Алтернативни енергоизточници > Toroidal Power Unit - Steven Mark

TPU Стивън Марк и др.

<< < (7/8) > >>

velstar:
След много труд и неуспехи, дойде момента когато открих правилната посока за работа по ТПУ. С радост искам да ви представя, поредния ми успешен експеримент, който ще видите на снимката и видеото. http://vbox7.com/play:6cf67ed6

velstar:
Ето една репликация на ТПУ, която потвърждава резултатите от моите експерименти! http://www.youtube.com/watch?v=Opb0LvX7jZY   Експериментално установих, че принципа на ТПУ е  различен от всичко което се писа по форумите. Може би, факта че се предържахме към тези теории,  е  причината поради която опитите за репликация бяха неуспешни. Както ще видите на клипа, това ТПУ работи само с една честота. Същия ефект се наблюдава и при мен. Ключът към ТПУ е в резонанса! Най напред трябва да се вкара колектора в резонанс, при което се наблюдава прав пулсиращ ток в изхода, с честота различна от резонансната. Това е достатъчно за да светне лампата! Но за да имаме КПД>1 ще е необходимо да намерим още една или две честоти, при които да се получи "бирезонанс".  Биенето между две честоти генерира трета, която е равна на разликата между двете. В случая честотите са произволни и не е необходимо да са кратни или синхронизирани. При замерванията установих че когато колектора изпадне в резонанс и лампата светне, консумацията на входа намлява почти двойно. Честотата при която колектора изпада в резонанс зависи само от неговия диаметър и брой навивки, тя не се влияе по никакъв начин от входните -възбуждащи намотки. Диаметъра на колектора определя, разтоянието от средните точки на възбуждащите намотки, което е от съществено значение за ускорението на електроните. Има и други много важни тънкости които открих и ще изследвам допълнително. Мисля че точно в тях е последната тайна на ТПУ.   Забелязвам че напоследък  интересът към ТПУ е изчезнал напълно! Никой вече не пише по темата, а вероятно и не се експериментира. Форумът е необходим за да работим, експериментираме и обсъждаме резултатите. Това е най бързия начин за постигане на успех, неможе да се чака някой да го направи и на готово да даде цялата информация, трябва да работим заедно! Учете се от руските форуми, там се работи и се обсъжда.  Надявам се да съм ви бил полезен, с тази експериметално установена информация, от съществено значение за постигане на успех!

vitan:

--- Цитат на: velstar в Май 28, 2010, 01:33:25 pm ---Забелязвам че напоследък  интересът към ТПУ е изчезнал напълно! Никой вече не пише по темата, а вероятно и не се експериментира.
--- Край на цитат ---
Не е изчезнал, но ти имаш най-добрата постановка си мисля по въпроса и съответно ти си най-напред с "материала". Иначе за експериментите вероятно си прав.

--- Цитат на: velstar в Май 28, 2010, 01:33:25 pm ---.....не може да се чака някой да го направи и на готово да даде цялата информация, трябва да работим заедно!....
--- Край на цитат ---
Този ред на мисли ми е познат отдавна, но поне имаш комфорт за работа. Представи си да има куп тарикати и мошеници с голям мерак да те забиват или да ти опростяват/изпростяват това, което правиш или трябва да правиш :)
От мен поздрави, както и на всички които жертват нещо от себе си и работят!

velstar:
Да, като се замисля не бях поглеждал на нещата от такъв ъгъл, прав си за това! Сега ще направя някой промени по конструкцията и ще видим какво ще покаже експеримента. Поздрави на всички!  :)

Радeв:
Здравей!

Първо поздравления за това което си постигнал!
Интересът към ТПУ не е изчизнал просто по-бавно стават нещата. Нещата доста се усложника технически в сравнение с началото и това забавя допълнително.

Дерзай!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия