да говориш за знание и незнаие.
caduceus кво преставлява праховата технология
да вземем отново триеш се лагер само че тоя път от керамика и месинг или бронз. Керамиката има огромна износоустойчивост но е крехка а месинга и бронза фисока фрикционна способност при триене и пластичност. Пробваме да стопим двата материала и какво получаваме огромни температурни разлики за стопяване на керамиката и металната сплав. Стапяме керамиката но металната сплав така се е окислила че нестава за нищо.
Какво се прави в тоя случай?
кремакита се стрива до частици с микронен диаметър а металната сплав се разтапя и разпрашава до частици с определена форма и размер.
Двете съставки се смесват равномерно чисто физически и след това се пресоват в нужната форма за лагер допълнително се обработват термично. Ето ви готов триещ се лагер между другото и доста търкалящи се лагери се правят така. А между другото феритните тороиди се правят точно по този начин.
Сега оргонита се прави по същия начин. Въпроса е съставките и това че вътре се използват материали с магнитни и немагнитни свойства. Праховата технология позволява материали които имат магнитни свойства да им се премахнат свойствата чрез подреждане на полюсите или казано взаимно да се унищожат.
Оргонита поема тия електромагнитни лъчения вълни и поради подредбата на частиците вътре преобразува енергията в друга.
А сега за турбонатора трябваше да уточня че сопло е тоя тенекиения дето прилича на гребло. За което се извинявам.
Иначе между другото ти подсказах че вероятно ще получиш топлинна енергия при това завихряне което се опитваш да направиш. Да незабряваме че при взрив се отделят и електромагнитна енергия.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия