Автор Тема: Схеми на Bob Boyce  (Прочетена 17031 пъти)

nitric

  • Гост
Re: Схеми на Bob Boyce
« Отговор #15 -: Ноември 12, 2009, 01:57:47 am »
Искам да споделя с Вас една лоша новина.

Боб Бойс е написал съобщение, което един от неговите по-близки приатели препрати на 11.11.2009 г до ограничена група регистрирани хора, за да се подготвят за най-неприатното.

Текста на съобщението гласи общо взето, че здравословното състояние на Боб се влошава бързо.

От уважение към медицинската тайна и личната кореспонденция няма да публикувам целия текст на писмото.
« Последна редакция: Ноември 12, 2009, 02:04:02 am от nitric »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Схеми на Bob Boyce
« Отговор #16 -: Април 02, 2011, 03:31:52 pm »

Боб Бойс е написал съобщение, което един от неговите по-близки приятели препрати на 11.11.2009 г до ограничена група регистрирани хора, за да се подготвят за най-неприятното.

Текста на съобщението гласи общо взето, че здравословното състояние на Боб се влошава бързо.


Мисля, че и Боб Бойс е на мушката на Световната Конспирация! Общо взето - всички дето са напипали БЕЗПЛАТНОТО ги затриват по един или друг начин.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми на Bob Boyce
« Отговор #17 -: Април 02, 2011, 04:26:39 pm »
Извинявай, имаш ли нещо конкретно като разработка, или само ще си коментираме световната конспирация?

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Схеми на Bob Boyce
« Отговор #18 -: Септември 04, 2011, 11:02:15 pm »
В края на краищата - не стана ясно някой в България репликирал ли е успешно описната клетка на Bob Boyce и постигнал ли е свръх-ефективната електролиза (1200% по ток), за която той говори? Някакви преки или косвени впечатления?

Защото в YouTube видях това:
http://www.youtube.com/watch?v=UF4zuqWEoI0&feature=related
« Последна редакция: Септември 06, 2011, 01:02:40 pm от PyroVeso »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Схеми на Bob Boyce
« Отговор #19 -: Април 17, 2012, 10:57:09 pm »
Извинявайте колега Vdomov, но това с единия микрон точност са чисти глупости... както и повечето твърдения на Bob Boyce (убили жена му, инжектирали му имплант, който го разболял от рак, патрньорът му го ограбил и пр. и пр.). Факт е, че нито Bob Boyce, нито някой друг (Joe, наш Мирчо...) е демонстрирал публично свръхефективна електролиза, нито пък някой е успял да я репликира и да даде точни указания/принципи/условия за постигане и т.н. Дори изказаното твърдение да е вярно (в което дълбоко се съмнявам) - това автоматично резонира в практически ненастройваемо и следователно - неизползваемо устройство. Една лека вибрация или десета от градуса температурна разлика би го изкарало от режим.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми на Bob Boyce
« Отговор #20 -: Април 18, 2012, 09:36:55 am »
vdomov,

осцилограмите, които си дал са напълно грешни. Това, което си показал са триъгълни импулси променлив ток.

Боб използва 150 в постоянен ток (преднапрежение на вторичната) и чрез три първични намотки индуцира останалите 50в до 200.

В първия пост има осцилограма на тези импулси, а в следващите са дадени още подробности.

В България и Румъния има разни ентусиасти, общо 2-3 човека, с които съм поддържал връзка. За съжаление не съм чул някой от тях да е реализирал свръхефективна електролиза.

http://www.youtube.com/watch?v=CJLgv20LEF8 - flaviandd

userdsp

  • Гост
Re: Схеми на Bob Boyce
« Отговор #21 -: Май 15, 2012, 03:25:16 pm »
Предполагам, че Боб Бойс е използвал тороиден трансформатор с три първични намотки за да може не просто  да събере честотите, а и да може всяка честота да има своето напрежение след вторичната намотка  ::)

userdsp

  • Гост
Re: Схеми на Bob Boyce
« Отговор #22 -: Май 23, 2012, 09:17:17 am »
Ето и схемата на последния вариант на честотния генератор на Боб Бойс - "PWM_3G_schem.pdf". Снета е от оригиналната платка, която ние купихме от него. Прикачвам общо 5 файла. В архива с име "PWM3G" са качени Protel-ските файлове, за който желае да направи някакви промени или платка от тях. Правени са с Altium Designer 6.9. Ще пуснем първо оригиналната платка и ако се окаже, че работи добре, ще пусна и платка в Protel и PDF варианти, за да може да се направи от всеки. Последният файл е списък с компонентите от схемата.

Може ли да се конвертира за 10-та версия?
Altium: няма нужда, всички нови версии четат стари файлове.
« Последна редакция: Май 23, 2012, 11:46:27 pm от altium »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми на Bob Boyce
« Отговор #23 -: Май 23, 2012, 11:41:38 am »
Здравей.

Преди да се захванеш сериозно с Боб Бойс трябва да си сигурен за множество неща. Ето някои, които ще те спрат или ще са ти сериозен проблем, а и моето виждане:

1. Скъп тороид - 200 лв. Но се поръчва и пристига.
2. Скъпи проводници (аз не съм купувал). Със сребърно покритие - еднопроводни (не лицендрат=многожилни).
3. PWM3G платката уж е последната версия. Тя представлява 3 556 таймера за регулиране по отделно на 3 честоти с техните Кзап.
4. Боб говори постоянно за много тесни импулси. Когато проверявах стойностите за преден и заден фронт на импулса на елементите му не бяха най-качественото, което можеш да намериш на пазара за съответната цена.
5. Пробвах трифазното зарядно на Йоан (watkykjy1). Използвах attiny2313 за да създам пикове от по 100 нс (максимума, който бях достигнал тогава, а и досега - не съм работил скоро). Получих отрицателен резултат (в смисъл на СЕ), макар че устройството става за десулфатизатор на акумулатори: http://mazeto.net/index.php?topic=3212.0
6. В нета има снимки (май съм ги запазил някъде) на прословутия Хекс контролер на Боб Бойс, който представлява същото като PWM3, но с 6 мосфета и драйвъра. Според Боб Бойс трябва да се ползват много качествени елементи (smd кондензатори с low-esr и пр.). Тук има някои особености:
- не видях (може и да не помня добре) някакъв вход за обратна връзка. Този контролер трябвало да следи резонанси и прочее.
- С тази атмега може да постигне ширина на импулса 100 нс, не по-малко.

Т.е. ако си съвестен и работиш качествено можеш да игнорираш всичките приказки (90%) за качествени елементи и стръмни импулси.
Остават неща, за които не се говори публично. Според мен повечето публични неща са прах в очите. По принцип се доверярам на Боб Бойс, защото има някаква известна логика и си личи, че е чел и има някакъв по-задълбочен анализ, но или говори много повърхностно, или всичко това е добре режисирано.

ПС: има една група в yahoo - b-hex мисля, или нещо подобно. Тя е със специални клаузи за участие и прочее. Врътката е, че Стърлинг Алан върти разни неща зад гърба на другите. Боб Бойс отказа да участва в тази група и там няма нищо интересно. Само няколко човека, които потвърдиха неработоспособността на устройството на watkykjy1, с доста по-добри установки от моята.

userdsp

  • Гост
Re: Схеми на Bob Boyce
« Отговор #24 -: Май 23, 2012, 09:14:36 pm »
Мога да реализирам схемата с пик микро-контролер и не импулса, а целия период да е една 13,4 нано-секунди (при това с евтин 20Мхз пик). Като  разделим периода на 8 битов ADC ще отидем при пико секундите :) Относно шим модулатора на Боб Бойс четох, че поддържа резонанса за кратко време, след което трябва да се пренастройва и за това е създал този хекс контролер. Бях попаднал на един резонанс-метър, но не си спомням на колега от този форум ли беше. Иначе си пазя схемата и хекс файла за нея, но ще мога да я постна чак утре.
« Последна редакция: Май 23, 2012, 09:41:59 pm от userdsp »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми на Bob Boyce
« Отговор #25 -: Май 23, 2012, 10:51:16 pm »
Здравей,

Не стана много ясно какво искаш да кажеш, така че ще карам по усмотрение.
1. Ако можеш дай малко повече подробности за периода. Това, което аз съм правил, е да задавам състоянието на пиновете и да следя инструкциите. В този смисъл, при работна честота 20 MHz (а за пика е 20/4) имаш някакви пределни времеинтервали, които в случая са t=1/f -> t=1/(20*10^6) = 5*10^-8 = 50 ns. Използвам две инструкции (задаване на високо състояние и веднага след това задаване на ниско състояние) на пина, за да получа импулс 100 ns.
Ти говориш за цял период от 13,4 ns и явно ползваш някаква допълнителна периферия  ::)
Ако можеш да поясниш и за пико секундите ще ти бъда благодарен.

Но както казах, според мен тайната се крие другаде. Това, което си чел за Hex контролера е свързано с факта, че клетката (60 или 100 клетковия електролизер на Бойс) се явява товар със сложни постоянно променящи се параметри.

По отношение на схемите - гледаме да бъдем максимално полезни на потребителите и в този смисъл, ако си видял схема от този форум, почти сигурно е че е някъде в предвидения за целта раздел. Има няколко теми за LRC метри.

ПС: мога да ти пратя PWM3G, неналепена.

userdsp

  • Гост
Re: Схеми на Bob Boyce
« Отговор #26 -: Май 24, 2012, 10:53:05 am »
Без множители на честоти... направо от крачето на пика. Драсни ми на лични какво ще ми струва PWM3G платката, че не успях да отворя файла с 10-та версия на програмата.
« Последна редакция: Май 24, 2012, 10:57:15 am от userdsp »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми на Bob Boyce
« Отговор #27 -: Май 24, 2012, 12:51:53 pm »
Платката е без пари. Ще се разберем на ЛС. Трябва да имам тук някъде схеми.

ПС: все още не ми е ясно как ще смъкнеш продължителността на импулса под 100 нс (примерно). :)
Нека да уточним
ms - mili second = 1*10^-3
us - micro second = 1*10^-6
ns - nano second = 1*10^-9
ps - pico second = 1*10^-12

userdsp

  • Гост
Re: Схеми на Bob Boyce
« Отговор #28 -: Май 24, 2012, 01:21:30 pm »
Аааа, грешката е моя! Извинявам се! За микро секунди става въпрос без множител.