Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)

<< < (2/6) > >>

getca:
Здрасти колега,

Поздравления за резултатите и упоритостта. Дай осцилограми, ако имаш съответния уред, за да видим какво става и управляваща схема, ако е възможно и не е някакъв секрет, де... ;) Как смяташ да измериш механичната мощност на вала ?..
Една идея от мен - енергията при изключване на управляващите бобини можеш да я върнеш спокойно в източника или поне по-голямата част от нея.

Поздрави, стискам палци... :)

Strashimir:
Оборотите на този тип мотор не зависят ли от прорезите и двойката светодиод-фототранзистор? Т.е. в засимост от големината на прореза (дължина) и началото му (задействането на оптодвойката) би трябвало да зависи кога и за колко време ще се отпушват транзисторите за да дават ток на намотките...

coke2k:
Явно трябва доста  по-високо напрежение. Оборотите зависят от напрежението , ще сменя транзисторите и ще пробвам на поне 100 волта. Иначе мисля съвсем просто, да куплирам един правотоков двигател  който ще ползвам като динамо и след като го развъртя ще започна да го товаря и ще сравня входа и изхода... ако има по лесен начин казвайте....

coke2k:
Имам затруднения със схемата  за управление на мотора. Който може да помага:
Трябва да се направи управление с една оптодвойка на поляритета на тока пускан по намотката на мотора. Аз три дни не съм излизал от мазата и все още не мога да си направя кадърно управление...
Управлението е от диск с прорези точно през 12 градуса, има оптодвойка която е или отпушена или запушена в зависимост от това , къде се намира спрямо въртящият се диск. Тази оптодвойка така трябва да управлява транзистори , така че да може да се сменя посоката на преминаващия през статорните намотки ток. Всички намотки са последователно свързани , така, че може да се разглеждат като една намотка. Стигнах до 6 транзисторно управлени и двуполярно захранване ...и не става и не става.... и реших , че може би трябва някакво решение с тригер който на всяко чукане на оптодвойката да редува подаване на сигнал на изходите си , без да става засичане. Ще съм благодарен на всякакви решения.....
Поздрави

vitan:
В такъв случай първо трябва вярна блокова схема да предложиш или да се измисли заедно.

Едно решение с микроконтролер е много гъвкаво, защото може да се променят параметри на импулса без да се бута много-много хардуера. Дай предложение за блок-схема.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия