Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

Joseph Flynn Parallel Path Magnetic Technology (PPMT)

<< < (5/6) > >>

zeepk:
Здравей coke2k,
не си писал отдавна по темата, но е интересно поведението на двигателя ти в режим на генератор. При генератора на Кромни се наблюдават два особени ефекта /поне според Джон Бедини - http://www.youtube.com/watch?v=p63SnNMBPEg  time 0:24:04/ - увеличаване на оборотите при окъсяване на индуктивностите, както се е получило при теб и поток от студен въздух от генератора. Та въпроса ми е, има ли охлаждане при теб. Защото при всички реплики на генератора на Кромни, които съм видял в нета не е наблюдавано охлаждане.

coke2k:
Наистина скоро не съм се занимавал с мотора - има нужда от пренавиване и понеже това ще ми отнеме доста време чак не ми се започва - чакам си музата - но рано или късно ще се хвана и ще го пренавия и ще видим какви ще са тогава резултатите. А иначе по твоите въпроси честно да ти кажа не съм се сещал да измервам температурата около мотора всичките ми усилия бяха насочени в управлението и в края на краищата така и не успях да получа правилното комутиране на магнитните потоци заради което сега се налага пренавиване с по малко на брой навивки но с по-дебел проводник.
Ако представлява интерес, ще направя клип и ще го пусна за да се види ефекта в генераторен режим.
Поздрави

mzk:
@coke2k, какво имаш предвид под правилно комутиране? Ако е до схемно решение и някаква електроника бих опитал да сглобя нещо.

coke2k:
Смятам, че първоначалните намотки които направих не са с подходящи параметри, за да могат да променят посоката на потока от неодимите, и се наложи да работя с напрежения от около 300 волта и оттам нататък доста допълнителни неща трябваше да се преработват - т.е. не смятам че въртящия момент, който извади мотора се дължи на полетата на неодимите..... и Геца и ти помагахте тогава за управлението - но е добре някъде да се съберем и да го мислим ....лошото е че сме далеко.

CPU:
Ако не си попадал на този линк
http://www.energeticambiente.it/parallel-path/14713628-mac-kekko-presentano-costruiamo-il-motore-di-flynn-12-poli.html

тука авторите на техния МК12 показват навитите ядра на мотора : навивки от два проводника по 0.8мм, 5 слоя. Навивките не се посочват, мо по снимката лесно може да се предвиди.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия