Автор Тема: Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)  (Прочетена 49846 пъти)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)
« Отговор #15 -: Септември 06, 2010, 08:50:39 pm »
@ scarface - Какво имаш предвид бифилярно ? При паралелните магнитни потоци има сумиране на потока на постоянния магнит с потока от електромагнита , като  при това има екстра изход на механична работа,  влага се  енергия замо за смяната на посоката на потоците и при  това магнитното поле на постоянния магнит върши работа и то почти безплатно. Бифилярната е почти безиндуктивна т.е. как ще влияе на постоянния магнит??? Според мен просто няма да влияе....не съм пробвал , но щом едно нещо подлежи на проба то задължително трябва да се пробва , за което ти благодаря за идеята.... може и да влияе  ще видим :) .
П.С. А ти как разбра , че в оригиналната схема са бифилярно навити? Ако можеш предложи конкретна схема за уравление .

 @ Getca - Да, разбирам идеята и това ще пробвам , но първо ще направя теста с един диск с 1/2 прорез през 24 градуса , както ти го беше измислил, а и вече диска е готов нарязан и съвсем скоро ще видим дали има нужда от допълнително модифициране на схемата.

Благодаря за съдействирто на всички
« Последна редакция: Септември 06, 2010, 08:53:25 pm от coke2k »

Неактивен scarface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 51
Re: Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)
« Отговор #16 -: Септември 06, 2010, 09:14:06 pm »
1. Правят се два диска с по-широки сектори, монтират се плътно един до друг, така че да има възможност чрез ъгловото им завъртане един спрямо друг да се регулира ширината на сектора, а оттам и на времето на токовия импулс.
Аз пък диска го направих с зъби като звезда.Колкото по-навътре към оста вкарваш оптрона, толкова времето на запълване се увеличава<намаля>.
@ scarface - Какво имаш предвид бифилярно ?
Имам предвид две намотки навити едновременно.Схема-от ТЛ494 на изходите връзваш 2 транзистора и  на единия дрейна на първа намотка на начало, а дреина на втория транзистор на втора намотка на край и свободните краища на плюс.Така, когато 1 транзистор работи имаш поле в едната посока, когато другия работи полето се обръща.

Активен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)
« Отговор #17 -: Септември 07, 2010, 03:54:26 pm »
Здрасти scarface,

Оригинално си го направил със звезда, но така ще се променя и началния момент за подаване на импулса. Двойната намотка също е добре, но губиш време и място за нея. Това е въпрос на техническо ршение, важен е принципа в случая. Поздрави за конструкцията и дай някакви резултати, де... :)

За един ел.мотор са важни товарните характеристики и неговата ефективност, затова прикачвам две графики, като сравнение между DC и Флин мотор. Показани са кривите на входно/изходна мощност, обороти и ефективност във функция от товара, до пълно застопоряване на ротора. Разгледайте ги, доста интересно е.
Гледах клип на някакъв сърбин, който развъртя неговия Флин до над 5000об/мин при 38в захранване и ток 0.35а, като при як товар и 100-200об/мин токът беше около 0.48а. Някъде из мрежата мярнах снимка на мотор-генератор 10кВт, поръчан от Боинг, хмм... ???

Линк към видеото на сърбина http://www.youtube.com/watch?v=3313PN0OitA&feature=related
Храни мотора с 12в,24в и 38в, мери консумация и обороти на празен и натоварване.

Прикачвам снимка на 0.7кВт и 10кВт варианти.
« Последна редакция: Септември 07, 2010, 08:29:22 pm от mzk »

Неактивен ddimitroov77

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 38
Re: Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)
« Отговор #18 -: Декември 22, 2010, 03:42:47 pm »
Mоже ли пак да качиш филмчето? Ние направихме една репродукция на Aдамс и управлявахме с контролер - може да успеем да борим заедно.
« Последна редакция: Декември 23, 2010, 11:47:21 pm от altium »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)
« Отговор #19 -: Август 07, 2011, 11:03:46 pm »
Поредни проби с мотор на Флин. Успях да го направя генератор. Много интересно поведение. При обороти само около 150 в минута генерира около 20 волта с ток близо 2 А поне толкова измерих преди да изгори товара. ( 21 ватова автомобилна крушка изгаря - такава имах) В режим на късо намалява консумацията и вдига оборотите. Започва да се държи като генератор на Kromrey. Но за разлика от генератора на Kromrey вдига напрежение при много по ниски обороти и много по малък брой намотки.  ( в момента го въртя със сливенски правотоков мотор 36 волтов )
Това мога да кажа за сега, в близките дни ще купя няколко крушки , че вече не ми останаха и ще се опитам сливенския мотор с поне 30 волта да захраня , че да вдигне обороти. На пръв поглед резултата ме изненада приятно  (скоро не беше ми се случвало), при първа възможност ще кача видео.
Поздрави

zeepk

  • Гост
Re: Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)
« Отговор #20 -: Декември 10, 2013, 09:47:23 am »
Здравей coke2k,
не си писал отдавна по темата, но е интересно поведението на двигателя ти в режим на генератор. При генератора на Кромни се наблюдават два особени ефекта /поне според Джон Бедини - http://www.youtube.com/watch?v=p63SnNMBPEg  time 0:24:04/ - увеличаване на оборотите при окъсяване на индуктивностите, както се е получило при теб и поток от студен въздух от генератора. Та въпроса ми е, има ли охлаждане при теб. Защото при всички реплики на генератора на Кромни, които съм видял в нета не е наблюдавано охлаждане.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)
« Отговор #21 -: Декември 10, 2013, 11:16:47 am »
Наистина скоро не съм се занимавал с мотора - има нужда от пренавиване и понеже това ще ми отнеме доста време чак не ми се започва - чакам си музата - но рано или късно ще се хвана и ще го пренавия и ще видим какви ще са тогава резултатите. А иначе по твоите въпроси честно да ти кажа не съм се сещал да измервам температурата около мотора всичките ми усилия бяха насочени в управлението и в края на краищата така и не успях да получа правилното комутиране на магнитните потоци заради което сега се налага пренавиване с по малко на брой навивки но с по-дебел проводник.
Ако представлява интерес, ще направя клип и ще го пусна за да се види ефекта в генераторен режим.
Поздрави
« Последна редакция: Декември 10, 2013, 01:34:09 pm от Maistora52 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)
« Отговор #22 -: Декември 10, 2013, 11:22:04 am »
@coke2k, какво имаш предвид под правилно комутиране? Ако е до схемно решение и някаква електроника бих опитал да сглобя нещо.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)
« Отговор #23 -: Декември 10, 2013, 11:42:52 am »
Смятам, че първоначалните намотки които направих не са с подходящи параметри, за да могат да променят посоката на потока от неодимите, и се наложи да работя с напрежения от около 300 волта и оттам нататък доста допълнителни неща трябваше да се преработват - т.е. не смятам че въртящия момент, който извади мотора се дължи на полетата на неодимите..... и Геца и ти помагахте тогава за управлението - но е добре някъде да се съберем и да го мислим ....лошото е че сме далеко.
« Последна редакция: Декември 10, 2013, 01:35:26 pm от Maistora52 »

CPU

  • Гост
Re: Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)
« Отговор #24 -: Декември 16, 2013, 10:47:21 pm »
Ако не си попадал на този линк
http://www.energeticambiente.it/parallel-path/14713628-mac-kekko-presentano-costruiamo-il-motore-di-flynn-12-poli.html

тука авторите на техния МК12 показват навитите ядра на мотора : навивки от два проводника по 0.8мм, 5 слоя. Навивките не се посочват, мо по снимката лесно може да се предвиди.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)
« Отговор #25 -: Декември 17, 2013, 12:08:01 am »
Ами , да, но и хлабината между ротор и статор има значение широчината на импулса има значение, геометрията на магнитната система има значение и като станат няколко параметри които определят работата на мотора  и възможните решения се увеличават в геометрична прогресия ... трябват проби, ама много проби и време, но това което продължава да ме кара да си мисля, че има смисъл от този мотор е елементарния експеримент с комутиране на паралелни магнитни потоци в стационарен режим при който действително се получава, че като се сумират 2 потока се получава 4 пъти сила .... не ми се търси линк към експеримента малко по горе в темата е опоисано и има линкове.
Поздрави

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)
« Отговор #26 -: Август 06, 2014, 09:24:18 am »
Нека да напомня на хората какво се очаква от този  мотор: https://www.youtube.com/watch?v=nzVXAm_ONIk

<a href="https://www.youtube.com/v/nzVXAm_ONIk" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/nzVXAm_ONIk</a>

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)
« Отговор #27 -: Август 06, 2014, 11:28:58 am »
Работи се по въпроса. За сега проблем е свободното време.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)
« Отговор #28 -: Април 07, 2020, 02:03:07 pm »
А как можем да се свържем с coke2k, за да видим дали стои прототипа и да вземем да му направим едни по-прецизни измервания на КПД-то?