Алтернативни енергоизточници > Toroidal Power Unit - Steven Mark

Проект - Етерен вихър (тетраедърно TPU)

<< < (2/25) > >>

mi68:
Имаме три вида резонанс:
- обикновен
- параметричен най-добре е Fr=2F
- импулсен (ударен) - теслова измишльотина, при него възникваникват свободни затихващи осцилации (вибрации). За да имаме незатихващи вибрации трябва да имаме ЕДНОПОСОЧНИ импулси. Преобразуването от време в честота и обратно става, чрез тригонометрични редове на Фурие. Най-добре е единична (моно) ф-ция но и правоъгълна поредица върши великолепна работа.

Методи за получаване:
- перпендикулярно поставяне на постоянен магнит на искрището (виж статия студено електричество)
- поставяне на блокиращ диод(виж. Стени Мар)
- смесване на постоянен ток и променлив (виж. случая), чрез настройки мoже да се получи ШИРОКОлентов резонанс и постигане на добър резултат.

Радeв:
Редове на фуеие (да изсъхнат дано!!!) ..... абе какво ви става бе хора .....
Мисля утре да пробвам без спусъчна намотка, ако няма резултат, ще ги пренавия. После мисля да ползвам парчета от феритна антена за дефазираща "закъснителна" бобина.
Относно вредното влияние според мен лесно може да се реши със екран от ситна мрежа (за да улавя и по-високочестотните вълни). Попринцип в нашия живот трудно можем да говорим за  вредно влияние, понеже ядем нитрати, консерванти, дишаме замърсен въздух, изложени сме на радиовълни близки до микровълновите, напрежение и стрес и не на последно място мен са гоепатогенното въздействие на земята (има цяла наука за това, и доста книги са изписани, баща ми като подчитател на здравословния живот ме е откренал че се неутрализират с медна мрежа или медно фолио по земята).

mi68:
Ако интуицията те води - така е. Вкараш ли разум нещата не вървят.
Просто споделям, че ВРЕМЕТО е еднопосочно и е основен енергетичен източник следствие от това е вибрацията (енергия, маса). Споделям методи за управление на ВРЕМЕТО.

Радeв:
Дайте идея за силовата част на схемата, че транзистора (irf840) на 4-тата честота кляка при над 700kHz:
видео
На 2uS/дел. е осцилоскопа

С лампи как би могло да стане?

П.С. Отивам да празнувам, утре като изтрезнея хващам поялника!!!

EDIT: Извинявам се 700kHz e честотата а не мегаерци.

ppg:
Спокойно, разбрахме те  :), кажи докъде я докара и защо искаш с лампи да си усложняваш поне засега проекта. Евентуално ползвай за проба друг, но високочестотен транзистор.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия