Автор Тема: Русский ученый Юрий Краснов создал супертопливо  (Прочетена 19702 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Явно не само аз съм задълбал в темата Шаубергер  :)  Вижте постове 93, 97, 101 в темата "Кола на вода"... Какво имаме при Краснов - високо налягане, вихрово движение на водата, затворен цикъл, тръби и високонапорна помпа, промяна на състоянието на водата в гориво. При Шаубергер - двупосочно завихряне, отново високо налягане в края на вихровите тръби на спиралния импелер, затворен цикъл, промяна на състоянието на водата в гориво. Разлики - никакви... Обаче ще чакам и Момчо да се произнесе сега  ;D
Ключови думички и изрази:
естествено движение на водата; очистване на водната акватория /също работа на Шаубергер/; вихри, водовъртежи по ручеи и реки; извори в които водата постъпва от километрова дълбочина; жива вода; синтез /т.е. имплозия, обратното действие спрямо разлагане и експлозия/ 

gomi
Ти си наред да си спомниш каква снимка ти пратих наскоро  :)

ПП
Ако някой се интересува от тръби на Шаубергер, мога да споделя технология за домашно производство - моя разработка, част от по-голям проект по който работя в момента 

smsi-h

  • Гост
Ако някой се интересува от тръби на Шаубергер, мога да споделя технология за домашно производство - моя разработка, част от по-голям проект по който работя в момента 
Да не би случайно да имаш кладенец, да си направил система от тръби с раличен диаметър в краищата им, в тръбата да има спираловидна релса, а целта да е да вадиш вода без ел. помпа? Или за какво иде реч? Сподели!!!

DDHRISTO

  • Гост
Според мен тук става въпрос за водно-нефтена емулсия а не за промяна свойствата на водата.Не виждам и толкова високо налягане в установката.Помпата е най-много 6-8 стъпална, което максимум може да даде 35 атм. като налягане.Получава се що годе стабилна емулсия която действително гори.Колкото по малки са емулсионните частици, толкова по чисто е горенето.Правил съм емулсия от вода и нафта в съотношение 30 към 70 и гори перфектно, без никакъв черен дим. Не съм пробвал в такива съотношения като това на тази установка на руснака, но ще пробвам и ще видя какво се получава.
В никой случай обаче не може и дума да става за промяна на свойствата на водата.
« Последна редакция: Декември 21, 2014, 03:39:54 am от atos »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
DDHRISTO
ОК, но 30/70 с нормална вода е едно, а 99/1 е съвсем друго... просто виж постовете и линковете в тях и ще ти светне лампата  :)

smsi-h
Имам предвид спиралните двойноусукани тръби от водната турбина на Шаубергер, тези с променливото сечение - един път конусовидни, втори път с променливо по посока усукване по оста и трети път - спирално като тирбушон. Играх си доста и след леене на какво ли не - калаени смеси, восък, работа с пластелин и т.н. стигнах до правилната технология за домашни условия, на готварската печка и мазето  :) Водата, минала през тръбите не е вече същата, особено ако е под налягане - точно което говори и Краснов, става животворна и силно активирана. В момента тия тръби са част от новия ми икономайзер за зареждане на гориво и въздух :) Но стават и за какво ли още не...
« Последна редакция: Май 03, 2009, 10:43:26 pm от caduceus »

DDHRISTO

  • Гост
caduceus,
НИЩО против опита на руснака нямам но нека ми запали  течността от дъното на бутилката в която се оттичаше емулсията след експеримента и тогава да мога да кажа, че е постигнал нещо.Чуваше ли пукането което съпровождаше горенето в клипа, знаеш ли какво е това и от какво се поражда - аз знам.И най - накрая, нека изгори един литър от това "гориво" което получава и да даде данни за калоричния му ефект, тогава сядаме и гледаме и сравняваме.Това, което се вижда на установката е система за емулгиране на вода и масло и никакви други ефекти не се забелязват, да не говорим че плътност на тази течност от 1,25 кг/литър най лесно се доказват. Пълни мерителна колба от един лътър с тази вълшебна течност, измерва я и доказва каква е плътността. Залагам отсега че е по-малка от 1.00 кг/литър,а за формата на тръбите, които пишеш не знам нищо по този въпрос и какво се получава като преминава водата през разни форми. Опиши по- подробно какво става и каква е целта. Запознат съм доста подробно с водо-нефтените емулсии и това което се вижда на клипчето си е точно това, пък какво пишат и с какво се хвалят си е тяхна работа.Всяко гориво се характеризира с калоричния си ефект, защо не кажат колко е и не е ли прекалено нисък и затова не се споменава нищо за това ???
« Последна редакция: Декември 21, 2014, 03:46:33 am от atos »

smsi-h

  • Гост
caduceus,

Ще е интересно да покажеш снимки и схеми на тръбите ти /!/, моля те!

Икономайзер?... На колата?...

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Като гледах клипа с руснака и си задавах въпроса на колко водки е. Нищо нямам против него, но и приказките и държането му си бе такова едно леко пийнало... както и да  , и аз виждам че нещо не е наред в експериментите му...

FreeEnergy

  • Гост
Caduceus,

сподели какво имаш предвид и какво точно си постигнал. Има интерес както виждаш.

Благодаря

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Здравейте
като начало погледнете това
http://forum.anastasia.ru/topic_39871_15.html
http://forum.anastasia.ru/topic_39871_75.html
http://7979.ua.all-biz.info/cat.php?oid=181105

Аз помолих да погледнете и линковете в предишните ми постове - тема "Кола на вода", там е описан процесът на производство на вода която гори при преминаването и през импелера на Шаубергер... Не би трябвало да има въпроси след това - щом има, явно не са четени  :)
Направил съм такива тръби по технология, съвсем случайно съвпадаща /нали знаете, гениите мислят еднакво  ;D/ с описаната във форума "анастасия", сега експериментирам с тях. Восък, лят във форма на конус /хартиена фуния с правилни пропорции и твърдост, с направен ръб по дължината/ имаща капковидно сечение, оформяне на променливото засукване на ръка докато е топъл материалът - има си техника и се учи с проби и грешки. След това във вана с гореща вода за да не изстива и се втвърдява восъкът, се навива цялото нещо на тънък шиш, като се спазват посоките на завихряне на водата в тръбата. Восъчната форма е всъщност дупката  :) След като се оглади, оформи окончателно и изстине, се маже с епоксидна смола, мотае се с бинт, съхне, после пак и т.н. няколко слоя. Стопява се восъкът във гореща вода и остава тръбата. Маже се вътрешноста със сребърен лак за да стане проводяща, закачва се на акумулатор във вана с разтвор от син камък и меден електрод - и опа, галванопластиката я покрива със мед отвътре за отрицателно време.  :) Медта както вече се надявам да сте прочели е един от металите катализатори на процеса на оживяване на водата - другите са сребро и злато, но там нещата стават скъпи и излишни.
Това е в общи линии технологията. О тръбите се конфигурират системи, различни за въздух и течности, просто поради разликите в обема на флуидите. Има и едни други неща дето засега няма да ги споделям защото са в експериментален стадий и не съм сигурен доколко ще работят. Същото - и за икономайзера.   
При съвместно използване с магнити в определен ред се получава мощно зареждане на водата /на горивото и въздуха също  ;)/. Променя се структурата, но просто не е същата вода... Краснов преписва от Шаубергер, ама и ние това правим - така че плагиатството е оправдано, щом е за добро  :)  Като добавя някои мои допълнителни разработки, се надявам да се получат правилните ефекти. При повторяеми такива и доказани факти, както вече знаете от темата с магнитите - казвам същността.
Снимки ще сложа по-късно, това е накратко
Поздрави

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Слагам обещаните снимки на тръбите - матриците от восък и готовите изделия преди помедняване и вграждане в друго устройство - сори че нямат много вид отвън  :), все пак не се вижда като е вградена и скрита тръбата  :-[

http://prikachi.com/files/808885y.jpg
http://prikachi.com/files/808886i.jpg
http://prikachi.com/files/808888M.jpg
http://prikachi.com/files/808889N.jpg
http://prikachi.com/files/808896r.jpg

Преминала вода през малката тръба е със заряд над 7,5 по десетстепенната скала, а като сложа и магнитите където трябва, става 10 за секунда-две докато изтече от дюзата. Споменато е и от Шаубергер, че магнити допълнително стимулират процеса на "оживяване". Като се пие, водицата топли отвътре и зарежда здраво  :) По-голямата тръба е за въздух
Поздрави
 

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Русский ученый Юрий Краснов создал супертопливо
« Отговор #10 -: Октомври 22, 2009, 12:25:08 am »
Здравейте колеги,
продължавам си разсъжденията от предния пост относно трансмутацията на вода във въглеводороди - той остана май в темата за Пантон след преместването от админа. Разпокъсаха се нещата ама нейсе, каквото-такова

Gogo 55
Дано ти е интересно и това, ти си практик човек, може и да го направиш.

Orenda
Относно информация - има 9 /девет!/ ПДФ книги за Шаубергер в библиотеката на форума, теглиш и четеш. Филми също дал Господ  :) В Нета също. Настоящата тема за Краснов, темата "Структурирана и енергизирана вода", тази за Стефан Найденов, мисля и че в "Разлагане на водата" имаше писано за делвата на Шаубергер в която прави водния бензин - че и момчо ме майтапеше навремето за това  ;D  Та си приказвахме и на латински

Да продължа с бекинженеринга относно установката на другаря Краснов :)

6. Споменава се в клипа че стойността на 1 тон воден бензин е 5-10 долара... Лека съпоставка с цената на произведен чрез "зеленото" ни припомня цена от 1-2 цента на литър, което е горе-долу пак същото. Което значи с голяма вероятност, че процесите са подобни. Дали слагаш 2-3 капки структуирано и пределно енергизирано зелено масло във вода, или 0.1 % нафта във структурирана енергизирана с квалигени вода - няма голямо значение.
7. Защо процесът на Краснов не е пълен както при Шаубергер от една страна, и Стефан Найденов и Андрюс от друга? Защото ползва центробежна помпа за създаване на налягане в системата, което е противопоказно на синтезния процес. Там играта тябва да е центростремителна - в случая като следствие използването на стандартна помпа неутрализира частично квалигенното натрупване. Получава се и загряване на тръбата, което налага топлообменник, вместо да имаме падаш температурен градиент при пълен синтезен процес и използвани имплозионни тръби.
8. Бавното утаяване на квалигените в нашето материално пространство /Шаубергер споменава че те слизат от 4-тото и 5-тото измерение/ налага многократното преминаване на водата през системата. Затова Краснов джурка водицата през тръбите /в първия клип на тази тема/ в продължение на 11-12 минути, докато се насити максимално.
9. Няма как да дам схема на установката, мога само да предполагам с голяма доза сигурност как е направена. И ако се навие някой да я повтори да помагам, защото натрупването на енергия във водата засега се мери само радиестезично или по ефектите които създава. И без това съм без работа в момента, пък ако се уплашат едни хора че им отива монополеца на кино може да се пробват да дадат един-два милиона евро, че да си трая  ;D ;D ;D
С две думи какво представлява системата на Краснов според мен - ел.мотор, центробежна помпа, прав канал с медни или месингови имплозионни лопатки - въртящ в двете посоки последователно, топлообменник, отвори и кранове за обезвъздушаване и контрол на водата. Магнити с точно разположение също катализират процеса /при Краснов не се забелязват такива/. Това е цялата работа. Малко картинки за онагледяване - по-долу  

http://prikachi.com/files/1117389u.jpg      Завихрящите центростемително лопатки от патента на Виктор
http://prikachi.com/files/1117390r.jpg       Разположението им в канала и разпределение на енергията в потоците
http://prikachi.com/files/1117391l.jpg       Енергийната същност на вортекса - кое е причината и кое -следствието

Едва ли другарят Краснов е ползвал вихрови имплозионни тръби, но в интерес на пълнотата на изложението вижте и тях - една графика и една оригинална снимка от времето на изпитанията им - Шаубергер е бил още жив, 50-те години. Могат да се ползват с още по-голям успех - според мен

http://prikachi.com/files/1117397b.jpg
http://prikachi.com/files/1117399O.jpg

Ако съм забравил нещо - питайте, ама и четете де  :)

Поздрави


« Последна редакция: Октомври 22, 2009, 12:27:29 am от caduceus »

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Русский ученый Юрий Краснов создал супертопливо
« Отговор #11 -: Октомври 22, 2009, 08:02:11 am »
Може ли да се използва турбината на Тесла за джуркането?

Seeker

  • Гост
Re: Русский ученый Юрий Краснов создал супертопливо
« Отговор #12 -: Октомври 22, 2009, 08:38:34 am »
В филма за Краснов се казва че водата след като е поела и разтворила горивото се е обърнала на един вид плазма.  Плазмата се характеризира с свободни токоносители, а водата - не. Явно съвсем свободно  и без определеното значение се използват стандартни технически термини. Оттам идва неправилното тълкуване на обясненията към филма. За новите неща трябват и нови термини за да не стават обърквания.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Русский ученый Юрий Краснов создал супертопливо
« Отговор #13 -: Октомври 22, 2009, 09:36:21 am »
jantar
Съмнявам се, въпреки че там също има имплозионен принцип. Тесла турбината увлича етера на принципа на захващане чрез граничната повърхност на две различни среди, където се натрупва оргона. Много плоски дискове с малко разстояние говорят точно това... Вискозитетът, сбитите токови линии и граничният слой /но като понятие от хидродинамиката/ са външни съпътстващи свойства на флуида и ефекти на движението му. По-скоро тая турбина има връзка с ЕПС на Гребенников и прочее чисто енергетични и оргонни проявления, но въпреки това мисля че не е приложима в случая. Въпрос на експерименти де...  :)

Seeker
Понятието плазма е доста широко, не е само техническо и ел. Има също биоплазма, което е може би по-близко в случая до Краснов, защото предполагам се има предвид голямата свобода и способността за промени в състоянието на флуида, също и трансмутация на входящите вещества. Ми как да си каже направо че е намесена алхимична промяна на атомно ниво, нали ще го анатемосат на секундата  ;D  Пък който иска да внедрява в промишлени мащаби ще не ще трябва да мине през научните бюрократи дето не знаят на кой свят са и защо и са коне с капаци

ПП
Да виждате паралели между ормус водата, М-стейт веществата и "плазмата" на Краснов?

http://www.subtleenergies.com/ormus/tw/magtrap.htm

Само дето едното се получава чрез магнитна филтрация на качествена вода, а другото натрупва квалигени в каквато има под ръка. Концентриран ормус се получава и чрез тръба на Ранк - и то от средния, студения вихър в центъра.

http://www.subtleenergies.com/ormus/research/Vortrap.htm

Нищо ново под слънцето, нали... Там обаче има и центробежно движение което дава граница на концентрацията, защото действа неутрализиращо и разрушава квалигените в някаква степен - птомаиновата радиация е проникваща...

В момента работя за обединение на двата метода - обогатяващия и филтрационния, при липса на центробежно движение и с цел получаване на свръхзаредена и концентрирана квалигенна емулсия. Мисля да я пробвам на себе си пък да видим дали ще се подмладим и подновим органично и всеобщо  ;D  
 
Поздрави
 
« Последна редакция: Октомври 22, 2009, 09:39:48 am от caduceus »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Русский ученый Юрий Краснов создал супертопливо
« Отговор #14 -: Октомври 22, 2009, 10:07:23 am »
Seeker това е интересно. Не следя темата, но при Боб Бойс се получава следното- някакво "носещо напрежение" (ако мога така да го нарека), което е недостатъчно за ефективно разлагане на водата. При определена честота водата възприема радиантната енергия ис е разлага.

Характерно е, ч е при електролизата на Боб Бойс се получават едноатомен водород и кислород, които не рекомбинират. Значи има допълнителни токоносители (електрони), които идват от... (не, не от нищото) - според К. Мейл идват от екранитането на неутрино потока, който се превръща в електрон.