Алтернативни енергоизточници > Toroidal Power Unit - Steven Mark

TPU Стивън Марк и др.

<< < (8/8)

nizo:
Здрасти,

прочетох темата и реших да споделя нещо което ми е попадало.
Аз се интересувам от метафизика и има доста хора които контактуват с различни същества които да кажем са в по-горни измерения и разбират всичко за нашето измерение и услужливо отговарят на въпроси, които в повечето случаи засягат факта, че ние създаваме реалността с мислите си. Та ... в един такъв контакт с извънземно на име Bashar, сподели накратко идея за устройство на свободна енергия, което сега се сещам, че прилича на TPU.

Bashar, го нарече SPACE-TIME ANTENNA. Описанието беше да се направи прецизна намотка, която представлява две спирали вплетени една в друга, като ъгъла при върха на спиралата е 30 градуса. Ето снимка на опит за репликация:


 
Цитат относно това как работи устройството:

--- Цитат ---It is, in some degree, the essence of what you call a capacitor and a transformer. The idea is that once you initiate a certain kind of electrical current through it, you allow it to become vibrationally sensitive, because of its shape, to higher frequency energies, which are then in a sense harmonically attracted to it and begin coursing along the same route. Once the higher frequency energies begin coursing along the same route, it sets up a self-reinforcing vibration that then can be amplified in a variety of ways and transformed, stepped down, transformed into electrical energy or various kinds of energy that you can tap and use for your devices on your planet.
--- Край на цитат ---

Хммм ... даже докато пиша се сетих, че съм ги виждал тези спирали в теориите на Уолтър Ръсел за времето/пространството и светлината.


Може да помислиш в тази насока ... описанието на работа предполага, че намотките улавят високочестотни хармонични вибрации който се самоподдържат заради формата на намотката. Може би на TPU му липсва тази свобода на проводника и затова по-трудно се прихващат свободните енергии. Забележи, Bashar казва, че вибрациите се самоподдържат, също както е при Стивън Марк.

Препоръчвам ти книгата: Walter Russell - A New Concept of the Universe

Успех с проекта  ;)

EDM electronics:
Кажи на извънземното да каже как е по-нататък, цялата схема. Само спирала......... Или да се захрани спиралата под формата на трептящ кръг и после да не спре да трепти, при отнемане на захранването......

Иначе това че създаваме раелността с мислите си, не беше ли "Закона за привличането"?

Интересно що аз не мога да разговарям с извънземно........

Радeв:
На нас хората от време на време ни пускат по някоя трошица отгоре. ;)
Това е концепцията която и аз споделям. Магнитното поле от ТПУ /при тетръедъра по-лесно/ трябва да създаде точно спирала - Vortex. Интересно е че при газовия разряд, създадената плазма създава подобна спирала. И тягов момент/SARG/. Това е което съм разбрал около устройството на Чуканов, Сарг ефекта и експериментте на Стан Майер. А начина да го превърмем в ток е завихрения етер да го накараме да трепти с ядрено магнитната резонансна честота на феротмагнит. И вече да има свойства на магнитно поле, а това което се индуцира във колектора трябва да е неутринен ток/студено електричество. Много бих се радвал ако може и само с една тел да стане, защото така ще може всеки един човек да си го зглоби.
Тази спирала трябва ли а бъде изложиена на някакво магнитно въздействие? Много красива и хармонична, но не ми харесва че върха на външния конус е заоблен и долния край някакси не се вързва. На чертежа ми се струва че контура е затворен. При конструирането на тези неща не трябва да се следва човешката инжинерна логика, по-скоро помага естетическия усет, пък ако можеш да четеш от 7-мия етаж направо си готов. ;)
Интуицията ми подсказва че енергията трябва да излезе от върховете на конусите.
Колегата caduceus@ работи с преки етерни конвертори като твоя.
Поздрави! 

velstar:
Идеята ти е много оригинална Nizo. Никога не съм се съмнявал, че свободната енергия, антигравитацията и потока на времето са свързани като части на една машина.  Плазмата се движи в спирала, торнадото също, електричния ток в проводника, водата която влиза в сифон и много други примери има. Затова ние трябва да наблюдаваме и да се учим от природата. Тя е най добър учител! За пример ще ви дам ракетната техника. Тя работи против природата, като с груба реактивна сила се противопоставя на гравитацията, преодолявайки я. Но тази методика вече е стигнала до своя край, на възможностите си! Ето защо, работата срещу  природата води винаги до задънена улица. Аз лично  смятам, че всяка машина свързана по някакъв начин със свободната енергия е пряко зависима от потока -време, протичаш в самия генератор или около него. Съответно, промяната на времевата рамка на микро или макро ниво, води до промяна в масата на телата, а от там и взаимодействието им с гравитацията.  Всичко е свързано и нищо няма случайно! Ние трябва да намерим начин,  да въздействаме, поне на един от тези фактори, което ще окаже влияние и на останалите. Това ще ни донесе свободна енергия, в изобилие.  Мисля да отворя нова тема, във форума свързана с потока-време и работата на Академик Козирев, но се въздържам още, защото искам материала да е придружен с експеримент, направен от мен.  ;)

caduceus:
velstar
Ако подкараш тема за Козирев, Вейник, Гребенников и другите известни псиенергетици, занимавали се с оргонни концентратори - аз ще помагам  :)
А ако почнем от най-простото - колеги, вероятно сте чели в по-стари времена романът "Чоки" на Джон Уиндъм. Там излезе навремето по-публично идеята за трансформиране на центробежните сили в антигравитация. Всички елементарни биещи маховични устройства, включително тези на Норман Дин, смущават етерния поток и предизвикват анти-Г, времеви смущения и изкривяване на светлинния поток. Дали е механика, флуидна техника, електрическо или магнитно устройство няма значение - принципите са едни и същи. Във връзка с темата за ТПУ-то - ако успеем да видим общото между всички тези конструкции и схванем принципа на етерния вихър, ще разберем и него.
Така че - гласувам с две ръце за синергетичния подход. Нека видим гората, а не само листата на дървото

Поздрави

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия