Автор Тема: Bedini  (Прочетена 484525 пъти)

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #720 -: Юни 12, 2016, 09:33:20 pm »
Просто нямам думи. :)
Пишете си простотиите. ;D ;D ;D
Явно това не е за всеки.

az_skeleta!

Защо не обясниш и кой ти настрой генератора?
Та ти така и не разбра как работи.
Как смяташ коефиценти като самия ти не си наясно за какво става въпрос?
Пък и твоя не е пентаграм.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #721 -: Юни 12, 2016, 09:47:41 pm »
Не става дума за простотии, а за коректни измервания. Погледни в форума на Асен кога още писах че се отказвам от тоя проект. Още тогава ми стана ясно че кравата е ялова. Просто не исках аз да казвам нещата които съм забелязал. Само че колкото повече задълбаваш накрая ще стане по зле.

 ПП. В случая Жоро няма какво да ти кажа повече по темата. Както ти казваш "ти мене за тъп ли ме имаш" ;D. Между другото си изпипваш нещата и в действителност ти ми пусна моя генератор и то го прави няколко пъти, но аз това не съм го крил. Само че не знам защо си мислиш че не знам как работи?

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #722 -: Юни 12, 2016, 09:54:18 pm »
Как пишеш за коректни измервания като ти не можа да си пуснеш генератора?
Щом не можеш да го пуснеш и настроиш как ще знаеш какво и как да измерваш?
Нека се спре до тук.
Та то става направо смешно.
Ние не можем но знаем. :(

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #723 -: Юни 12, 2016, 09:57:48 pm »
Една жалка рисунка на схемата на мерене на Жоро, а пък вие преценете дали съм прав аз или е Жоро. Забравил съм да сложа напрежението на акумулатора и то е 16 волта. Според Жоро показанията на двата ампермера се сумират, ама нека той каже защо че аз не се сещам.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Bedini
« Отговор #724 -: Юни 12, 2016, 10:01:52 pm »
Здравей колега Yoro,
Енергията е комплексна, математически мога да го напиша, но ти едностранно гледаш нещата. Дайте ми инвертор и ще имате СЕ. Това е правилно, но инвертора трябва да е средата. Тогава товар и инвертор става генератор.
Човек като прави важни изводи и не е на ниво, прави справка с литературата, обща електродинамика, антенно-фидерни устройства, лекции на Н. Тесла.
Научили сме Бедини и знаем. Евала подобрил си го според интуицията си. Щом имаш талант продължи по същия път, не се заяждай с колегите, никой не ти пречи. Пречи ти, че си заболял от "звездна болест", но ни е сме като св. Тома Неверни, ръка да пипне, око да види.
По-лесно е сам да се промениш, отколкото околния свят.
Ако искаш помощ, задавай въпроси, иначе рискувай да останеш тъп!

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #725 -: Юни 12, 2016, 10:08:07 pm »
 Оправяйте се.
Повече и ред няма да напиша тук и сменете името на форума.
Не лъжете хората.

ЧИСТА ЕНЕРГИЯ.  ;D ;D ;D

Мръсни и тъпи номера. :(
Та това е направо смешно. Изясни ми се защо не пишат тук вече колеги които са направили нещо работещо.

Май дори и не включвате какво направихте. :)
Благодаря ви. :)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Bedini
« Отговор #726 -: Юни 12, 2016, 10:30:08 pm »
Колега сърдит ли си?
С импулсни генератори се занимавах преди 10 години, не докарах съществени неща. С механичното въртене мислех, че ще докараш нещо смислено но уви!
 Сега не въртя механично ротори, а магнитни полета, бобините са ми статични, относителна скорост има.
  Средата може сама да инвертира, примерно стояща електромагнитна вълна, магнитната и електричната енергия взаимно се трансформират, но това не е достатъчно за СЕ, общата е константа.
   В звукова стояща вълна също става инверсията, там кинетичната енергия се превръща в потенциална и обратно. Това е природен закон и действа. На това свойство работи СЕ, трансформация на противоположности.   

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Bedini
« Отговор #727 -: Юни 12, 2016, 10:48:19 pm »
Повече и ред няма да напиша тук...
Сбогом Йоро!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Bedini
« Отговор #728 -: Юни 12, 2016, 10:56:49 pm »
Yoro, Yoro, прости на невежите! Ти съвсем ясно го доказа в пост #720! С осцилоскоп се мери без закачане на сондите. И в пост #732, ако това е схемата на закачане на амперметрите?
Обещал си нещо! Не на мен, на други! Държиш ли на обещанието си?
Впрочем и аз приключвам с въпросите! Дължа ти един отговор! Въпросната батерия си е пак на същият капацитет. Проектен 5000 mah, след 5 год. експлоатация и след твоята намеса пак си е на 1200 mah. Пиша с главни букви финалното си мнение:                                                                                                                                     ВЪПРОСНАТА РЕПЛИКАЦИЯ НА BEDINI МОТОР-ГЕНЕРАТОР ЗАРЕЖДА УСПЕШНО АКУМУЛАТОРИ,УСПЯВА УСПЕШНО ЧРЕЗ ВИСОКОВОЛТОВИ ИМПУЛСИ ДА ВЪЗСТАНОВИ ЗА ОЩЕ МАЛКО ЖИВОТ ОТПИСАНИ АКУМУЛАТОРИ (НО НЕ ПОВРЕДЕНИ)!!
Всичко останало е в сферата на добрите пожелания! Достатъчно е EDM elektronics да потвърди самозахранване! Тогава ще се откажа от това предпоследно изречение, и ще поднеса извинения с главни букви!! До тогава оставам ням и очакващ! 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Bedini
« Отговор #729 -: Юни 13, 2016, 11:09:36 am »
Цитат
Радико!
Ми аз просто умувам как да стане. Нещото де.
Като си наясно давай едно рамо и да го направим.
Вече съм сигурен, че трябва да е без транзистори.
На Тесла е бил с механичен превключвател.
Та тогава е нямало още транзистори.
Сега остава и да го направим.
Аз нямам умора като става въпрос за това.
Можеш ли да направиш такава рид ампула?
Която да издържа на тази честота и на такъв ток?
Честотата и тока се виждат на клипа.
Чакам отговор.
Не мисля, че направата на такъв превключвател е някакъв огромен проблем, но въпреки това си е свързано с хабене на труд време нерви средства "макар и минимални" А аз ако ще правя нещо държа да съм убеден в правилността  на това с което се захващам. Та ще е необходимо да ме убедиш, че си струва да се захвана с това нещо. Имай в предвид, че аз въобще не се поддавм на конформизъм и поради това в момента в който пиша тези редове изобщо не взимам под внимание мненията на други участници във форума. Взимам под внимание само информацията дадена от теб. Тя обаче е твърде противоречива и не ми позволява да си съставя ясна картина на това което се случва. а от там и не мога да съм убеден, че ще се хвана да се трудя за перспективна кауза.
Примерно публикувал си една руска схема на Бедини, а твърдиш, че твоето устройство няма нищо общо с Бедини. Въобще не мога да разбера устрoйството ти само от стабилизатор ли може да се захранва или може и от акумулатор. и още много такива неясноти.
Мисля, че ако ги изясниш само ще спечелиш.   
« Последна редакция: Юни 13, 2016, 11:22:11 am от dymelsoft »

qnino

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #730 -: Юни 13, 2016, 11:49:02 am »
Здравейте, преди 3 дни Жоро написа

 МОЖЕ. Аз го правя с генератора който направих.
Най-невъзможното нещо е да се докаже, че нещо е невъзможно.
Не проумявам как може някой да коментира нещо, което не е видял и не разбира как работи?
След два дни ще се постарая за "ен-ти" път да покажа за какво става въпрос и то със свидетели.
Ще поставя всички необходими уреди за целта и ще го покажа на клип.

Та, до тогава.

Аз съм един от свидетелите. От 1 месец разбрах за Бедини и изчетох разработката на Гого. свързах се с него. Човека ми отдели много време. Чувахме се 3-4 пъти седмично, като в същото време правехме реплика на неговия генератор. Разбрахме се вчера /12,06,16г/ да се видим да му занесем това което сме направили и той да каже къде сме сбъркали. Занесохме му и доста различни акумулатори. 100 ач тягов; 100 ач стартерен; акумулатори от винтоверти отдавна не работещи, малки тягови акумулатори. Това което видяхме бяха невъзможни неща за съвременната наука и си тръгнахме с почти възстановени акумулатори. Човека ни отдели целия си ден. спести ни години търсения на въпросите ни, даде ни и много решения на неща с които щяхме да се сблъскаме. Какво може да иска повече човек.
Тези от вас, които са скептични нека да си съберат скептицизма с още някой и да отидат до Пловдив не е толкова далече. Четох че някой от вас са правили опити 10 год. Твърде дълъг срок дайте по 5 лв. съберете се 10 скептика и идете гледайте защо да си губите времето още.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #731 -: Юни 13, 2016, 01:19:42 pm »
........ Какво може да иска повече човек. .......
Не знам, може да прозвучи за някой нескромно, но аз искам повече.
Мен не ме интересуват възстановяванията на каквито и да било акумулатори. Скоро време излизат нови технологии с почти 10 пъти повече цикли от настоящите акумулатори.
Интересува ме дали има СЕ? - това е главният въпрос и не следва да се отвлича вниманието от него с възстановяването на акумулатори - това е друга тема и не е свързана със СЕ.

Ако имаш реплика на генератора на Йоро и ако си го самозахранил, казвай, идваме, мерим и ще намерим начин да изкажем възхищението си от гениалната работа.

qnino

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #732 -: Юни 13, 2016, 02:32:39 pm »
Здравей. Благодаря за бързия коментар. с колегите сме подготвили материали за 5 бр. генератори на Жоро. сам разбираш, че го правим защото знаем, че ще стане. Купихме част от материалите преди да се видим с Жоро в Пловдив. Това значи, че сме оценили положително проекта преди да се срещнем със създателя му. нямам нищо против да видиш какво сме направили, но то е точно копие на чертежите и се прави точно с материали които препоръчва Жоро. Всяка грешка коригираме както той препоръчва. Мисля, че той може да отговори на много от въпроси. Самия аз не разбирам много затова питам. Сам виждаш, че съм неактивен във форума и ще си остане така. За хората които се колебаят относно генератора на Жоро да потърсят начин да се свържат с него, предполагам няма да им откаже както не отказа и на нас. Има много реплики на Жоровия генератор. Просто хора като мен четат и правят. Сами виждате колко сваляния има на различни снимки на това което Жоро публикува. Това което става с този генератор за мен е свободна енергия. Живея на място далече от ЧЕЗ. ел захранването ми доколкото съм го изградил е с фотоволтаици. Жоровия генератор прави да отпаднат голяма част от тях. Снощи донесох акумулатора, който му занесох и видях голямата разлика в него. Това което той е снимал и качил в ю-туб, вчера видях с очите си. Нещата работят. Времето което отделяте за да търсите решения е много по-скъпо отколкото посещение при човек, създал работещо устройство. Просто отидете и вижте и питайте.
Благодаря отново.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Bedini
« Отговор #733 -: Юни 13, 2016, 02:42:48 pm »
qnino
За съжаление и прочитането на твоята публикация се налага да го поставя в графата загубено време.
Значи не знам как не забелязваш, но по вечто хора тука ПИТАМЕ не КОМЕНТИРАМЕ.
Единственото което разбрах е, че се случват страхотни тайнствени и неразбираеми неща дето не се поддават на описване Ми като не можете да ги опишете обогатте си речника за да ги опишете. В крайна сметка задаваме въпроси на които е достатъчно да се отговори с едно простичко ДА или НЕ
Примерно EDM electronics попита: да си донесе ли две реленца " контактори" които да свърже към машината на Жоро, отговорът му беше много дълъг и уклончив и не може да се интерпретира като друго освен отказ. Следователно Жоро добре знае че няма да се получи със контактори защото разхода на енергия е повече от прихода.
Струва ми се че е време темата да отиде към историята с гриф "глава от приказките на шехеразада"
 

qnino

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #734 -: Юни 13, 2016, 03:37:03 pm »
Ок, прав си приказка е.