Алтернативни енергоизточници > Toroidal Power Unit - Steven Mark

TPU Стивън Марк и др.

<< < (3/8) > >>

velstar:
Днес имах свободо време, прочетох постовете на Отто и реших да направя нещо подобно, за да видя какъв ще е ефекта. Навих на бързо едно ТПУ, по неговата схема и направих няколко опита. Тук се получи същия ефект, както с предишния ми опит, но с по добри параметри. Нямаше прав ток на изхода, но имаше високоволтови импулси, превишаващи 1000V. Свързах понижаващ трансформатор и нищо на изхода, после направих един грец и го свързах с кондензатор.  Като промених честотата, установих че за много кратко време кондензатора се зарежда с напрежение над 300V.  На снимките се вижда как е навито ТПУ -то, и какво напрежениве има на изхода при захранване с 13V на входа. Има още какво да се експериментира, по тази схема на свръзване, дадена от Отто. Искам да видя, как ще се държи при три различни честоти, затова утре продължавам с опитите. :)

EDM electronics:
velstar, виждам че си се захванал сериозно. Ето какво забелязах аз:

От горния клип на репликацията свалих три снимки които ми направиха впечатление - /виж долу/

Виждам, не отделни управляващи бобини разположени на 120 или пък съответно при 4 на 90 градуса, а трифилярно навиване, като предполагам всяко едно фило се управлява отделно. Може да се пробва, впрочем ти да пробваш. На мен ми се иска, но сега не мога.

И друго, не мога да резбера двете бобини от снимките защо са навити диагонално?

EDM electronics:
Впрочем, сетих се!

Диагонално се получава когато навиваш няколко проводника в паралел, дву, три, четири и т.н. филярно. Ако се навива само един проводник, той ще изглежда като твоите намотки.

velstar:
Това диагонално навиване представлява кадуционна намотка, която има свойството да резонира при всякакви честоти! Когато проводник по който тече ток от един източник, се пресича перпендикуларно, на тези места възникват сили на Ленц , които се стрмят да завъртят проводниците успоредно. Но тъй като това неможе да стане, въртеливото движение на полето  се предава на квантовия вакум, като по този начин поляризира пространството около намотките. Незнам само как са свързани намотките, предполагам че трябва да имат обща точка, към маса например. Ще направя опита, но трябва да намеря голям феритен пръстен. Ако имате идея, от къде мога да се сдобия с такъв, ще съм ви благодарен.  :)

EDM electronics:
    Къде видя да се пресичат проводниците, мисля че грешиш. Това горе не е кадуционна бобина. Тази бобина /кадуционната/ за мен е безиндуктивна, или почти безиндуктивна, проводниците се пресичат на кръст, като тока тече в противоположни посоки. Горната намотка е навита точно като балун.

    И друго, мисля ако сложиш магнитна сърцевина, ще се отдалечиш много от ТПУ. Тези устройства нямат такива сърцевини. Има един клип на Стивън Марк, като показват как унищожават един тороид, няма ферити.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия